İçeriğe git

Objektif Lastiklerinin Açılması.

Recommended Posts

Merhabalar. Önümüzdeki aylarda

Nikon D800 veya D800e

Nikkor 24-70 F2.8 VR II

Nikkor 70 - 200 f2.8 VR II

set dizmeyi planlıyorum. yalnız kafama takılan bir soru var.

Nikon Kit-Lenslerde

18 - 55

18 - 105

18 - 135

gibi lenslerde bir süre sonra lastikler açılmaya başlıyor.

Sorum şu.

24 - 70 ve 70 - 200 gibi prime objektiflerde de bu lastik açılma konusuyla karşılaşan oldumu. çevremde kullanan olmadığı için net bilgi sahibi olamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğin DX kitlenslerde ben böyle bir durumla karşılaşmadım.

2 adet 24-70 mm alıp kullandım şimdiye kadar; ilkinde zoom lastiği ilk bir yıl içinde (çünkü TR'de kardeşim kullanıyordu), ikincisinde ise 2 yıl sonra (bu lens TR'ye gitmedi, hala burda kendim kullanıyorum) hafiften kendini koyverdi. 9 dolara ebay üzerinden sipariş ettim ve kendim değiştirdim, hala kullanıyorum.

Bu durum bulunduğunuz iklimle de alakalı biraz. Sıcaktan bu malzeme etkilenebilir, senin memleket hem sıcak hem nemli bildiğim kadarıyla. Ayrıca her insanın teri farklı kimyasalları barındırır, etkilenmesi normaldir. 70-200 için 5 yıldan fazla bir zamandır hiçbir şikayetim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettiğin DX kitlenslerde ben böyle bir durumla karşılaşmadım.

2 adet 24-70 mm alıp kullandım şimdiye kadar; ilkinde zoom lastiği ilk bir yıl içinde (çünkü TR'de kardeşim kullanıyordu), ikincisinde ise 2 yıl sonra (bu lens TR'ye gitmedi, hala burda kendim kullanıyorum) hafiften kendini koyverdi. 9 dolara ebay üzerinden sipariş ettim ve kendim değiştirdim, hala kullanıyorum.

Bu durum bulunduğunuz iklimle de alakalı biraz. Sıcaktan bu malzeme etkilenebilir, senin memleket hem sıcak hem nemli bildiğim kadarıyla. Ayrıca her insanın teri farklı kimyasalları barındırır, etkilenmesi normaldir. 70-200 için 5 yıldan fazla bir zamandır hiçbir şikayetim yok.

anladım Mehmet abi.

Kendi kullandığım 18-55 zoom lastiği attı.

stüdyoda bir arkadaşımın kullandığı 18-135 de aynı durumda

fakat bu kadar düşük maliyetlere çözebiliyorsak bu benim için artık sorun olmaktan çıkmıştır :)

teşekkürler abi ilgilendiğin için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dandik Nikonlar işte, tuttun mu elinde kalıyor. Pentax olsa böyle mi olurdu :P Ehi ehi :)

Biz Nikona Gönül verenleriz abi. :) Burda Mehmet abi onarımın bu kadar ucuz ve basit olmayacağını söyleseydi Tercihim yine nikon olacaktı :D:P
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İbrahim Tarsus o kadar sıcak ki insan bile acılıyor. Nikon'un lastikleri mi dayanır :) Kullanmaktan olabilir. Aldığınız ürünleri sıfır mı aldınız. Benimde Tarsus ta kullanıyorum ama hiç sıkıntı yok. 18-105 mm var Nikon'un sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.