İçeriğe git

Selamlar, yeniden başlıyorum fakat modeller büyük paradoks !!!

Fırat AYDIN

Recommended Posts

Selamler sevgili nikontürk ailesi,

Ben röprodüksiyon tabanlı bir grafik tasarımcıyım. Bir dönem fotoğrafla ilgilendim fakat araya askerlik evlilik vs. girince fotoğrafla olan ilişkim basit bir dijital makinayla eğlence için çektiğim fotoğraflardan öteye gitmedi. Şimdi çalıştığım şirkette ürün fotoğrafları çekiyorum, renkayrımı ışık kontrast vs bilgim olduğu için basit işleri kotarabiliyorum.

Yeniden ciddi ciddi fotoğrafla ilgilenmek kendimi geliştirmek için faaliyetlere başladım. İlk etapta bir makina alıp internetten çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgiler dahilinde kendimi geliştirmeyi birşeyler yapmayı planlıyorum. Geçen süreçte atladığım basamak durumura göre profesyonal bir kurumdan ders almayı düşünüyorum. Bununla ilgili bir sürü fotoğraf atölyesi var ileride birtanesini tercih edeceğim, o ayrı bir konu olacaktır.

Şimdi gelgelelim asıl mevzuya, makina model ! Gönlümde D90 var fakat eski bir makina açıkçası doğru bir karar olurmu (D80 kullanmıştım) ? Makina için ayıracağım bütçe 2000lira gibi. D90 lar marketlerde 2000-2200 gibi rakamlara satılıyor. Spot olayına pek güvenemiyorum, hee ama bak şurada falanca var hiç sorunsuzdur, 2 yıl garantisini de verir diyen olursa değerlendirilir. Standart paket bir makina aldıktan sonra ileriki dönemlerde lensti flaş tı falandı filandı 1er 2şer alacağım. Ama ilk etapta bir makina lazım.

Konu ile ilgili yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar Fırat / İstanbul

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D90'ı alma sakın. Ne alırsan al D90 alma. 8 yıllık arabayı sıfır alır mısın?

Selam bu sözü dikkate alın :) D7000 alın stop bütçeniz dahilinde bulabilirsiniz hayyamdan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu devirde D90 a para vermeyin.

Ha bütçeniz 1000-1200TL olsa 2.el falan al derdim ama 2000TL D90 a bağlanmaz.

Ayrıca neden hala bu fiyatlara satılıyor, "nasıl satılabiliyor" anlamak güç.

Sanırsınki tüm zamanların en iyi makinesi!

2000TL ye D7000 alınır ama spot alınır ve ne derece güvenli olur? Heleki Hayyam gibi bir yerden.

İnternette satış yapan onca mağza var, onlara bakın. Eğer bütçenize uyuyorsa oradan temin edin.

İnternetten kredi kartı ile yapılan satışlarda herşey yasal. ürünü aldınız 1 hafta sonra iade etme hakkınız yasal olarak var. Mahkemeye taşır her türlü haklı çıkarsınız.

Ben Hayyam dan aldığım lensi ertesi gün iade edemedim :D

Ancak birde şöyle bir sıkıntı var D7000 ne derece spot alınır?

D7000 biraz sıkıntılı bir gövde. Kimi modellerde sorun yaşayan vatandaşlar oldu.

Ben o sebepten, sorunlara karşı kontrol edilmiş 2.el bir D7000 tercih ederim, zira kendim alırkende öyle yapmıştım hiç bir problem yaşamadım.

Ben 2.el e girmem, spot piyasada bütçeme uygun D7000 yok diyorsanız D5200 bakın yapacak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.