İçeriğe git

Nikon D3100 Bir takım sorularım var yardım eder misiniz?

Recommended Posts

Arkadaşlar;

Ben makro çekim yapmayı çok seviyorum ve 5 yıl boyunca hâlâ bile çekim yapmaktayım ama sıkıldım sayılır. Uzak çekim yapmak istiyorum o nedenle lens almaya karar verdim.

Alacağım lens araştırmalarım sonucu;

Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED IF AF-S VR Nikkor Zoom Lens for Nikon Digital SLR Cameras

Budur.

Bu arada ürünlerimi hep sıfır aldım ve sıfır almaya devam edeceğim. Şimdi bu lens benim fotoğraf makineme tam anlamıyla uyum sağlayacak mı? Ayrıca bunu almışken AF-S Teleconverter TC-20E III almayı düşünüyorum. çünkü 600 mm lens den daha uygun fiyata geldiği için. Bütcem 2.000 tl geçmemesi lazım.

Şimdi arkadaşlar;

Öğrenmek istediğim şu teleconverter olarak sizce lense uyumluluğu nedir. Alacağım lens fotoğraf makinem için uygun mu? Sizin Önereceğiniz uzaklık lensi ne olabilir, 2000 tl geçmemek şartıyla.

Bir de Örnek veriyorum alacağım lensle bir ayın gÖrünümünü net bir şekilde yakınlaştırıp çekebilmeliyim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim, hayırlı geceler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lens AF-S (Lenste Af Motor) olduğu için Makineniz ile uyumlu çalışacaktır. Fakat daha önce teleconverter kullanmadığım için o konuda yorum yapamayacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba , 70-300 ve makineniz ile tam uyumludur , ancak teleconverter bu lens için uyumlu değildir aşağıdaki linkten uyumlu lensleri görebilirsiniz , yani ucuza 600 mm işi biraz zor :) ve ek bilgi daha 2.0 olan tc pek tavsiye edilmiyor 1.7 olanın daha iyi olduğu söylenir.

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/teleconverters/af-s_tc-20e_3/index.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.