İçeriğe git

Rezaletin adı Amasra amasra,,,

Mustafa İleri

Recommended Posts

Tarihi ve doğal güzelliklerin katledildiği bir yer olarak aklımda kalıcak; Amasra’nın Osmanlılarca fethi öncesinde şehre tepeden bakan Fatih, hayranlığını şöyle dile getirir: “ Lala, Çeşm-i Cihan bu mudur ola?†gidin görünki Fatih Sultan Mehmet'i kendine hayran bırakan büyüleyen dünyanın göz bebeği olarak gördüğü bu şehir günümüzde tam bir Çöplük, tarihi değerler hiÇe sayılarak yapılmış bir birinden Çirkin yapılara nasıl izin verilmiş anlamak mümkün değil, kale burÇları korunacağına yaşatılacağına cehaletin örneği olarak üstlerine evler yapılmış ve 4 kale kapısından başka günümuze pek bir şey kalmamış...ve birde benim en Çok görmeyi ve fotoğraflarını Çekmeyi ıstediğım kale köprüsü; aylardır bıitmeyen restorasyon adında bir saÇmalık.. tarihi köprünün eski taş duvarlarına adını bilmediğım bir malzeme ile kaplama yapmaları insanı şaşırtıyor. gözüme görünen güzellikler yok denecek kadar az, konakladığınız, yediğınız, iÇtiğiniz mekanların sahipleri kışın AÇ Kalmaktan Korktuklarından olacak sizi kazıklamak iÇin yapamayacakları hiÇ bir şey yok

50 yaşlarında bir amasra'lıya yabancı turist geliyormu diye sorduğumda adamın verdiği cevap aslında bütün sorunları özetliyor '' ben Çocukken Çok Çok gelırdı Almanlar Fransızlar Çok gelirdi'' gelmez yakında kimse gelmez

Fotoğraf tutkunu dostlarım iÇin günün bir saati; gün batımı fotoğrafları iÇin amasrada bulunmaları yeterli olacaktır düşücesındeyım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size katılıyorum. Değer bilmediğimizden bu olaylar oluyor.Tarihi katlediyoruz,doğayı katlediyoruz gerçekten yazık.2 gün önce 3000 metrede buzul göllere gittim.Gölün içi meyve suyu kutuları,yiyecek poşetleri gibi malzemeler doluydu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Size katılıyorum. Değer bilmediğimizden bu olaylar oluyor.Tarihi katlediyoruz,doğayı katlediyoruz gerçekten yazık.2 gün önce 3000 metrede buzul göllere gittim.Gölün içi meyve suyu kutuları,yiyecek poşetleri gibi malzemeler doluydu.

Mutlu olacağımız güzel yerler her geçen gün azalıyor; ne kadar acıdır cennet ülkemiz hızla çölleşiyor bir çöplük halıne gelıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef ülkemizdeki çoğu yer aynı sıkıntıyı yaşıyor

binlerce ağaç keserler kendılerıne yazlık, kışlık yaparlar sonra bır de bahçe yaparlar kestıklerı ağaçların yerıne bır ağaç ve çimler güller dikerler sonra onları korumak için neler yaparlar....; öldürmeden sevmeli doğayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayvanız!

Geçen bende kaçkarlar da gezici bir grup ile karşılaştım ordaki göllere gidiyorlardı.

2 gün sonra farklı bir gölde yine denk geldik ne yaptınız buldunuz mu yolu dedim.

Sigara izmaritlerinden bulduk dedi.

Acınacak haldeyiz. Ancak sıkıntı farkında bile değiliz.

En zoruma gidende temizlik imandan gelir demiyormuyuz!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Cafer hocam gezdik tozduk geldik.

Aslında daha çok yedik içtik :D

Memleketin %99'u müslüman ancak sadece nufüs cüzdanı üzerinde.

Ramazan ayında alkol içip twiterde resmini yayımlayan hanzolarında nufüs cüzdanında müslüman yazıyor...

Bebesinin götünü temizleyip pis bezi yaylaya atan başı kapalı ablanında müslüman yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehirde kıçını toplayanların yazında buralarda olacağı sanıyor bu yaratıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehirde kıçını toplayanların yazında buralarda olacağı sanıyor bu yaratıklar.

Şaka gibi. Düşünebiliyor musunuz? 3300 metreye çıktım adam mangalını getirmiş, mangal yapıyor. Getirdiği etlerin tavukların sarıldığı kağıtları oraya bırakıp gidiyor. Etraf poşet dolu.

Gerçekten çok yazık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Cafer hocam gezdik tozduk geldik.

Aslında daha çok yedik içtik :D

Memleketin %99'u müslüman ancak sadece nufüs cüzdanı üzerinde.

Ramazan ayında alkol içip twiterde resmini yayımlayan hanzolarında nufüs cüzdanında müslüman yazıyor...

Bebesinin götünü temizleyip pis bezi yaylaya atan başı kapalı ablanında müslüman yazıyor.

Gökhan hoş geldin.

Rize'de karşılaşamadık.

Valiliğe gittin mi. Kitaplar için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaka gibi. Düşünebiliyor musunuz? 3300 metreye çıktım adam mangalını getirmiş, mangal yapıyor. Getirdiği etlerin tavukların sarıldığı kağıtları oraya bırakıp gidiyor. Etraf poşet dolu.

Gerçekten çok yazık.

Adam onu gelip birinin toplamayacağını orada çok uzun seneler boyu kalacağını düşünemiyor bu kadar cahiliz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan hoş geldin.

Rize'de karşılaşamadık.

Valiliğe gittin mi. Kitaplar için.

Otobüsle gitmediğim için gittiğimde valiliğe uğrayamadım. Rizede çalışan akrabaya aldırdım onunda kapağını bile açmadım :D

Ablam Eniştem çoluk çocuk torba gittik. O yüzden kendi bilmediğim yerlere pek gidemedik. çoluk çocukla gezilmiyor, onlar evde ablamla kalıp biz gezince bu sefer evde sıkıntı çıkıyor :D

Yinede baya bir gezdik fotoğraf ayıklıyorum, bu olmuş bu olmamış diye :)

Tatil insanda farklı bir mod yaratıyor.

Yılın 350 günü yatak toplayan kadın 15 günlük tatilinde oteldeki yataklarını görmeniz gerekli...

Ayderde konakladığım oteldekiler anlatıyorda da... otelde konaklayanların insan olduğunu düşünmek mümkün değil.

Tamam oteldir sonuçta tatildesin bişey toplama lüksün yok ancak çöpünü topla be kadın!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok inandı benim Milletim ama hiÇ okumadı, Hoca okudu o dinledi hiÇ bilmedi neydi bu okunan bir bilseydi olurmuydu böyle... sorsanız herkes doğayı sevıyor; ama sadece sevıyor her seyde olduğu gıbı sahte bır sevgı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yurt disina sonradan giden biri olarak isin hep bu tarafina üzülmüsümdür...... Yenilik, medeniyet, cagdaslik denince akillarina eski ne varsa yikmak mantigiyla büyütüldük hepimiz aman ha eski bisey sahip cikmayin, gerici olursunuz, avrupa söyle avrupa böyle.....Hep hikayeler anlatildi bize medeniyet böyle oluyor diye..

Sunu cok iyi anladimki felaket bir oyuna alet olduk, tarihimize sahip cikmadik. Avrupada bir cok yere gitme imkanim oldu, saraylar, konaklar yalilar ilk günkü gibi neredeyse. öyle yerlere gittiginizde sanki tarihi yeniden yasiyorsunuz. Umarim elimizde kalanlarada bir nebze olsun sahip cikariz. Tamda konuya uygun bir resmi Galerime yüklüyorum. Bu sadece Münihteki yüzlercesinden biri......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.