İçeriğe git

2 tane lens alacağım karar veremedim

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

direkt olarak konuya giriyorum

önümde 2 seçenek var

1. tamron 17-50 + Nikon 55-300

2. sigma 17-70 + Tamron 70-300

sizce hangisini seçmeliyim..? bir de makinem nikon d5100 burada belirttiğim sigma ve tamron lenslerin netlemesi otomatik mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron 17-50 her fırsatta çok övünen bir lens. Onun dışında Nikon 55-300 ile ilgili birseyler söylemek isterim. Geçen gün media markt da 55-300 ü d5100 üzerinde denedim, netleme hızı bence tatmin ediciydi.fiyat olarakda fena değil. Forumlarda bakmışsindir 55-200 55-300 70-300 (Nikon lensler) arasında sürekli karşılaştırmalar yapılır. Burada önemli olan bütçedir bence. Ve sizin 300mm ye olan ihtiyacınızdir. Bence 1. Seçeneği seçmelisin. Yani ben olsam öyle yapardım. Birde bu durumlarda karar vermeni kolaylaştıracak bir soru sorayım sana, kararsiz kaldığımda herzaman sorarım bu soruyu kendime :) ~eğer bu iki seçenekten birisi sana hediye olarak verilecek olsa hangisini isterdin~ bu soru işini biraz olsun kolaylaştırır umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan piyasada 2 tür Tamron vardır.

Tamron 17-50 ve 17-50 VC her ikisinde de AF motoru mevcut. AF hızları göreceli olarak hızlı sayılır ama daha hızlılarıda var elbette.

Yinede Tamron 17-50 ve benzerlerinin aşırı hızlı AF ye ihtiyacı olmayan lens türleri olduğunu hatırlatayım.

Sonuçta bu lens ile birlikte uçan bir kuş yakalamıyacaksınız, veya futbol maçında gole giden adamı şunu çekerken çekmeyeceksiniz.

Seçenekler arasında ise Tamron 17-50 ve 55-300 den ziyade 55-200 daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Herkes almışken 3-5 daha ekliyeyim 300mm alayım diyip hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

elimde 50mm 1.8g ve 18-105 lensler de var.. 50 mm netleme hızı bence çok başarılı ancak 18-105 için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. tamron 17-55 bu lenslere kıyasla nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.