İçeriğe git

D810 thermal sorun ve cozumu aciklandi.

F. OMER SAHIN

Recommended Posts

D810 Makinem dün geldi. Yaptığım termal gürültü sorunu testlerimden problem çıkmadı. Ekteki .NEF dosyayı dropbox ile paylaştım. en altta bulabilirsiniz. Örnek çekimin iso diyafram v.s bilgilerini EXIF inden ulaşabilirsiniz.

D800E de karşılaştığım sol netleme problemi yada netleme problemi de mevcut değil.

ÖRNEK DOSYA

Test düzeneği:

Lens 105mm vr ama lens kapağını kapattım.

iso 64

f/36

30 sn

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.. Bir Doğan klasiği D810 ile devam edecek yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D810 Ana konusu açılır artık sanırım. D810 kullanıcıları çoğalıyor.

Evet. Aslında iyide olur. Bu gövde ile ilgili her türlü ayar vs yada örnek resimleri bir başlık altında toplamak ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün gerçek ortamda dışarıda test çekimleri yaptım sonuçlar gerçekten ilk etapta çok iyi geldi bazılarıda iyi gelmedi bana. Belki 36mp lik kameraya henüz alışamamamdan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.

çektiğim fotoğrafları örnekler ve bilgilerle beraber paylaşabilirim ama D810 konusu açılırsa daha iyi olur orada paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün gerçek ortamda dışarıda test çekimleri yaptım sonuçlar gerçekten ilk etapta çok iyi geldi bazılarıda iyi gelmedi bana. Belki 36mp lik kameraya henüz alışamamamdan kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.

çektiğim fotoğrafları örnekler ve bilgilerle beraber paylaşabilirim ama D810 konusu açılırsa daha iyi olur orada paylaşırım.

Hangileri iyi gelmedi ?? Bu konuyu biz açsak olmazmı ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D810 konusunu açamıyoruz çünkü alt konu açmaya yetkili değiliz.

Ok. Konu deyince ; Gövdeler altında yeni bir alt başlık olarak evet yönetim açması gerekecek tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Herkese Merhabalar,

Bugün bir d810'a alıcı oldum. Makinenin altında yazan numara ile içindeki anakart numarası farklı. İstanbul'dan bir dükkandan alınmış Adam 1 yıllık dükkan garantisi vermiş. ve garanti kartınada iç ve dış seri numarası yazmış. Şimdi sormak istediğim soru şu: bir makinenin altındaki seri no ile içindeki uyuşmuyorsa refurbished yani bir sorun yaşamış ve sonra yeniden düzeltilmiş bir ürün olmuyor mu? Yanlış mı biliyorum. Satıcı ısrarla d810 thermal sorundan sonra makinede yapılan düzeltmeden sonra içindeki seri numarasının değiştiğini bütün d810 ların iç ve alt numaralarının farklı olduğunu söyledi. Böyle bir şey var mı? D810 kullanıcıları efix bilgisindeki seri no ile alttaki numarayı karşılaştırabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.