İçeriğe git

çakallığın bu kadarı da olmaz

Recommended Posts

Sürekli Canon ve Sony incelemesi yapan bir site. Elinde bir sürü Canon ve Sony var. Sony'i öne çıkarmak için Canon'u karalayamayacakları için Nikon ile hem Nikon'u karalayıp, hemde Canon'u karalamaktan kurtarak bir taşla iki kuş tutmuşlar.

Canon PowerShot SX50 HS incelemesi ayrı bir rezalet. Yorumlara direk kapamışlar. Kapatmalarının nedenide 14 dakika da DSLR ye karşı pof poflamaları nedeniyledir kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında pclabs ekibi iyidir ama arada sponsor kurbanı oluyorlar :) 1-2 kompakt makinenin ISO800'e kadar DSLR kalitesinde çekim yaptığını iddia ettikleri zaman incelemelerini izlemeyi bıraktım. Gene de pclabs'ı uzun zamandır takip ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında pclabs ekibi iyidir ama arada sponsor kurbanı oluyorlar :) 1-2 kompakt makinenin ISO800'e kadar DSLR kalitesinde çekim yaptığını iddia ettikleri zaman incelemelerini izlemeyi bıraktım. Gene de pclabs'ı uzun zamandır takip ederim.

Adamlar bilgi olarak on numara. haftalık gündemde çok güzel bilgiler veriyorlar. Tozlu raflar, c64 bölümleri çok zevkli. Ama yanlı sponsor için yaptıkları incelemeler için aynı şeyi söyleyemem. Bilen kişiler tarafından soğutuyorlar. Muhabbet tarzında çok güzel bir video yapıyorsun ama yanlı incelemeler insanı çıldırtıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu adamları sırf muhabbetleri için takip ediyorum. Mesela içlerinden biri akıllı telefona inat "aptal telefon" gibisine bir araştırma yapmıştı. ÜrÜn incelemeleri maalesef böyle Ülkemizde, X markasını yererseniz bir daha size incelemeniz için ÜrÜn yollamıyor. Ondan fazlaca da takılmamak lazım bu konuda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video yu izlemiyorum ama eminim bahsettiğiniz kadar atıp tutup sıkıyorlardır.

Ancak Türkiye de değil, Dünya da x bir markanın hediye gelen ürününü inceleyen x bir site hakkında kötü bişey yazıyormu?

Web de bazı siteler var bilgisayardan kameraya, dünya kadar ineleme barındırıyor hepsi 10 numara 5 yıldızlık cihazlar.

Be arkadaş hiçmi birisi kötü çıkmıyor bunların?

Bir ürün hakkında iyi veya kötü yazabilecek tek kişi o ürünün parasını cebinden karşılayan kişidir.

Yoksa her şekilde yanlı bir inceleme olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar,

Yorumu görünce dayanamadım siteye üye oldum. Youtube üzerinden izlediğiniz bu videoların yayınlandığı site teknoseyir. Yorumlara kapalı diye eleştirmişsiniz ancak teknoseyir.com'a giderseniz inceleme videosunun altına düşüncelerinizi, eleştirilerinizi yazabilirsiniz bilginiz olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknoseyir de hakkaten çok sevdiğim bir sitedir genelde bakarım. İleri geri konuşmuş olabilirler bazen evet ama genel olarak çok dikkatli olduklarını düşünüyorum. İnternet derya deniz, işi bilen, bu adamın yorumuna kadar en azından bir dpreview, ken rockwell falan yazar zaten. Ayrıca bence de sponsorluklar işin içinde, böyle bir oluşumu ayakta tutmak da şüphesiz sponsorluklarla oluyor, çünkü anlatan adam için de bu efor "birşeyler" ifade etmeli.. ;)

Konudan uzaklaşmak gibi olsun biraz, motosiklet camiasında da altın elbiseli adam diye biri çıktı video blog yaptı ve çok başarılı oldu. Onu da çok takip ediyorum. Bu senelerde yavaş yavaş video blog olayı Türkiye'de gelişmeye başladı, hatta adamlar canlı yayın bile yapıyor. İşim dolayısıyla bazen fotoğrafla ilgili lansman ve seminerlere katılıyorum, izleyici olarak da olsa belli bir süre topluluk önünde bilgi aktarımı yapmanın nasıl zor olduğunu hissediyorum. Yanlı bir inceleme de olsa en azından "birşeyler" yapılmaya çalışıyor. Zamanla rayına oturur bu işler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.