İçeriğe git

D7100 için lens ve flaş konusunda ne önerirsiniz

Emel BURMA

Recommended Posts

D7100 için sb 910 flaş almak istiyorum sizce sıfır mı almalıyım ikinci el mi? Canona geçiş yaptığı için arkadaşım 800 tl ye satıyor. Aynı sorum 50 mm f1.8 d için de geçerli sıfır mı ikinci el mi yada sıfır alıp 50 mm f1.8 g mi almamı önerirsiniz? 50 mm f1.8g dahili af motoru sayesinde daha hızlı af yapıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S910 konusunda illa sıfır alacaksınız diye bişey yok.

Zaten sb910 yeni bir ürün. Satıcı fotoğrafçı değilse stüdyoda kullanılmadıysa çok da aman aman yığranmış olamaz. Herhangi bir sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum.

50mm F1.8AF-D de yine sıfırına para vereceğinize temiz bir 2.el bulup almak daha iyi 200TL ye (hatta daha ucuza).

Ancak 50mm F1.8G AF-s alacağınıza 2.el 50mm F1.4 AF-D her zaman daha iyi bir seçenek olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S910 konusunda illa sıfır alacaksınız diye bişey yok.

Zaten sb910 yeni bir ürün. Satıcı fotoğrafçı değilse stüdyoda kullanılmadıysa çok da aman aman yığranmış olamaz. Herhangi bir sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum.

50mm F1.8AF-D de yine sıfırına para vereceğinize temiz bir 2.el bulup almak daha iyi 200TL ye (hatta daha ucuza).

Ancak 50mm F1.8G AF-s alacağınıza 2.el 50mm F1.4 AF-D her zaman daha iyi bir seçenek olur.

Katılmakla beraber. Aynı zamanda Turizm ve otel fotoğrafçılığında kullanılmış bir flaşsa o da alınmamalı. Bir sezonda 2-3 sefer tüp değiştirebiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Stüdyoda ve dış çekim düğün fotoğraflarının çekiminde kullanılmış flaş. 50 mm 1.4d yi ikinci el 200'den daha uygun bulamıyorum ve netleme halkalarında sorun olduğunu yazanlar var yada düşürmüş olabilirler mi gibi ihtimaller tedirgin ediyor beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde 24-70mm f2.8 için öneriniz ne olur ikinci el 2000 tl yine 50-60 çekime gidilmiş kaç shutter yapılmıştır bilemiyorm sıfırı 2500e kadar var, odak aralığının 36-105mm gibi bir değere geliyor sanırım onun yerine sigma yada Tamron 17-50 mm mi almalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50mm F1.4 AF-D yi 200TL ye alamazsınız. Bir kaç ay önce ben 450-500TL gibi bir fiyata satmıştım piyasası budur.

50mm F1.8 AF-D nin 2.el piyasası ortalama 200TL dir.

Bazıları 300TL lik lensi 250TL ye satmaya çalışsada 201TL dahi etmez 200TL. Şansınız varsa 170-180TL ye bile bulunabilir.

Tabi bunlar Türkiye fiyatları bilmiyorum siz nereden bakıyorsunuz.

24-70 hangi 24-70?

Nikkor 24-70 AF-S F2.8G den bahsetmiyorsunuz sanırım çünkü onu 2.el de 2000TL ye alamazsınız.

çok iyi bir lensdir Nikon da alınabilecek en iyi lenslerden biridir.

DX gövde de dediğiniz gibi bir açıya sahiptir. Yapılacak iş, çekilecek fotoğrafa göre göreceli olarak iş görür ancak DX de Tamron 17-50 "açısını" tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerileriniz için teşekkürler. Marka belirtmemişim Tamron un 24-70 F2.8 inin ikinci elinden bahsediyordum aslında evet Nikon u mümkün değil o fiyata alamam. Evet Türkiye fiyatlarına bakıyorum ve Nikon 50 mm 1.8dnin (dalgınlıkla 1.4 yazmışım kusura bakmayın :( )ikinci eli için dedim 200 tl diye sıfırı 350-400 civarı.bu ikinci el ürünlerin düğün fotoğrafçısı tarafından hem stüdyo hemde dış çekimlerde kullanıldığı gÖz Önünde bulundurulunca sıfıra yÖnelmem daha mı mantıklı olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron 24-70 F2.8 VC kullananların lenslerinden memnun olduklarını okuyoruz.

Ancak ilginçtir hiç çektikleri fotoğraflar gözüme çarpmıyor.

İyi lensdir 2000TL civarına alınabilir. Ancak dediğim gibi 24-70 FX gövdeler için çok ideal bir açıdır. DX için 18-55 türü iyidir.

Yine 2000TL vermişken Sigma 24-105 F4 de alınabilir.

Lensin fotoğrafçı veya başka birisinin kullanması çok önemli değildir. Lenslerinde elbetteki bir mekanik yıpranma ömrü olur ama kolay kolay dolacak şeyler değiller.

Hatta güneş ışığı görmemiş stüdyo fotoğrafçısından alınacak bir lens en iyi 2.el lensdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.