İçeriğe git

Strobist çekim ekipmanları hakkında yardım..

doğukan küçükkısa

Recommended Posts

Öncelikle merhabalar,

Yaklaşık olarak 3 yıldır fotoğraf çekiyorum. Genelde düğün çekimi yapıyorum. Dış çekim yaparken zorlanmaya başladım tepe flaş yeterli olmuyor artık. Strobist tekniğini denemek istiyorum. Ama ekipman konusunda sıkıntım var. Elimdeki ekipmanlar :

Nikon D90

Yn560 flaş

18-105

50mm ve

70-300 lens.

Şemsiye tetikleyici softbox reflektÖr vs. ekipman hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

İyi fotoğraflar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rf-603 tetikleyici ile aynı seti kullandım. 70-300 yerine 70-200 sigma os. vardı fark olarak ...

Birke 18-105 cok kalitesi bir lens. keskinlik caonun 24-70f2,8 ile aynı diyebilirim. eklstra olarak tek flaş asla yetmez.

Tek softbox tek ışık ayagı olabilir ama tek flaş yeterli gelmez. Rf-603 sorunsuz tetikleme yapıyor pil ömrüde cok iyi. mesafede cok cok iyi. Potix yada başka marka alma derim. Ha yok Maddiyat benmim için önemsiz iyi bir tetikleyici almalıyım diyorsan Pockert vizrt şart :D Hadi kolay gelsin... Tetikleyiciler TTL ölcümü yapmaz benden söylemesi. fulmanuel kullanmalısın.

Benim Nikon D90+18-105+50mm+70-200 ile yapıgım cekimlerin hepsi www.yilmaz.tc den bakabilirsin saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi tane daha flash alıcam zaten yn560 işimi oldukça görecektir diye tahmin ediyorum. softbox ve şemsiye çeşitlerinde kararsızım. Sizin kullandığınız set dahilinde neler var.

softbox semsiye ayaklar tetikleyici reflektör seçimi nasıl yapılmalıdır. yardımcı olursanız sevınırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.