İçeriğe git

Sigma 17-70 macro hsm lens mi tamron 17-50 mi

Recommended Posts

Bu aralıkta makinenin önüne takabileceğin en iyi lens istisnasız Nikon 17-55mm (Namı diğer Tank) Ben şuanda bu şerefe nail oldum.İnsan farkı hissedebiliyor. Daha önce Sigma 17-70mm hemen hemen bütün serilerini kullandım. Yeni C serisi diğerlerine göre gerek renkler gerekse de keskinlik açısından çok farklı. Alacaksan Sigma'nın yeni C serisi 17-70mm tavsiye ederim. Tamron da kullandım. Biraz kalitesiz bir görüntüsü var. İçine çok toz alır. İkinci el de toza dikkat etmek gerek. Video da Af yaparsan videon gacur gucu seslerle dolar çünkü çok sesli netliyor. Ama keskinliği ve her diyaframda 2,8 verişi öne çıkarıyor onu. C serisi sigma dan tek artısı her diyaframda 2,8 vermesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu aralıkta makinenin önüne takabileceğin en iyi lens istisnasız Nikon 17-55mm (Namı diğer Tank) Ben şuanda bu şerefe nail oldum.İnsan farkı hissedebiliyor. Daha önce Sigma 17-70mm hemen hemen bütün serilerini kullandım. Yeni C serisi diğerlerine göre gerek renkler gerekse de keskinlik açısından çok farklı. Alacaksan Sigma'nın yeni C serisi 17-70mm tavsiye ederim. Tamron da kullandım. Biraz kalitesiz bir görüntüsü var. İçine çok toz alır. İkinci el de toza dikkat etmek gerek. Video da Af yaparsan videon gacur gucu seslerle dolar çünkü çok sesli netliyor. Ama keskinliği ve her diyaframda 2,8 verişi öne çıkarıyor onu. C serisi sigma dan tek artısı her diyaframda 2,8 vermesi.

İlginiz icin tesekkurler. Degerlendirecegim( sigma 17 70 kullanicisina hic raslamamistim saolun). :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Video ve keskin fotoğraflar için sabit odaklı lensler "bana göre" daha performanslı olur. Bu tür APSC sensörlü gövdeler için uygun fiyatıyla Nikkor 35 mm F1.8 ve 50 mm F1.8 lenslerin AFS versiyonları bence video için en performanslı/hesaplı lenslerdir. özellikle ışığın düşük olduğu şartlarda bu tür lenslerin değerini daha iyi anlarsınız video çekerken. Tabii gücünüz yetiyor da 28 ve 24 mm lere inebiliyorsanız durum daha başka. İlla değişken odaklı lens olacak diyorsanız ve Nikon'a bütçeniz yetmiyorsa arkadaşların daha önce yazdıkları tavsiyelere uyun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütçe sıkıntısı yoksa hem değişken odaklı hem de oldukça açık diyaframlı Sigma 18-35 mm F1.8 var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O odak mesafesinde de titreşim engelleyici pek aranmaz. Üste seviye lenslere bakarsanız bu geniş aralıkta titreşim engelleyici sistemi bulunmadığını görÜrsÜnÜz. O lens konusunda şu anda tek. FF uyumlu olanı çıkarsa talibi çok olur, ama maliyeti de çok yÜksek olur. Sizin paranız yetiyorsa alın, titreşim derdiniz olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.