İçeriğe git

NİKON D7100 PEMBE EKRAN

Ercan Hayrullah

Recommended Posts

yakın zamanda kullanmakta olduğum D7100 makinamı bir arkadaşıma düğün çekimi için ödünç vermiştim Makinamı geri aldım ve bir gün sonra bir çekim yaptım çektiğim fotoğraf tamamen pembe renkte olduğunu gördüm sonra aç kapa yaptıktan sonra bir çekim daha yaptım ve bu seferde fotoğrafın yarı pembe olduğunu gördüm.bunun sebebi nedir acaba? arkadaşıma da ayıp olmasın diye soramıyorum . yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayyam pasajı, No:17-19, Özcan Foto Teknik, Özcan ustaya (0536-431 78 71) müracaat ediniz. Sebebini ve çÖzümünü size en iyi o sÖyler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakın zamanda kullanmakta olduğum D7100 makinamı bir arkadaşıma düğün çekimi için ödünç vermiştim Makinamı geri aldım ve bir gün sonra bir çekim yaptım çektiğim fotoğraf tamamen pembe renkte olduğunu gördüm sonra aç kapa yaptıktan sonra bir çekim daha yaptım ve bu seferde fotoğrafın yarı pembe olduğunu gördüm.bunun sebebi nedir acaba? arkadaşıma da ayıp olmasın diye soramıyorum . yardımlarınızı bekliyorum.

Kontrol ettiniz mi bilmiyorum ama makinenin beyaz ayarını (WB) kontrol edin. Auto da tekrar deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kontrol ettiniz mi bilmiyorum ama makinenin beyaz ayarını (WB) kontrol edin. Auto da tekrar deneyin.

Çok doğru bir tesbit, ben bu kadarını düşünemedim doğrusu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dedikleri gibi arkadaşlarımızın WB beyaz ayarını kontrol ediniz ancak kapatıp açtım diyorsun ve sonra tekrar yarısı düzeldi yarı pembe oldu dedin yanlış anlamadı isem.. Bu makinanın %80 yazılımksal sorunu gözüküyor.

Böyle sorunları pc'de fotoğraf aktarımı veya biryerden bir yere başka yere taşırken ara bellek'den geçersen yazılım görselleri bozar. Burdada sorun Hafıza kartında olabilir yani başka bir kart takarak bunu JPEG ve RAW olarak bide dene yüksek ihtimal gidebilir sorun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sensör veya expeed işlemciyle (sonuçta anakart/donanımsal) alakalı bir sorun olarak tahminde bulunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafın genelinin pembemsi olduğunu zannetmiştim ama olay farklıymış. Yaşadığınız olayı hafıza kartımda problem olduğunda ve virüs bulaştığında bende yaşamıştım. Makinayı fabrika ayarlarına döndürüp son güncellemesini yaptım ve kartı değiştirdim düzeldi. Ama siz bunları denediyseniz, Mehmet bey'in de söylediği gibi son çare servis.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün farklı bir objektif ve sd kart ile denedim sonuç değişmedi. ödünç verdiği arkadaşımla görüştüm makinayı sadece AUTO modda kullanmış, düşürmemiş veya herhangi bir darbe aldırmamış. ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. nette de bu tür arızaya rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim başıma kompakt makinada gelmişti.Fotoğraflar yeşil ve mor çizgierle doluydu. Sd karta virüs bulaşmıştı temizleyince normale döndü ama hafıza kartını değiştirdiyseniz sensörde sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canlı önizleme de yani lcd de çekim modun da nasıl ? o anda da bu pembeler var mı görüntüde ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Merhaba,

Acil yardım rica edeceğim. gösterdiğim kişiler çözemedi. Eklediğim (croplu) fotoğrafta fark edeceksiniz ortadan bir çizgi geçiyor. bu bazı fotoğraflarda daha belirgin. Enstantane diyafram denedim ama düzelmedi m ve a modunda oluyor. İki lensimde de çıkıyor makine mi bozuktur lensler mi yoksa duymak istediğim cevap olan ayarını mı bozdum.

Bİlgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Saygılar

post-4688-0-81658700-1415804335_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M ve A modunda oluyorsa teknik olarak sensörden değildir diye düşünüyorum. Makineyi önce fabrika ayarlarına alın düzelmezse en son çıkan yazılımı yüklemeyi deneyin. Aklıma başka birşey gelmedi. Umarım düzelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Donanımsal arıza, sizin çözebileceğinizi sanmıyorum. Bu sensör de olabilir, işlemci de. İşlemci arızası ise tüm anakart değişmek zorunda. Gösterdiğin kişiler çözememiş, bir fotoğraf makinası tamircisine gösterdiniz de çözemedi mi? Kim bu kişiler? Biz bu kişilerden daha mı tecrübeliyiz ki makinayı görmeden burdan sorunu çözebilelim?

Hayyam pasajında özcan ustaya gidiniz, eğer o bu sorunu çözemezse size başka bir usta önerir zaten. Ama güvenilir bir usta arıyorsanız tek adres özcan foto teknik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon kullanıcıları, fiziki olarak gösterdiğim arkadaş da nikon kullanan fotoğraf stüdyosu olan kişi. Tecrübe olarak bakmadım belki bende aynı sorunu yaşadım diyen biri çıkar diye yazmıştım foruma. makineyi garantili şekilde teknoloji marketten aldım Hayyam a götürmek doğru olur mu bilemiyorum.

Teşekkürler bilgiler için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garanti dahilinde ise Hayyam'da işiniz yok tabii. Ne güzel ki birden fazla kişide rastlanan bir arıza değil. Böylece garanti dahilinde değişimini isteyebilirsiniz (yaşadığım ülkenin kurallarına göre).

Böyle bir arıza olunca beklemeyin, hemen garanti prosedürünü başlatın. Stüdyosu olan fotoğrafçı makinanın teknik aksamından anlar diye bir kural yok. Bazen hobi fotoğrafçısı teknik noktalara onlardan daha fazla vakıf olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şüphesiz öyledir.. Ayrıca iyi ki garantili almışım diyorum. önce açmak istediler makinenin açılmasını istemiyorum diye belirtince sağ olsunlar bugün itibariyle sıfır body verdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.