İçeriğe git

tamron 17-50 bilgi kirliliği

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

İnternette yaklaşık 4 tane bu tarz forumlarda okuduğum ve saçma gelen bir konu var.

Okuduklarıma göre ''Tamron 17-50 nin VC li olan modellerinde keskinlik daha azmış vc siz modellerde keskinlik daha iyiymiş.''

Bunun aslı astarı varmıdır. Bana saçma geldi. Belkide ben bilmiyorum. Bilen veya kullanıp deneyen arkadaşlar yorum yaparsa bu bilgi kirliliğinide ortadan kaldırmış oluruz.

Tşkler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VC'li versiyonu ilk inceleyen sitelerden biri "VC'siz olan daha keskin galiba köşelerde" dedi, internet fotoğrafçıları hemen atladı buna. Kötü haber çabuk yayılır misali olay forum efsanesine döndü. Bak burada birkaç objektifle karşılaştırdım Tamron'uhalkboyleistiyor.com/wp/?p=105

Vc'siz versiiyon ucuz ama ben VC'liyi tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam teşekkürler.

Banada çok saçma geldi. çünkü adamlar vc eklemiş keskinlikten kısarmı hiç mantığa aykırı. Ama gel görki forumları vc li olan model için neler yazmışlar neler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki labratuar ortamında daha keskindir, belki değildir kesin bişey demek zor.

Alıp detaylıca incelemek lazım ancak arada gözle ciddi anlamda fark edilir derecede fark olacağını sanmıyorum.

VC ve türevleri tripod + kumanda vs kullanırken kapatılmazı lazım. Teoride siz kamerayı oynatmasanız bile o sistemin oynama ihtimali var.

Hali ile fotoğrafta "belki" biraz keskinlik kaybı yaşabilir.

Belki bu hata yüzünden ortaya bir deli VC siz daha keskin lafını attmış olabilir.

Ben VC siz olanı kullandım müthiş bir lens.

Bugün yine alacak olsam VC sizi tercih ederim ama bunun sebebi keskinlik falan değil, 17-50mm arasında VC ye çok fazla ihtiyaç duyulmayacağı için ekstra para vermenin de anlamı olmaz diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Faydasiz oldugunu soylemiyorum ama 17 50/60mm araliginda gerek oldugunu dusunmuyorum.

Misal 50mm de vc ile karanlikta portre cekmektense, f1.8 ile cekip bokeh da almayi tercih ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.