İçeriğe git

ümit kar

Recommended Posts

Merhabalar;

Yeni bir makine almak istiyorum.Ancak herkes gibi bende iki makine arasında kaldım.Biraz farklı kulvarlarda ancak ...

neyse konuya gelecek olursak NIKON 5300 ile FUJIFILM XE2 arasında kaldım.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok farklı kulvarlar , seçim birazda ben ne çekmek istiyorum üzerine olmalı birde her iki makineyi de elinize alıp bakmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde portre çekmek istiyorum ancak videoda çok önemli benim için.Bir de iso performansı da çok önemli.İkisi de aldım ancak profesyonel biri tarıfından ciddi bir yoruma ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İso performansı , netleme hız ve kararlığının , raw kalitesinin daha iyi olduğuna inanıyorum ve geniş lens çeşitliliği sebebiyle 5300 derim hatta bütçe uygunsa 7100 derim , aynasızlar benim için hala gezi makinesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstemiş olduğunuz her konuda D5300 Fuji den daha iyi neden arada kaldınız anlamış değilim.

Aynasızın taşınabilirliği vardır, ufak tefek olmasından dolayı kimseyi ürkütmeme avantajı vardır.

Eğer bunlar önemliyse DSLR e nazaran negatif yönleri göz ardı edilir alınır kullanılır.

Ancak bu özellikler 2.planda kalıyorsa DSLR "günümüzde" daha iyi bir seçenektir. Yarın aynasızlar DSLR yi geçecektir ancak üreticilerin önce bi kaymağını yemeleri lazım.

Bu arada bahsi geçen Fuji nin bir farklı versiyonu biraz kullandım baya şaşırtıcı bir kamera.

Ancak JPEG çekip geçecekseniz. Yani bir fotoğraf çekip 20dk RAW editleme ile uğraşma hatalarınızı gidermek istiyorsanız DSLR den vazgeçmeyin.

D5200 + kaliteli lens çok iyi bir opsiyon.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hangi teknik fark o fiyat farkını karşılanabilir kılıyor peki?7100 den bahsediyorum tabi ki

İlk makineniz olacak sanırım , alıp kullandıktan sonra aradaki farkı anlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam,

Bende D7100 var kit lens olarak 18-105 vr almıştım çok hoşuma gitmedi açıkcası şuan makinede sigma 70-300 var macro daha keyifli geliyor bana..

18-140 !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Portre çekmek istiyorsanız geniş aralıklı lensler iyi iş çıkarmaz. Ama illa ki aralıklı düşünüyorsanız sabit diyaframlı Sigma 24-70 f/2.8, Nikon 50mm f/1.8, Rokinon 85 mm f/1.4 (manuel) fazlasıyla işinizi görecektir. Bir de Sigma 17-70 c serisine bir bakmanızı tavsiye ederim. Bu lense çok olumlu geri dönüşler oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bir soru daha sormak istiyorum arkadaşlar.

artık d7000 ile d7100 arasında kaldım.sadece mp leri için.ben çekeceğim fooğraflardan bazılarından baskı almak istiyorum.aile fotoğrafı ıcın çerçeve tarzında da düşünülebilir bu durum.acaba d7000 alsam fotoğraf baskısı için üzülür müyüm?

Şimdiden teşkkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani. Bir dönem kazayla matbaa, baskı, tasarım işlerine bulaşmış biri olarak MP'den çok baskıda DPI'ın daha etken olduğu kanısındayımdır. Sonuçta baskı alacağınız klasik fotoğraf baskı boyutları olduğu sürece D40 bile canavar makinedir. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.