İçeriğe git

d7000 manuel modda videoda diyafram değiştirememe

yusuf tuncer

Recommended Posts

7000 de sanırım böyle bir özellik yok kendi kulladığım 600 de bu şekilde diyaframa müdahele edilemiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7000 de sanırım böyle bir özellik yok kendi kulladığım 600 de bu şekilde diyaframa müdahele edilemiyor

edilebiliyor bu videoda a ya alınca bende edebiliyorum ama bu seferde enstanteneyi kendi veriyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video ile çok işim olmadığı için tüm seçenekleri denemedim sadece manuel mod da denedim ve bildiğim kadarı ile diyafram değişmiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000'de diyaframı değiştirmek için canlı önizlemeyi kapatmak gerekiyor diye hatırlıyorum. Değiştirip tekrar açıyorsun. Yanlış mı hatırlıyorum?

Kaydı da durdurmak gerekiyor , arkadaşın sorduğu kayıt esnasında müdahele etmek sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000'de diyaframı değiştirmek için canlı önizlemeyi kapatmak gerekiyor diye hatırlıyorum. Değiştirip tekrar açıyorsun. Yanlış mı hatırlıyorum?

evet hocam dediğiniz gibi canlı önizlemeyi kapattım değiştirdiği diyaframda açıldı o şekilde olunca oluyormuş. çok garipdirki yukarda paylaştığım videoda 1.38 de kayıttayken bile diyaframı değiştiriyor eklenti falan sözkonusumu acaba yabancı dilim pek iyi değil videoda anlatıyorsada bilemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O videoda da değiştiremediğini söylüyor. Sadece perde hızı ve ISO hızını değiştirebiliyorsun, ya da canlı önizlemeyi kapatıp açasaksın. Galiba taa D300'den gelen bir saçmalık bu. Nikon sadece üst seviye aletlerinde canlı önizlemede diyafram değiştirmeye izin veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canlı önizleme ve video çekimi esnasında diyaframı değiştirebilmek benim için bir milattı. D90'la başlayan video çekiminden bu yana ilk kez V1 ve D800 (ürünlerin çıkış tarihine göre konuşuyorum)'de bu özelliği gördüğümde çok sevinmiştim.

Sorunuzda "canlı önizleme" veya "video modu" ibaresini farketmediğim için soruyu anlamakta da zorlanmıştım.

Enstantaneyi de belli bir değerin altına indiremezsiniz, bu değeri dizayn eden mühendis makinanın imkanları gereği minimum bir rakamla sınırlandırmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.