İçeriğe git

nikon d90 yn658ex yn622n ittl uyumu yardım

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar şuan bir arkadaşım yn622n tetikleyici getirdi ama biz bunu 1/200 üstüne çıkmıyor bunu nasıl ayarlamaliyiz arkadaşlar yardım ederseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/200 genelde senkron hızı sınırıdır. Bunu çözmenin yolu biraz pahalı tetikleyicilerden geçiyor. Pocket Wizard adlı markanın bazı madelleri 1/8000'e kadar destekliyor diye biliyorum. Birde flaşta HSS özelliği olması gerekiyor sanırsam. Ayrıca bu senkron hızı geçildiğinde şöyle hatalar oluşuyor.

sync-250.jpg

sync-500.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TTL başka bir şey. TTL flaşın hangi güçte patlayacağını otomatik olarak belirliyor. Ayrıca YN568 EX flaşta HSS yani yüksek hız senkronu desteği var. Fakat tetikleyicide yok sanırsam. Mehmet abi bu konuda daha bilgili. Size tetikleyici konusunda yardımcı olacaktır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yongnuo markasının sadece RF-602 ve 603 tetikleyicilerini kullandım. Bundan başka bu marka hakkında hiçbir bilgim/deneyimim yok.

İki adet SB910'u Pocket Wizard Mini TT1 ve Flex TT5 tetikleyici seti ile kullanıyorum. Bu tetikleyicinin çalışma prensibi şu ana kadar tanıdığım tetikleyicilerden biraz daha farklı. Uzak noktada duran flaşınızı tıpkı makinanın üzerinde kullanıyormuşsunuz gibi bir sistem geliştirmişler. Yani flaşı uzaktan tetikleme moduna almıyorsunuz. Flaşınız makinaya bağlandığı şekliyle kullanılıyor, yani normal operasyonel mode alıyorsunuz, TTL ve manuel seçeneğini seçiyorsunuz. Yüksek enstantane değerleri için makina üzerinde menüden "1/320 FP" seçmeniz gerekiyor, bu işlem tetikleyicisiz çalışırken de aynıdır.

Eğer elinizdeki tetikleyici HSS modunu destekliyorsa, yani yüksek enstantanelerde de kullanılabiliyorsa, aynı şekilde flaşınız da bunu destekliyorsa; makinada "FP" ibaresinin açık olmasına dikkat ediniz. Sonrasında tetikleyicinin kullanım klavuzunda sorunu arayınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam çok teşekkürler d3100de de aynı sorunu yaşıyoruz d90da sorun FP ON yapınca düzeldi 3100 nasıl yapabiliriz şimdiden teşekkürler...

D3100 de ne yazıkki o şekilde kullanmak zorundasınız. Nikon giriş seviyesi gövdelerinde D3xxx D5xxx serilerinde bu özelliği ksııtlamış. D5000 gövdemde aynı sıkıntıyı daha öncesinde yaşamıştım. Nikon'a sorun olarak dahi bildirdim fakat gelen cevabın gövdenin o kadarına izin verdiği ve o hızı aşamıyacak olmamdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.