İçeriğe git

Fotoğraf Stüdyosu Kurmak İle İlgili

selim gur

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ;

Çok derin ve ayrıntılı bir konuyla ilgili fikir,görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.

Forum sitelerinde o kadar fazla karma karışık bilgiler dolaşıyor ki bu konu hakkında, aÇıkÇası kafam Çok fazla karıştı diyebilirim.

1. İlk öncelikle bir fotoğraf stüdyosu ( fotoğraf dükkanı ) kurmak iÇin hangi belge ve evraklara sahip olunması gerekiyor?

2. Orta halli bir stüdyo kurmak istendiğinde ortalama ne kadardır bir tutar gerekiyor? ( DSLR makine hariÇ )

3. Orta halli kurmak istediğiniz stüdyo ekipmanları nelerden oluşmalıdır?

4. Konuyla ilgili ekstra bilgi ve önerileriniz nelerdir?

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan ve bu konula bir Çok büyük Çalışmalar yapmış olan forumdaki arkadaşlarımızdan cevaplarını bekliyorum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 nolu sorunuz:

Stüdyo fotoğrafçılığı hakkında bir bilginiz var mı? Gerek eğitim gerekse bir ustanın yanında staj yapmak suretiyle bu konuda kendinizi geliştirme imkanınız oldu mu?

Softbox nedir, beyaz şemsiye nedir, gümüş yansıtıcı şemsiye nedir, yansıtıcı nedir, yanal ışık nedir, tetikleyici nedir, fon ışığı nedir, kelvin nedir...... uzar da gider bu liste.

Eğer bu konuda bilginiz yoksa nette satılan basit, giriş seviyesi hazır setlerle bu işe başlangıç yapın. Bu size ortalama 300-500 dolara malolur. Bunlarla denemeler yaparken otomatikmen kendinizi geliştirecek, hangi çekim dalı için ne tür ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz. Böylelikle cevabı çok zor olan bu 3 nolu soruyu sormayacaksınız. çünkü 500 dolara da, 50 bin dolara da studyo kurulur. Bu sizin bilginiz ve yapmak istediğiniz çekim türü ile ilgili bir konudur.

Yazdıklarım sizi üzmesin, size sadece gerçekleri yazıyorum, şu an bana kızabilirsiniz, ama öğrendikçe bana hak vereceğinize şimdiden inanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.