İçeriğe git

D3 ve Flash!

Recommended Posts

Oncelikle Merhaba,

Su an elimde D3 ve SB910 bulunmakta. Disari cekimi icin flashi harici kullanmak istiyorum, fakat kameradan flashi nasil tetikleyecegimi bir turlu bulamadim. Bu konuda yardimci olabilir misiniz?

Simdiden tesekkur ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D3 modelinde dahili flas yok. Dolayisiyla sb910'a sinyal gonderemez. Bunun icin 2 yol var:

-Ikinci bir sb910, sb900, sb800, sb700 alip bunu makinaya takarak "commander" olarak kullanmak.

-Bir adet SU-800 alip makinaya takarak commander olarak kullanmak.

Diyelim bu secenekleden birini satin aldiniz. Bu kez karsiniza disarda calismanin yol actigi gunes isinlarindan etkilenen Nikon IR teknigi sorunlari cikar. Yani IR yerine radyo dalgalarini kullanan tetikleyiciler disarida daha kararli calisirlar.

Bunlar Pocket Wizard, Phottix, Yongnuo gibi markalarin TTL tetikliyecileridir. Ben Pocket Wizard mini TT1-Flex TT5 setini kullaniyorum. Diger markalari da kullandim, bunun kadar hatasiz calisanina rastlamadim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Ben YN-622N-TX ve YN622N ikilisini kullanıyorum. Alta fotoğrafta görülen ekranlı YN-622N-TX makinenin flaş kızağına takılıyor. Diğer YN-622N de flaşın altına.. Ekranlı YN-622N-TX ile makinenin menüsüne girmeden istediğim flaşı (İsterseniz 1'den fazla flaş tetikleyebilirsiniz) istediğim modda (TTL- Manuel) sorunsuzca tetikleyebiliyorum. Ayrıca set 1/8000 enstantane değerine kadar sorunsuzca tetikleyebiliyor.

post-1678-0-12814500-1413555724_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flaş olacak flash değil.

Harici tetikleyici alın bence.

Bence bu arkadaş yurtdışında ikamet ediyor bizim gibi, bu yüzden flash olarak yazmış olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ben de yurtdışındayım ama mesela Norveççe yazmıyorum :) Neyse çok dert değil zaten, ufak bjr hatırlatma yaptım.

Ben flash kelimesine razıyım abi. Neler var neler biliyorsun, hele senin olduğun bölgede özellikle :) "ben gitmek var mıyım?" diyen bir nesil yetişmiş burada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D3 modelinde dahili flas yok. Dolayisiyla sb910'a sinyal gonderemez. Bunun icin 2 yol var:

-Ikinci bir sb910, sb900, sb800, sb700 alip bunu makinaya takarak "commander" olarak kullanmak.

-Bir adet SU-800 alip makinaya takarak commander olarak kullanmak.

Diyelim bu secenekleden birini satin aldiniz. Bu kez karsiniza disarda calismanin yol actigi gunes isinlarindan etkilenen Nikon IR teknigi sorunlari cikar. Yani IR yerine radyo dalgalarini kullanan tetikleyiciler disarida daha kararli calisirlar.

Bunlar Pocket Wizard, Phottix, Yongnuo gibi markalarin TTL tetikliyecileridir. Ben Pocket Wizard mini TT1-Flex TT5 setini kullaniyorum. Diger markalari da kullandim, bunun kadar hatasiz calisanina rastlamadim.

Merhaba,

Ben YN-622N-TX ve YN622N ikilisini kullanıyorum. Alta fotoğrafta görülen ekranlı YN-622N-TX makinenin flaş kızağına takılıyor. Diğer YN-622N de flaşın altına.. Ekranlı YN-622N-TX ile makinenin menüsüne girmeden istediğim flaşı (İsterseniz 1'den fazla flaş tetikleyebilirsiniz) istediğim modda (TTL- Manuel) sorunsuzca tetikleyebiliyorum. Ayrıca set 1/8000 enstantane değerine kadar sorunsuzca tetikleyebiliyor.

post-1678-0-12814500-1413555724_thumb.jp

Flaş olacak flash değil.

Harici tetikleyici alın bence.

Herseyden once yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Youtube'dan baya video gordum. Ne yazik ki kullanamiyormusum :( Genede yorumlariniz icin minnettarim.

Evet, yurtdisinda yasadigim icin maalesef turkce klavyem yok :) Birde ister istemez, yurtdisinda aliskin oldugumuz sekilde yaziyorum. Imla hatasindan dolayida uzgunum :)

Iyi calismalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.