İçeriğe git

Tamron 18-270 mi sigma macro 18-200 mü

Recommended Posts

70mm ile 18mm arasında dağlar kadar fark var. Sanırım ne istediğinize tam olarak karar veremediniz. Ben daha önce D7100 almayı düşünürken araştırmıştım. Nikon AF-S DX 18-140 f/3.5-5.6 lensi en iyi seçim olarak düşünmüştüm. Aralığı 18-105'den fazla olmasına rağmen, resim kalitesi farklı değil hatta belki daha iyi idi. Zaten gidip de kuş çekmeyecekseniz DX makinede 140'ın üzeri pek işinize yaramaz. 18-140 ise oldukça iyi bir aralık. 18-270 den ise epey daha iyi resim veriyor.

70-300 ise zaten 18-140'ın neredeyse iki katı ağır ve %50 daha uzun. Tak gez olmaz. Hamallık olur. :) üstelik 70mm ile pek fazla geniş açı çekemezsiniz. Bu en fazla 2.lens olur.

Aynen hocam kararsızım. Bana tak gez lens yetecek ve iki lens taşımak istemiyorum tek bildiğim bu. Genel kullanım için istiyorum. Bir de zum yapıp makro gibi çekimler yapmayı seviyorum. Bunun için zumu da iyi olsun istiyorum. Bakalım ne karar verebileceğim...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70-300 ise zaten 18-140'ın neredeyse iki katı ağır ve %50 daha uzun. Tak gez olmaz. Hamallık olur. :) üstelik 70mm ile pek fazla geniş açı çekemezsiniz. Bu en fazla 2.lens olur.

Murat Bey;

Bence (sigma) 70-300 den değil ikinci lens çantada yer ayırmak bile zulüm. 70-300mm bende var dolapta duruyor. Tak gez olarak 18-55 70-300'den defalarca iyi en azından fotoğraf çekilebiliyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.