İçeriğe git

Wi-Fi SD Kartlar hk.

Alper Repla

Recommended Posts

Merhaba sevgili Nikondaşlar,

Forumda çok yeniyim. Malumunuz günümüzde internet ve dolayısıyla sosyal medya kullanımı top yapmış durumda. Bunun da gereği olarak insanlar çektiği fotoğrafları anında arkadaşlarıyla paylaşma gereği duyuyorlar. Bu konu çok yeni bir konu değil biliyorum ama DSLR makina ile çektiğimiz fotoğrafları dakikasında diğer cihazlarla paylaşma olanağını sağlayan şu wi-fi sd kartlardan bir tane almak istiyorum. Bu konuda öncülüğü yapan marka sanırım eye-fi. Ama bizim ülkede malesef bulunamıyor. Muadili bir kart olan (belki de daha yüksek performanslı) Toshiba Flashair marka SD kartı araştırayım dediğim ama yine malesef onuda online alış-veriş sitelerinden bulamadım (Yurtdışı sitelerinde mevcut). Nereye baksam ürün kapatılmış. Acaba sizlerin bu kartları nereden temin edebileceğimiz konusunda bir fikriniz var mı? Cevaplarınız için şimdiden minnettarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ebay üzerinden sorunsuzca alabilirsiniz.

http://www.ebay.com/...=item2a4208fd55

İlginiz için çok teşekkür ederim Recep Bey! Yurtdışından gelen ürünün gümrükte takılma endişesinden dolayı almak istememiştim ama sanırım bu gidişle şansımızı denicez :) Diğer bir alternatif yakın zamanda yurtdışından gelecek olan bir arkadaştan rica edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginiz için çok teşekkür ederim Recep Bey! Yurtdışından gelen ürünün gümrükte takılma endişesinden dolayı almak istememiştim ama sanırım bu gidişle şansımızı denicez :) Diğer bir alternatif yakın zamanda yurtdışından gelecek olan bir arkadaştan rica edeceğiz.

Bu ürün için %99 sorun çıkmaz. Bende ebay'den almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bence paramız ülkemizde kalsın. Hızlı al sitesinin aşağıdaki linkinden sipariş verin. 2 Günde evinizde.

http://www.hizlial.com/toshiba-16-gb-flashair-wlan-class-10-sdhc-kart-bellek/10384759

Bilginize,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence paramız Ülkemizde kalsın. Hızlı al sitesinin aşağıdaki linkinden sipariş verin. 2 GÜnde evinizde.

http://www.hizlial.c...bellek/10384759

Bilginize,

Sonuçta buda yurtdışından alınmış. Farkeden birşey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazanç kısmı en azından Ülkemizde kalıyor.

Aman Ümit Bey.

Bu Toshibanın ebay fiyatı kargo dahil 85 TL . Bu satıcıda ise 145 TL. 60 TL fark var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba sevgili Nikondaşlar,

Forumda çok yeniyim. Malumunuz günümüzde internet ve dolayısıyla sosyal medya kullanımı top yapmış durumda. Bunun da gereği olarak insanlar çektiği fotoğrafları anında arkadaşlarıyla paylaşma gereği duyuyorlar. Bu konu çok yeni bir konu değil biliyorum ama DSLR makina ile çektiğimiz fotoğrafları dakikasında diğer cihazlarla paylaşma olanağını sağlayan şu wi-fi sd kartlardan bir tane almak istiyorum. Bu konuda öncülüğü yapan marka sanırım eye-fi. Ama bizim ülkede malesef bulunamıyor. Muadili bir kart olan (belki de daha yüksek performanslı) Toshiba Flashair marka SD kartı araştırayım dediğim ama yine malesef onuda online alış-veriş sitelerinden bulamadım (Yurtdışı sitelerinde mevcut). Nereye baksam ürün kapatılmış. Acaba sizlerin bu kartları nereden temin edebileceğimiz konusunda bir fikriniz var mı? Cevaplarınız için şimdiden minnettarım.

Bu kartlarla örneğin ipad üzerinden makinayı kontrol edebiliyor muyuz? yoksa sadece live view ve foto paylaşımına mı yarıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kartlarla örneğin ipad üzerinden makinayı kontrol edebiliyor muyuz? yoksa sadece live view ve foto paylaşımına mı yarıyor?

Bu kartlarla fotoğraf makinesini başka cihazlar üzerinden kontrol edemezsiniz. Sadece çektiğiniz fotoğrafları diğer cihazlarla kablosuz olarak anında paylaşmanıza olanak tanır. Kablosuz kontrol için camranger tarzı cihazlara ihtiyacınız var ki biraz pahalı cihazlardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence paramız Ülkemizde kalsın. Hızlı al sitesinin aşağıdaki linkinden sipariş verin. 2 GÜnde evinizde.

Bilginize,

Size de çok teşekkÜr ederim Alper Bey. Araştırdığım kadarıyla bu kart da class 10 olmasından dolayı iyi performanslı bir kart. Bu seçeneği de değerlendirebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Aman Ümit Bey.

Bu Toshibanın ebay fiyatı kargo dahil 85 TL . Bu satıcıda ise 145 TL. 60 TL fark var.

Recep Bey,

Elbette önce ekonomi ama ben linkinin verdiğiniz kartın 75 dolarlık fiyatına ve 15-20 gÜnlÜk bekleme sÜresine karşılık yazmıştım. Elbette aynı ÜrÜn daha ucuza, ebay' da varsa ve beklemek sıkıntı değilse alınabilir.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Ebay üzerinden sorunsuzca alabilirsiniz.

http://www.ebay.com/...=item2a4208fd55

Bence paramız ülkemizde kalsın. Hızlı al sitesinin aşağıdaki linkinden sipariş verin. 2 Günde evinizde.

Bilginize,

Arkadaşlar konu eski ama, eye-fi pro x2 ile eye-fi mobi arasında ne fark vardır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar konu eski ama, eye-fi pro x2 ile eye-fi mobi arasında ne fark vardır?

EYE-FI PRO X2 mevcut ağınıza bağlanır. JPG dosyalarının yanında RAW dosyaları da transfer edebilmektedir.

EYE-FI MOBI kendi içinde bir router bulunmakta, kendi ağını kurabilmektedir. RAW dosyaları desteklemez sadece JPG dosyaları transfer edebilirsiniz.

EYE-FI MOBI PRO internetten incelediğim kadarıyla RAW dosyaların transfer edilebilme özelliği eklenebilmiş halidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

EYE-FI PRO X2 mevcut ağınıza bağlanır. JPG dosyalarının yanında RAW dosyaları da transfer edebilmektedir.

EYE-FI MOBI kendi içinde bir router bulunmakta, kendi ağını kurabilmektedir. RAW dosyaları desteklemez sadece JPG dosyaları transfer edebilirsiniz.

EYE-FI MOBI PRO internetten incelediğim kadarıyla RAW dosyaların transfer edilebilme özelliği eklenebilmiş halidir.

Teşekkür ederim. Toshiba Flash Air W-03 için karşılaştırma yaparsak nasıl bir durum söz konusu peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ben de D7000 e Toshiba Flash Air W-02 aldım. İlk başlarda bazı sorunlar yaşadım. makine muhtemelen güç tasarrufu için karta giden enerjiyi kesiyordu. Kurcalaya kurcalaya çözdüm. Şimdi sorunsuz çalışıyor ve D7000 im uygun bir fiyata wi-fi özelliği kazanmış oldu. İhtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1karti alıp kullanacagimiza nikon wu-1a /1b alıp kullanmak daha mantıklı geliyor bana böylece eski olan wifisiz kartlarimizin hepsini Wifili gibi kullanabiliriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben araştırdım,hatta kullanıyorum:) Siz araştırdınız mı acaba??

http://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/accessories/slr/slr-connectivity/wireless/wu-1a-wireless-mobile-adaptera-wireless-mobile-adapter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende sizin tecrübenizden faydalanmak istemiştim. Çektiğiniz fotoğrafı SD yada diğer kartlarınıza eş zamanlı nasıl atıyorsunuz merak ettim

Tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İster eş zamanlı ister daha sonradan atabiliyorsunuz.Telefon yada tabletle senkronize ederseniz anlık atabilirsiniz.Gayet yararlı bir cihaz olmuş artık eski diyebileceğimiz makineler için(wifi içeriği bulunmayanlardan bahsediyorum) WU 1a croplu makineler için WU 1b Fx için diyebiliriz genel anlamda.Yurtiçi satışı 150tl civarında yurtdışı 40dolar civarında.O nedenle yurt içinden almak daha mantıklı(Ne yazikki keşke kurlar düşük olsa yurtdışından alsak )

Eyefi lere sıcak bakmamamın sebebi de yüksek meblayı tek bir karta ödüyoruz ve sadece bu kartı kullanıyoruz.ee önceden de aldığımız güzel lexar sandisk ve bilimum kaliteli kartları çantada bırakıyoruz.Kart bozulsada önemi yok wu dongle olduktan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soruyu tam olarak anlayamadım.Eyefi sdden mi bahsediyorsunuz?

" 1karti alıp kullanacagimiza nikon wu-1a /1b alıp kullanmak daha mantıklı geliyor bana böylece eski olan wifisiz kartlarimizin hepsini Wifili gibi kullanabiliriz "

WU1A takılı iken 1 foto çektiniz. örneğin 25 mb Raw yada Jpg. Bunu SD karta nasıl atıyorsunuz ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam zaten ayarlamanıza bağlı ister çekilen fotoyu direk telefona kaydetsin ister sd ye sizin isteğinize bağlı.

Eye-fi de zaten tek kartınız bu özelliğe sahip wifi özelliğine, dongle ile tüm kartlarınızı bu özellik dahilinde kullanabiliyorsunuz.

Normal sddekini donglela telefona atmak için de nikonun uygulaması mevcut telefon için bir uygulaması onu yukleyip istediğiniz fotoları telefona alabilirsiniz.

Eye-fi ile ilgili çok detaylı bilgim yok kullandığım bir şey değil çünkü kullanmış olsam detaylı yazarım ama Eye-fi ile ilgili yaptığım araştırmalar ve kullanıcılarla konusmama bağlı olarak dongle daha mantıklı geldi ve onu kullanıyorum.Sonuçta Sdnin bozulma kaybolma ihtimali daha yüksek.Tamamen kişisel tercih meselesi ama bence dongle daha kullanışlı.

Son olarak bu Wu adaptör ile söyleceğim olumsuz durum ise fx ve dx modellerin farklı olması hem fx hem dx makineniz varsa farklı modellerinden edinme gereksinimi.Onun yerine tek model çıkartıp tamamıyla uyumlu olsa daha iyi olurdu ama bu da firmanin tamamen ticari olmasıyla ilgili.İhitayaç varsa aynı modelde olsa alacaksın farklı model de olsa alacaksın mantığı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.