İçeriğe git

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Ahtapot tripod kullanmış ve ya kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Kullanılışı pratikliği nasıldır. Dslr makine için tehlikesi var mıdır? Manzara doğa çekimlerinde özellikle uzun pozlamalarda iş görür mü? Eklemlerin gerçekten sağlam tutunabildiği doğru mu?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orhan bey kullanmadım o tarz diğer ufak mini tripodlar kullandım ancak dediğiniz sorduğunuz sorular için marka model ve saglamlık açısından farklı cinsleri var yani fiyatına göre ve markasına göre dedıgınız gibi saglam olan büyük boyutta yük taşıyabilen eklem yerlerinde saglam olup gevşeme yapmayan tipleri var bilindik markalar ve ücretleride ona göre farkı gösteriyor zaten ama kullanışlı ve dediğiniz gibi doga sartları için şekilden şekile girdikleri için kullanışlı oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahtapot ların güzel ürünleri var ancak bunlar uzun pozlamaya vs uygun değildir.

Bunlar zorlu şartlarda fotoğraf çekmek içindir.

Mesela bir ağacın dalına ters şekilde bağlayıp fotoğraf çekersiniz. Bir korkuluktan aşağı doğru sabitleyip fotoğraf çekersiniz.

Normal tripod ile yapamıcağınız, kullanamıyacağınız yerlerde işe yarar. Normal tripod işini görmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.