İçeriğe git

AF Fine Tune (Otomatik fokus ince ayar) yaptım.

Recommended Posts

yazık olmuş emek ve paraya desenize

Yazılım sorunlu. Kurulumdan sonra gövdeyi malesef görmüyor. İçimizde bağlantıyı yapabilen sanırım 1 kişi var :) Yani daha uygulamayı test aşamasına dahi gelemedik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim program fos çıktı :D

Yani anlamıyorum hepimizde aynı anda programın çalışmaması çok ilginç. Destek ekibindeki elemanların twiter adreslerini buldum ordan yardım istedim, video çektim gönderdim sonuç çıkmadı.

Ben farklı farklı windowslar denerken bir tane windowsda programı çalıştırdım. O HDD yi de kenara ayırmıştım sırf o işi yapacakken takar kullanırım diye ama onuda yanlışlıkla silip içine film atmışım :D

Ama programıda biraz kullandım yani bizim Nikon için ideal bir program değil.

Canon un bilmemneye olanak tanıdığından PC den kamerayı komple kontrol edip herşeyini yapabiliyor uygulama ama Nikon da durum öyle değil.

1 kare çekti 2.yi +2 çekmek için program sana +2 yap diyor çekiyor sonra +4 yap diyor olmadı sen bi daha +2 yap bakiyim bi diyor.

Sürekli kameraya müdehale ediyorsun bu esnada kamera oynadımı? oynamadımı ayrı bir problem...

Programın en güzel özelliği bence lensin keskinliğini ölçmesi. Takıyorsunuz tek tek kare çekiyor F1.8 F2 F2.4 F2.8 4 5 8 10 vs diye her diyafram aralığında fotoğraf çekip en keskin değeri bu diye size sonuç veriyor.

Şuan hiç bir prime lens kullanmıyorum hepsi değişken odaklı. Böyle oluncada o programın lafına güven hiç olmuyor malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göründüğü kadarıyla, profesyoneller arasında bile bu konuda bir eksiklik ve ihtiyaç var. Nikon'un bu sorunu yok saymaması gerekirdi. Ya kendi kalibrasyon yazılımı ve aparatını çıkartmalı ya da servislerine bir sistem koymalıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koymamalı çünkü göründüğü kadar kolay değil.

Aslında çok kolay ama sıkıntı şu; kullanıcı kaynaklı değişken sayısı çok fazla. O sebepten nasıl yapılırsa yapılsın kullanıcının sıfır hata ile yapması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

+20 degerleri nasıl elde ettiniz bu kadar bir fark normal oldugunu zannetmiyorum.

Test yaparken nasıl yol izlediniz.

Evet bu değer fazla kaçmış. Deneme amaçlı çektiğim tüm 85mm fotoları net olmadı. Eski değerine yani 0 a aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.