İçeriğe git

Nikon Nippon Kogaku 50mm f1.4lensin d300 de kullanımı için yardımmm

Recommended Posts

Merhabalar.Nikon Nippon Kogaku 50mm f1.4 lensi d300 body ile kullanabilirmiyim? Kullanabilmem için gerekli olanlar nedir? Yardımcı olabilirmisiniz? İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar Oğuz bey Lens'i Takıp Kullanabılırsınız Ancak CPU(işlemcisiz) lens oldugu için eksi yönleri olacaktır.. Ama D300 Non-CPU Özelliği Olduğu için Lens'i takınıp pozometrenin çalışmasını sağlayabilirsin.

Bir Mesajımda Benzer bir arkadaşımıza şöyle bir anlatım yapmıştım okursanı bir. saygılar sevgiler..

Anladım işte bahsettiginiz lensler işlemcisiz lens oldugunu içi non-cpu katagorisine gidiyor. Makına lens'ın hangi özelliklere sahip oldugunu (kaç mm veya F değerini) bilemedıgı ıcın calısmıyor. boyle lensleri kullanlabilmek için yani pozometreyi calıstırabılmek için Makınanızın lens'i manuel olarak tanıtabilme özellıgı sahip olması gerekıyor. Bu Özellik Dediginiz Gibi D5000 Yok. D200 D300 D700 ve üstü modellerde bunları ancak börebilirsiniz..

Figure1.jpg

Üstteki Resimed Gördüğünüz gibi D200 Menüsüdür. Non-CPU menusunden lens'inizin açısını ve F degerını girerek makınaya takılı olan lens'ın ne oldugunu soylemiş oluyorsunuz..

Varsa sormak istedıgınız birşey sorabilirsiniz..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.