İçeriğe git

D300 ve sb800 flaş

denisjr

Recommended Posts

105mm ile doğa fotoğrafları güzel olurmu dersiniz Mustafa bey ?

benim bi arkadaşım sulanmıştı da lensime doğa fotoğrafları çekilir bunla çok güzel demişti ben de şaşırmıştım :) dağ manzaraları, yayla fotoğrafları hatta şahane makrolar vs. ile epey doyurucu bi seçenek gibi duruyor bence.

tabi göreceli şeyler bunlar daha iyi seçenekler de olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bi arkadaşım sulanmıştı da lensime doğa fotoğrafları çekilir bunla çok güzel demişti ben de şaşırmıştım :) dağ manzaraları, yayla fotoğrafları hatta şahane makrolar vs. ile epey doyurucu bi seçenek gibi duruyor bence.

tabi göreceli şeyler bunlar daha iyi seçenekler de olabilir.

Mustafa Bey ,

105mm bir lens 24-70 mm nin nasıl alternatifi oluyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yerine göre alternatif olabilir ne çekmek istediğinize göre değişir düşüncelerime kimse katılmak beğenmek filan zorunda değil 105 imle de portre ve doğa fotorafları çekiyorum kime ne. itirazı olan da umrumda değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yerine göre alternatif olabilir ne çekmek istediğinize göre değişir düşüncelerime kimse katılmak beğenmek filan zorunda değil 105 imle de portre ve doğa fotorafları çekiyorum kime ne. itirazı olan da umrumda değil

Sizi anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yardımcı olursanız bu hafta lensleri alıp pazar günüde çekim yapmayı düşünüyorum.
maalesef ben iki lensi de kullanmadım daha önce ama photozone.de gibi sitelerden inceleme okurum bi lensi merak ettiğimde faydası oluyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Aynı ekipmanları bende kullanıyorum kullandığın alandaki boya rengi dahi etkiler ışık patlamalarıni çalıştığım düğün salonunda tavan beyaz ama yükseklik 3 mt flaş ı tavandan sektirerek kullanıyorum sonuç her seferinde güzel ama daha kısa bir tavanda veya başka bir renk olduğunda etraf is değişiyor biraz kullanarak deneyimlemeniz gerekiyor ve u unutmadan kullandığınız lensinde etkisi var flaşı TTL modda ve makinenin menüsünden flash ayarlarından TTL moda almanızda yarar var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.