İçeriğe git

nikon D810 canon eos 5D markIII

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar kafayı yemek üzereyim, internette karşılaştırma siteleri ve ekipman satan firmalarla konuşmalarımda herkes nikon d810 5Dmark III tan daha iyi olduğunu söylüyordu. lakin televizyonda filmlerde olsun düğün fotoğrafı çekenler olsun neredeyse hepsinde canon var. yeni biri bile bady alırken ilk canon ile başlıyor ben d90 kullanıcısıyım. insanların canon 5d markIII seçmelerindeki fark nedir ilk full frame canon yaptığından dolayı insanlar 5d markIII alıp ekipmanlarını ona göre hazırlamışlar olay bumudur.

fotoğraf kalitesi ile ilgili bir fark varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Şuan piyasada satın alabileceğiniz en iyi full frame makine D810 . (Nikon D4 ve Canonun 1D serisini ayrı tutuyorum. Çünkü kulvarları farklı) D810'un üstü orta formattır. Hasselblad vs.. 5D mark III'ü sürekli D800- D810 ile kıyaslıyorlar ancak 5D mark III'ün kıyaslanabileceği makine yeni Çıkan D750 olabilir. Canon, Nikon D810'a rakip olacak bir makine Çıkartmadı henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Şuan piyasada satın alabileceğiniz en iyi full frame makine D810 . (Nikon D4 ve Canonun 1D serisini ayrı tutuyorum. Çünkü kulvarları farklı) D810'un üstü orta formattır. Hasselblad vs.. 5D mark III'ü sürekli D800- D810 ile kıyaslıyorlar ancak 5D mark III'ün kıyaslanabileceği makine yeni Çıkan D750 olabilir. Canon, Nikon D810'a rakip olacak bir makine Çıkartmadı henüz.

D810 un hangi özelliğine istinaden rakip Çıkmadı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canon'un hangi makinesi D800 yada D810 ile benzer özellikte?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canon'un hangi makinesi D800 yada D810 ile benzer özellikte?

Anlamsız bir tartışmaya gireceğiz ama Mark3 ve D800/810 aynı özellikleri taşıyan kameralar.

Ertan Abi nin dediği gibi D810'un 36mp olması onun daha iyi olduğu anlamına gelmiyor.

O gözle bakarsak Mark 3 6FPS "bana göre" önemli bir özellik. Demektir ki Mark 3 D810 dan daha iyi.

Bu kadar basit mi bu işler?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çekim hızını sorun eden bir kişi ne D800'e ne de Mark III'e bakar. Spor fotoğrafÇıları bu yüzden genelden D4 yada Canon 1Dx gibi makineler kullanır. Tamam İSO herşey değiş ama ÇOK şeydir.Mesela sizin mantıkla Hasselblade HD-4 200MS, MarkIII'den da kötü bir makine. Makine saniyede 1 fotoğraf Çekebiliyor. Ayrıca kağıt üstünde Canon 5D Mark III'ün iso başarısıda, Nikon D800'den dahayüksek. Hasselblade İso 80-800 aralığında Bu mantıkla 5D mark III Hasselblade'den de iyi. Kağıt üzerindeki aldatmacalara kanmayalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çekim hızını sorun eden bir kişi ne D800'e ne de Mark III'e bakar. Spor fotoğrafÇıları bu yüzden genelden D4 yada Canon 1Dx gibi makineler kullanır. Tamam İSO herşey değiş ama ÇOK şeydir.Mesela sizin mantıkla Hasselblade HD-4 200MS, MarkIII'den da kötü bir makine. Makine saniyede 1 fotoğraf Çekebiliyor. Ayrıca kağıt üstünde Canon 5D Mark III'ün iso başarısıda, Nikon D800'den dahayüksek. Hasselblade İso 80-800 aralığında Bu mantıkla 5D mark III Hasselblade'den de iyi. Kağıt üzerindeki aldatmacalara kanmayalım.

Siz bence kağıt üstüne öyle bir kanmışsınız ki Canon 'un gelmiş geÇmiş en iyi kameralarından birini Çırpıda silmişsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece 36MP'ye bakıyorsan öyle. Diğer özelliklere bakarsan D810 ile Nikon anca 5DMarkIII'ü yakaladı. Ki 5DMarkIII'ü satıp d800'ü elde tutan biri olarak söylüyorum bunu.

Neden böyle birşey yaptınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neden böyle birşey yaptınız?

İki tane tam kare makinem ve bunların yanında da birçok objektifim. Birini elden çıkarmak istedim. Canon'unkiler daha büyük geldi gözüme (özellikle 100-400), ve Nikon tarafında 14-24 ve Tamron 24-70'i elden çıkarmak istemedim. 5DMarkIII'ü satıp 7DMarkII bekledim, onu da es geçip EOS-M aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İki tane tam kare makinem ve bunların yanında da birçok objektifim. Birini elden çıkarmak istedim. Canon'unkiler daha büyük geldi gözüme (özellikle 100-400), ve Nikon tarafında 14-24 ve Tamron 24-70'i elden çıkarmak istemedim. 5DMarkIII'ü satıp 7DMarkII bekledim, onu da es geçip EOS-M aldım.

Senin bilgi ve tecrübenle bu cümleyi sarfetmen marka fanatikleri için çok önemli olsa gerek :) . Nikon 14-24mm yi anlarım, ki 24-70 ondan daha düşük bir performansa sahip. Peki usta, 70-200VRII Nano sahibi olmadın mı hiç? Eğer hiç satın almadıysan bence senin gibi bir kolleksiyoncu için büyük eksik :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon'da 80-200mm f2.8 var Mehmet Hocam. 70-200 f2.8ler bana hem büyük hem pahalı geliyor :) Canon 100-400'ü de ağırlığı yüzünden sattım zaten :) Büyük gövde ve büyük lens belimi büküyor. Telefoto için artık m4/3'teki Panasonic 100-300mm ve Canon'daki 55-250'yi kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pahalı? :) Eminim 70-200 nanoyu denersen daha bırakmazsın, 24-70 i aramazsın daha.

Ben bel fıtığı oldum bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bana 80-200 f2.8 bile ağır geliyor :) Bir süre Canon'unkini kullandım, müthişti ama ağır işte :) Bir de o lense 1kg makine takmam lazım ki hakkını vereyim :)

Aynı şey değil ama şimdi bir Panasonic 35-100mm f2.8 OIS aldım. Tüy gibi hafif, her diyaframda süper keskin. Derinlik hissi f5.6 gibi olsa da 18-55 kit lensler kadar neredeyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.