İçeriğe git

sonunda nikon d7100

ümit kar

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

Uzun araştırmalar ve kafa patlatmalar sonunda bende bir nikon d7100 aldım tabi 18-140mm lens ile birlikte.Şimdi artık profesyonel arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullanma kitapçığını oku. Daha sonra teknik bilgin geliştikçe gene tekrar oku daha sonra tekrar oku. ^^

http://www.nikonturk...itim-videolari/

İlk başta enstantene, diyafram ve iso olayını öğren.

Diyaframı mı öğrendin Al makineyi A moduna git bütün gün onula çekim yap pekiştir. Ertesi gün Enstanteneyi öğren sonra git onunla çekip yap. Sonrasında isoyu öğrenince sana enstantene ve diyafram arasında dengeyi kurmana yarayacak. 1/3 ve altın oranıi, kompoziyonu öğren onların üstüne kurmaya başla ondan sonrası senin öğrenme açlığına kalmış. Ne kadar fotoğraf inceler, eğitim için videolar okur, hatalarını araştırırsan o kadar gelişmeye başlarsın.

Hayırl olsun. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler turan bey

2 saatlik bir fotoğraf turundan sonra bu yorumu yazıyorum.makıne tek kelime ile harika tabi burda lensin de hakkını vermem gerekiyor.cektıgım fotograflardan bır kac fotograf yukleyecektım ancak boyut olarak cok dusuk boyuta ızın verılıyor.bununla ılgılı baska bır sıteye yukleyıp oradan buraya lınk verebıleecegım bır sıte bılen varsa yardımcı olursa sevınırım.fotograflarımdakı eksıklerı profesyonel arkadasların youmlaması ıcın cok ıyı olacak.sımdıden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

serkan demir kardeş alırken çok kararsız kaldığım bir makınaydı ancak ff bir makine almayacaksan ya da alamayacaksan kesinlikle d7100 ancak tek başına makine hiç bi şeydir.lens çok önemli benim naçizane tavsiyem 18-105 yerine 18-140 alman yönünde.keskinliği gerçekten çok güzel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7100 ü bilemiyorum ama d7000 ile kuş fotoları çeken biri vardı

Ankaralı

Adam 500px sıralamasında ilk 3 girdi

2 milyon civarı belki 3 milyon tık almıştı

(Dünya genelinde)

Adı aklımda kalmadı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

lütfen bu mesajı cevaplarsanız cok sevinirim . . Nikon d300 ve d7100 arasında kaldım . portre fotoğraflar cekiceğim . nikon 85mm 1.8d lensim var . bana d300 daha iyi gibi geliyor ama d300 ün sıfırı filan kalktı . d7100 daha yeni oldugu için onu düşünüyorum cok kararsızım . Performans hangisi daha iyi olur cok fark var mı cevap verebilirmisinz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıfır olmasada sıfıra yakın temizlikte d300 bulmak mümkün

Ben 1000 tl ye 5k shutterda buldum

2 ay önce aldım . (Sahibindencomda sıfır kadar temizini bulmanız mümkün)

1-2 ay hergüne düzenli sabah-akşam takip edin

Yedek makina olarak kullandım diyenleri not edin

Genel amaçlı amatör fotoğraf çektim diyeni not edin

Stüdyoda kullanıldı diyeni direk silin (shutter takıntınız yoksa bunuda not edin)

Böyle bir çizelge ile doğru tercih yaparsınız

Birde Makinayı elle incelemende katiyen almayın

Yani internette görünen ile gerçek çok farkı olabilir

Ben 2-3 ay makina araştırdıktan sonra d300 aldım

5d, 5d2, panasonic k-x, D7000, d700 , d800e, d7100 , d3200, d5200 ü inceleme fırsatım oldu

Ele en iyi oturan d300 ,d700 ve d800e idi

Çok doğru tercih yaptığımı kullanırken anladım

Çoğu fotoğrafçı yıllarca d700/d300 ile portre çekerek ekmek yedi

Makina 10-15 yıl rahat beni götürecek düzeyde.

Kasası inanılmaz derecede sağlam imal edilmiş,

Yada ben inceleyince öyle bir kanıya vardım

Sizi kasa sağlamlığı konusunda yanıltmak istemem

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Nikon d7100 body + 50 mm 1.8 d mi daha mantıklı yoksa 18-105 kitlemi daha mantıklı fiyat olrak arada 100 tl fark var body +50 1,8 daha ucuz ayrıca yeni başlıyacağım fotoğraf işine şöyle bir şey var birde herkes kit lensin yanına 50 mm 1.8 alın diyor yani direk tek body ve 50 mm alsak sıkıntı mı olur ? Birde hep içimdeki soru şu en az 800 tl az verip d7000 alınablir mi mantıklı olur mu?

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50mm 1.8 alacaginza 1.4g öneririm . 18-105 fiyati sanirsam 600-800 arasıydi . 18-105 kullandim . Cok amacli lens gayet hoşuma gitti fakat daha cok portre fotoğraf cekicekseniz 50 mm 1.4 öneririm . Eget biraz daha imkan varsa 2.ele 85mm 1.8d alabilirsiniz o gun temiz 850 tlye bulmuştum . Yardimci olabildiysem ne mutlu bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre bey Bende d7100 18 140mm ve 50 1.4d var. kesinlikle ilk olarak 18 105 lens ile almanızı tavsiye ederim. çok amaçlı kullanım için ilk olarak bir çok açıda kullanılacak lens alınmalı bence, ilgi duyduğunuz konuya göre makro portre geniş açı vs temin edersiniz. ilk başta 50 1.8 çok ama çok dar gelecektir.özellikle kapalı ortamda çok sıkıntı yaşarsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.