İçeriğe git

sonunda nikon d7100

ümit kar

Recommended Posts

FF de 50mm gördükleri için dx de 50mm bu kadar popüler. çarpan hesabı yapınca 75mm ye denk gelecek. FF deki 50mm ye denk bir lens istiyor iseniz 35mm G yi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Uzun bir aradan sonra tekrar foruma girebilme imkanı buldum.Bilen ve kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Portre çekimi için 35-50 mm arasında kaldım.tabi f1.8 vs f1.4 arasında da kaldım.Özellikle kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana sorarsan ki bütçende varsa 70-200 en iyisi potre için. Ama illa 35 ile 50 mm ile kaldıysan Gövdede de af motoru olduğu için 50 mm 1.4 d yada 50 mm 1.8 d alın. ama mangır çoksa G serisi ile çok uçuk bir fark var mı bişey diyemeyeceğim. 50 mm işinizi görecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.8 ile 1.4 arasında para farkına değer diye bir yorum şimdiye kadar hiç okumadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

forumda gezinirken gözüme çarptı bu açtığım konu.bu makineyi (d7100) o kadar çok istiyordum ki bi zamanlar,baktım şimdi alalı neredeyse bir sene olmuş.vay be zaman ne kadar çabuk ilerliyor.ve şunu da anladım ki sen gerçekten sahih bir şekilde rabbinden istersen ve bunun içinde uğraşırsan,gönül verirsen rabbim veriyor.Umarım herkesin gönlünden ne geçiyorsa rabbim ona onu nasip etsin.

Herkese İyi geceler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

forumda gezinirken gözüme çarptı bu açtığım konu.bu makineyi (d7100) o kadar çok istiyordum ki bi zamanlar,baktım şimdi alalı neredeyse bir sene olmuş.vay be zaman ne kadar çabuk ilerliyor.ve şunu da anladım ki sen gerçekten sahih bir şekilde rabbinden istersen ve bunun içinde uğraşırsan,gönül verirsen rabbim veriyor.Umarım herkesin gönlünden ne geçiyorsa rabbim ona onu nasip etsin.

Herkese İyi geceler

amin dualarınız için. ne güzel tespitler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

amin dualarınız için. ne güzel tespitler

insan zaman içinde farkedemiyor mustafa bey.şöyle durup da arkanıza baktığınızda farkediyorsunuz nerelerden geçip nerelere ulaştığınızı.hayat işte...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.