İçeriğe git

iki makineyi aynı anda taşıyabilen kaliteli askı önerisi

Recommended Posts

Arkadaşlar düğün fotoğrafçılığı da yapmaya çalışıyoum. D700 yanına D810 aldım. her iki makiine ile çekim yapıp çekimlerime hız katmayı düşünüyorum.

her iki makinemi üzerindeki lensler ve flaşlar ile taşıyabilecek kaliteli, konforlu, ve güvenli bir askı arıyorum.

Fikir verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey hızır gibisiniz yine :) ama o bıyıkaltı gülüşüne bir anlam verir gibi oldum ama veremedim :D

Bende bunu görmüştüm aslında hiç fikir alamasaydım direkt

Carry Speed Double Pro MKII alacaktım.

Peki memnunmusunuz genel anlamda ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FB sayfamda çalışma esnasında çekilmiş bi kaç kare mevcut, görmüşsünüzdür. Sağlamlık, güvenirlilik konusunda tek geçerim. Diğer çin taklitlerinde makinayı söküp takması daha bi hızlı o kadar. Bundaki vidalı sistem makinayı tak çıkar yaparken zaman istiyor. Başka bi şikayetim yok.

İlla bu marka, bu model olacak diye bir kural yok tabii. Bizim meşhur Niko ve ekibinde TRT deki programlarında başka marka görüyorum. Sistem aynı, versiyonlar aşağı yukarı birbirinin aynı, K olarak bi logoları var hangi marka ise artık, onlar da tıpkı çin muadilleri gibi hızlı tak-çıkar sistemini kullanmışlar.

Karar sizin.

Gülüşümün sebebi peşim sıra gelmenizdir, ne güzel işte, gurur duyarım bir arkadaşımın seçimlerimi beğenip onun da tercih etmesinden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan bey merhaba

Mehmet beyin bahsetmiş olduğu ürünü bende kullanıyorum.Memnunum, iki makinayı da rahatlıkla kullanabiliyorum. İyikide almışım

Benim aldığım yer

http://www.klasfoto.com.tr/Carry-Speed-DOUBLE-PRO-MK-II-Ikili-Aski,PR-5865.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet abi örnek alınmayacak izinden gelinmeyecek gibi değilsin ki. Gerek tarzın gerek teknik bilgin. Her türlü birikiminle şu ana kadar tanıdığım kişiler arasında örnek alınacak tek kişisin diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben söyliim, başta çok hoşuna gidecek, sonradan D700'ün daha az ışıklı ortamlardaki netlemedeki hız ve kararlılığını arıyacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan Bey D700'le D810'u karşılaştırınca ne diyorsunuz?

Henüz daha yeni D810 sahibi olduğum için çok net tespitlerim yok malesef ama ileriki zamanlarda illaki olacak, o zaman paylaşırım kısmetse. Ama şimdilik ilk olarak şunu söyleyebilirim 36mp lik bir fotoğraftan kesit alabilmek gibi bir rahatlığı var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben söyliim, başta çok hoşuna gidecek, sonradan D700'ün daha az ışıklı ortamlardaki netlemedeki hız ve kararlılığını arıyacak :)

Mehmet bey diyorsa bir bildiği vardır, gerçi kendisinde d800 ve d3 var bildiğim kadarıyla ama her nekadar birbirine yakın makineler olsalar da bazı iyileştirmeler mevcut diyor Nikon.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım iyileştirme vardır. Karanlık sahne sanatlarında isosundan memnun kaldım ama netleme hızı ve kararlılığı maalesef bir D3 olamadı.

Bu arada, çift makinayla çalışma noktasında bel fıtığına dikkat. Ben 2 aydır çekiyorum, sanırım ufukta mecburi bir ameliyat var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım iyileştirme vardır. Karanlık sahne sanatlarında isosundan memnun kaldım ama netleme hızı ve kararlılığı maalesef bir D3 olamadı.

Bu arada, çift makinayla çalışma noktasında bel fıtığına dikkat. Ben 2 aydır çekiyorum, sanırım ufukta mecburi bir ameliyat var.

Uyarı için teşekkürler, geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

:D

Ben kısa bir süre Çin taklitlerini kullandım, sonunda orjinalini almak zorunda kaldım, tamamen güvenirlilik:

http://www.digitalst...126zxoC7Inw_wcB

Mehmet hocam bu ürünü sipariş verdim, ama bazı kullanıcılar klipslerinde tasarım hatası olduğu iÇin üretimden kalktığını söylüyor o bahsettikleri bu ürünmü yoksa başka bir ürün mü bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgim yok, 3 yıla yakın bir süredir kullanıyorum, bi anormallik hissetmedim. Hatta TR deki bir dostuma ekstar bağlantı noktası yaptırdım, haricen alsam 50 doları buluyordu, bu ürünü ekstra lenslere takılı vaziyette bırakıyorum, daha hızlı değişim imkanı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgim yok, 3 yıla yakın bir süredir kullanıyorum, bi anormallik hissetmedim. Hatta TR deki bir dostuma ekstar bağlantı noktası yaptırdım, haricen alsam 50 doları buluyordu, bu ürünü ekstra lenslere takılı vaziyette bırakıyorum, daha hızlı değişim imkanı oluyor.

ürün elime geçti. Klips yerleri plastik yapılmış sıkıntı çıkarmıyordur sanırım. Bana pek fazla güven vermedi o yüzden sordum. Gerçi Mehmet hocam 3 yıldır kullanıyormuş sorunsuz.

Tek makine kullanmak için tek askılık olarak ta kullanılıyor hiç denedinizmi nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kullandığım model tek askılık olarak kullanılırsa ağırlık tek yöne biniyor ve dengesizlik rahatsız edici oluyor. Başka bir model olarak tek askılı tipi var zaten. Olmazsa boş kalan diğer tarafa bir 70-200 veya başka bir şey bağlanabilir.

Palstik kilpsler diğer çin muadillerine göre oldukça sert ve sağlam. Yaklaşık 3 yıl oldu, bir tarafta D3+24-70, diğer tarafta 70-200+kah D300, kah D300s, kah D800 olarak kullanıyorum. Bu ağırlıktan kırılmadıysa bundan fazlasını da zaten kullanmayız. Bu ürünü Amerika'da sattılar, o ülkede bu ürünün kopmasıyla zarar görecek ekipmanlar için kanuni yaptırımları düşünemiyorum bile. Kullanım kılavuzlarına öyle maddeler ekliyorlar ki en küçük bir boşlukta Amerikalı sizi mahkemeye verip tazminat alabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ÜrÜnÜ tek askılı olarak denedim fakat pek rahat değildi açıkçası bende kendi orjinal askılığına geri döndÜm. Tek askılık olarak kullanılabilen rahat ve gÜvenli bir model önerisi olarak ne olabilir, yoksa makinelerin orjinal askılığı ilemi devam etmeli? D810 + grip + flaş + 70-200 VR II gibi bir ekipmanı taşıyabilecek yapıda olan marka model askılık ne olabilir mesela?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÜrÜnÜ tek askılı olarak denedim fakat pek rahat değildi açıkçası bende kendi orjinal askılığına geri döndÜm. Tek askılık olarak kullanılabilen rahat ve gÜvenli bir model önerisi olarak ne olabilir, yoksa makinelerin orjinal askılığı ilemi devam etmeli? D810 + grip + flaş + 70-200 VR II gibi bir ekipmanı taşıyabilecek yapıda olan marka model askılık ne olabilir mesela?

Böyle birisi var özel askılık yapan

https://www.facebook.com/moccleather?fref=ts

Askılığın Üzerine isminizi ve logonuzuda işleyebiliyor siyah ve kahverengi iki renk seçeneği de var ben yaptırmayı dÜşÜnÜyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı sistem satın aldığınız markada zaten vardı. Bu askılığı çift makina amaçlı aldığınızı düşünmüştüm; eğer tek makina ise bu modeli değil de diğer "tek makinalık" birkaç modelden birini satın alabilirdiniz. Sistem tıpkı Ramiz'in işaret ettiği üründekiyle aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aslında çift makinelik için almıştım ama acaba tek makinelik olarak günübirlik kullanımlarda nasıl olur diye bakayım dedim. Dediğiniz ürünü bir inceleyim bakalım nasılmış.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan bey çift makinelik askıyı kullanıyorum.

Ayrıca dediğiniz gibi günü birlik kullanımlarda çok rahat kullanıyorum. Yalnız tek kullanımda askıları çıkartıp tekli pozisyona getiriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan bey çift makinelik askıyı kullanıyorum.

Ayrıca dediğiniz gibi günü birlik kullanımlarda çok rahat kullanıyorum. Yalnız tek kullanımda askıları çıkartıp tekli pozisyona getiriyorum.

Bende tekli olarak denedim ama rahat edemedim, objektifin gövdesi bacaklarımın yanına sürttünce deforme olabileceğini düşündüm bu hoşuma gitmedi, alışma süreci gerekiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.