İçeriğe git

NIKON D810 ISO DENEMELERİ

Doğan

Recommended Posts

CIPA nın belli bir limit değerleri olduğunu düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla bağımsız bir kuruluş olarak gövdeleri inceliyor ve teknik veri yayınlıyor. Yani bataryası ile 300 kare çeken bir makinada belgesini 300 kare çekiyor ibaresiyle alacaktır.

Doğrudur.

Benimkiler sadece komplo teorisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D810 pil ömrü 600 civarındaymış sanırım. birçok foto çektikten sonra fotoğrafları USB kablosuyla aktarım yapılınca bu değer hızla düşüyormuş.

şurada tartışılmış: http://www.dpreview..../thread/3732458

Buradaki sitede tartışmaların bir kısmına baktım, bizim gibi hatta bizden daha kötü, yani 200 küsür çekim yaptıklarını söyleyen bile var.

Bir tanesi de demişki, "izleme menüsü" nün altındaki "resim inceleme" yi off yapın, çok farkeder demiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ha 300 ha 500 çok fazla farkedeceğini sanmam. Bol bol EN-EL 15 almak lazım :D

Tabii, o da dağ taş yolculuk yapacaksan.. Aksi halde bir makinede bir gripte 2 pil X 2 = 4 adet EN EL 15 fazla fazla yeter :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

250-300 bence böyle bir gövde de kabul edilebilir bir rakam değil , iphone'um var ama şarjım öğleden sonra bitiyor gibi bir durum olur bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D810 Türkçe Kullanma Klavuzu Sayfa 374 "çekim Sayısı" bölümünde şöyle bir açıklama var:

çekim sayısı: Pil son şarj edilmesinden bu yana, geçerli pil ile deklanşörün serbest bırakılma sayısı. Fotoğraf makinesinin bazen bir fotoğrafı kaydetmeden deklanşörü serbest bırakabildiğini unutmayın; örneğin ön ayarlı beyaz dengesini ölçerken.

Şimdi ben anlamadım. Burada "Fotoğraf makinesinin bazen bir fotoğrafı kaydetmeden deklanşörü serbest bırakabildiğini unutmayın.." derken acaba deklanşörü yarım basıp çekim yapmadan bırakmayı da mı kasdediyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuraya fotoğraf yükleme işini bir ben çözemedim herhalde :rolleyes:

Flickr veya 500 px kullanıyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır, Ramiz bey. Ne flickr ne 500 px kullanmıyorum :)

Hesap mı açmak gerekiyor yoksa?

evet aslında çok kolay ama nasıl anlatacağımı bilemedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Bu forumda resim genişletmelerine izin verilmiyor" diye uyarı alıyorum.

Bu acaba linkteki fotoğrafın boyutunun çok büyük olmasıyla alakası var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15700098519_933b2be705_b.jpgDSC_3957ahmet kadir by mayter03, on Flickr

Şu altta resimdeki mavi seçtiğim kısmı aynı ayarları yaptıktan sonra seç kopyala yeni post'a yapıştır o kadar :) BBcode seçili olsun

WrB3GY.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.