İçeriğe git

Çalıntı ekipman!

Recommended Posts

Merhabalar, Pentaxtürk'te "Carlo" rumuzlu Melih Bey'in fotoğraf ekipmanları ve bilgisayarı çalınmış.

Bilgisayarı çalındığından dolayı onun yerine ben konuyu açtım ve yazdıklarını aşağıya kopyaladım.

Arkadaşlar 01.12.2014 tarihinde yani dün evime hırsız girdi.

çalınan malzeme aşağıda belirtilmiştir.

Pentax 35mm macro ltd.2.8 seri no: 9289863

Bir ay evvel fotoğraf dünyasından alındı.

Pentax DA 12-24 f/4 seri no : 4131078

Bir hafta evvel fotoğraf dunyasından alındı

Pentax GFZ 360 Flaş yeni bir aylık

Pentax 18-135

Sigma 70-300

Pentax 18-55

Objektif çantası buyuk boy siyah

Flash tetikleyici

K3 şarj aleti

Lenovo el bilgisayarı

2 ad filtre yeni UV ve degrade 77mm

Bilgi olsun diye yazıyorum eger calınan esyaların faturasını gosteremiyorsanız polis kayda almıyor.

Melih tüfekçi 0532 277 40 07

Herhangi bir şekilde yukarıdaki ekipmanlara rastlarsanız, haber vermenizi rica ediyoruz...

Herkese teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Çok geÇmiş olsun. 2011 Yılında Bağdat caddesinde eşimle birlikte başımıza geldi. O gün, bu gün, tüm fotoğraflarımızı 2 TB hard diskimde kanguru gibi Çantamda taşıyorum. Evde kesinlikle bırakmıyorum. Bakkala ekmek almaya giderken bile yanımda. İnsanın psikolojisi bozuluyor. Allah belalarını versin. Şiddete karşıyım ama yakalanınca ellerini kesmek gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kızlara tecavüz eden hırsızlık yapan yada bu benzeri suç işleyenler için benim tavsiyem taksim meydanında malum yerlerinden sallandırıp tüm topluma afişe etmek aksi halde bu yasalar ile mağdur olan biz oluyoruz..

çalan yakalansa dahi yanına kar kalıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eskiden idam vardı, idam gelsin bakalım suç oluyormu öyle çok. Neymiş

2011 Yılında eşimle Bağdat caddesinde başımıza geldi. çok geçmiş olsun. O gÜn bu gÜn tÜm fotoğraflarımızı 2 TB hard diskimde kanguru gibi çantamda taşıyorum. Evde kesinlikle bırakmıyorum. Bakkala ekmek almaya bile giderken yanımda. İnsanın psikolojisi bozuluyor. Allah belalarını versin. Şiddete karşıyım ama yakalanınca ellerini kesmek gerek.

İdam kaldırılmasaydı bu kadar azıtmazdı bunlar böyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 Yılında eşimle Bağdat caddesinde başımıza geldi. Çok geÇmiş olsun. O gÜn bu gÜn tÜm fotoğraflarımızı 2 TB hard diskimde kanguru gibi Çantamda taşıyorum. Evde kesinlikle bırakmıyorum. Bakkala ekmek almaya bile giderken yanımda. İnsanın psikolojisi bozuluyor. Allah belalarını versin. Şiddete karşıyım ama yakalanınca ellerini kesmek gerek.

TÜm ekipmanlarınızı yanınızda mı taşıyorsunuz Ümit bey.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

TÜm ekipmanlarınızı yanınızda mı taşıyorsunuz Ümit bey.?

Doğa Bey,

Kısaca anlatmaya çalışayım. Pek kısa olmayacak ama neyse. 2011 Yılında Irak'ın Erbil kentinde çalışıyor ve 4 aylık dönemlerde Ülkeme izne geliyordum ve eşimle ilk yaptığımız şey, 1 haftadan az olmamak kaydıyla fotoğraf gezilerine çıkmaktı. Bu sefer de öyle oldu. Gerçi bu sefer biraz farklıydı. çÜnkÜ eşimin ayağı kırık nedeniyle alçıdaydı. Koltuk değnekleriyle, Kırklareliden Assos' a kadar 7 gÜnlÜk gÜzel bir gezi yaptık. Assosta, eşimi koltuk değneği ile, Athena tapınağına giden o dik yokuştan (bilenler bilir) çıkarırken, tam tepe noktada dengemizi kaybederek birlikte yere yuvarlandık:) ama yine de çok gÜzel bir geziydi. Gezi dönÜşÜ, bağdat caddesindeki doktorumuza, ekipmanlarımızın tamamını aracımızın bagajında bırakarak gitmiştik. 20 Dakika sonra aracımıza döndÜğÜmÜzde yan camın kırık ve bagajdaki fotoğraf çantalarımızla birlikte, içinde değerli birşeyler olduğunu dÜşÜndÜkleri siyah renkli diğer bir çantamızın da çalındığını gördÜk. Sonrası Karakol ve malum. Allahtan evde fotoğraflarımın yedeği vardı ve sadece 3 aylık ve o geziye ait fotoğraflarım gitti.

Benim için en değerli şey ekipmandan önce çektiğim fotoğraflar. O nedenle bu olaydan sonra hard diskimi yanımdan hiç ayırmıyorum. Hatta uyurken bile, hard diskimin içinde olduğu bel çantamı oturma odamızdan yatak odamıza alarak uyuyorum.:) TÜm arkadaşlarım kanguru gibi bir çanta taşımamın estetik görÜnÜmÜmÜ bozduğunu söylese de olayı anlatınca hak veriyorlar.

Sabırla okuduğunuz için teşekkÜrler...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben fotoları 3 farklı lokasyonda tutuyorum onda sorun yokta ; ekipman için endişe duyuyorum. Ne yapsak acaba.. Koca çanta devamlı getir götür haliyle zor oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben fotoları 3 farklı lokasyonda tutuyorum onda sorun yokta ; ekipman için endişe duyuyorum. Ne yapsak acaba.. Koca çanta devamlı getir götür haliyle zor oluyor :)

çanta ne var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.