İçeriğe git

Chapter Nx 2

Özen Gözler

Recommended Posts

İyi Günler

Chapter NX 2 Programı hakkında önceden yazılmış her hangi bir konu bulamadığım için yeni konu olarak yazıyorum sanırım çoğunluk Lightroom kullanıyor, benim sorum Nikon Chapter NX 2 programını dijital ortamda olarak nereden satın ala bilirim. Bildiğiniz gibi Türkiye'deki fiyatı USA fiyatının 3 katı ama sistem USA dan almaya kalkınca sizden USA adresi istiyor yani sonuçta alamıyorsunuz. Şimdi den teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Şu an onu indiriyorum çok mersi Chapter NX D de de NX 2' nin Özeliklerinin hepsi var mı acaba.

Capture NX 2 ve NX-D arasındaki farkları anlatan bir doküman:

https://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/61563

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer kullandığınız makina NX-D gerektirmeyen bir model ise "bana gore" Capture NX2 daha fazla/farklı imkana sahip.

Bu yazılımı basit birkaç klavye tuşlamasıyla ücretsiz edinme imkanı var, hem de hiçbir riski yok. Sadece windowstan biraz anlamak gerekiyor.

Ama satın almak istiyorsanız Nikon Avrupa sitelerinde kredi kartıyla bu mümkün.

Hangi model Nikon gövdeye sahipsiniz? Neden bu yazılımı istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer kullandığınız makina NX-D gerektirmeyen bir model ise "bana gore" Capture NX2 daha fazla/farklı imkana sahip.

Bu yazılımı basit birkaç klavye tuşlamasıyla ücretsiz edinme imkanı var, hem de hiçbir riski yok. Sadece windowstan biraz anlamak gerekiyor.

Mehmet bey nx2 ile makina modelinin ilişkisi nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben eskiden beri Filim format kullanıyorum şu anda ki kullandığım makinem F 65 Nikon genelde digital çıktısını alıp bilgisayarda işlemek için Photoshop 7'yi kullanıyordum işlerimden dolayı bir süre fotoğrafa ara verdim şimdiki programları tanıyıp denemek istedim. ayrıca yakın zamanda dijital bir Nikon makine de almayı düşünüyorum sormak uygun olursa genelde hangi programları kulanıorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey nx2 ile makina modelinin ilişkisi nedir?

D810 modelinin rawlari Capture NX2 ile islenebiliyor mu emin degilim. Bundan dolayi makinasina gore konusmak lazim ;bu arkadasin makina modeli profilinde yazmiyor, eger D810 ise ve biz de CNX kullan dersek, rawlar acilmazsa? Cunku nikon nedense bir NX-D cikardi ve CNX devam etmeyecek diye soylentiler var. D810 sahipleri buna daha dogru bir cevap vereceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki bilmedigimiz konuda iskembeden atmamamiz lazimmis. Ben de bilmedigim yeri bos biraktim.

Bilge adam da boyle diyor, ogrendikce daha az bildigini farkedersin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • Forum Editörü

Nikon Capture nx3 çıkaracakmı bu konuda bi haber duyan varmı acaba?

Nikon'un resmi sitesinde Capture NX 3 diye bir versiyon olmayacağı, ama bazı yamalarla desteğin devam edebileceği, onun yerini Capture NX-D alacağı anlaşılıyor.

"We will continue to update and provide support for the current Capture NX 2 application while the beta version of Capture NX-D is available. However, once the official version of Capture NX-D is released, we will no longer support Capture NX 2 with updates." (http://www.nikon.com/news/2014/0225_soft_02.htm)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon'un resmi sitesinde Capture NX 3 diye bir versiyon olmayacağı, ama bazı yamalarla desteğin devam edebileceği, onun yerini Capture NX-D alacağı anlaşılıyor.

"We will continue to update and provide support for the current Capture NX 2 application while the beta version of Capture NX-D is available. However, once the official version of Capture NX-D is released, we will no longer support Capture NX 2 with updates." (http://www.nikon.com...225_soft_02.htm)

Bence yanlış yapıyorlar bu ikisi aynı program değil ki yeni gelen eskisini aratıyor. Fırça yok, temizleme aracı yok maskeleme yok, yok yok yok

nikon bu yanlışlara devam ettiği sürece insanlar soğuyacak ve uzaklaşacaklar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Capture Nx2 nin yazılım firması olan Nik Software, Google tarafından satın alındı. Nikon tarafında sorun bu noktada başladı bana göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

View NX2 D810 raw ve D750 raw dosyalarını açıyor bizzat kendim kullanıyorum uzun uğraşlar sonucu mac için buldum arzu edene gönderebilirim

aradaki farkı capture nx2 kullanmadığım için bilmiyorum ama hemen hemen herşeyi yapabiliyorum denilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.