İçeriğe git

Net alan derinliği hesaplaması

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Geçen hafta sonu sahile deneme çekimler yapmaya gittim.

300mm lens ile 5,6 diyaframda yaklaşık 5-6 metre uzaktan martı çekeyim istedim.

çektiğim fotoğraflarda nerede ise karşı sahil bile net çıkacak.

normalde 300mm lens ile bu kadar yakından bir çekilen objenin önü ve arkası bulanık çıkması gerekmez mi?

dahamı yakın olmak gerekir anlayamadım gitti.

resimde (http://www.cambridge...-calculator.htm) 7 metre için 12cm net alan derinliği olur diyor 3-5 metre arkasının ise tamamen flu olması gerekmezmi? neyi yanlış yapıyorum acaba anlayamadım.

post-5213-0-74162900-1420205963_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

NikonD300s_AF_mode.jpg

D7100 de bu tuş yerine ne var bilmiyorum. Eğer AF de 51 seçili ise ve bu ayarda fotoğraf çekiyorsan arka planın flu olmayacaktır. Bizim emektar D300 de böyle. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hesaplamalarla ilgili olarak aşağıdaki üyelik bar'ında bulunan Alan derinliği cetvelini kullanabilirsiniz mevcut'tur devamlı orada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

a>

D7100 de bu tuş yerine ne var bilmiyorum. Eğer AF de 51 seÇili ise ve bu ayarda fotoğraf Çekiyorsan arka planın flu olmayacaktır. Bizim emektar D300 de böyle. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Bu tuş pozlama tercihi tuşu değil mi spot genel ve merkez ağırlıklı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O tuş AF alan modu tuşu sanırsam. En üsttekine alınca makina netleyeceği yeri kendi seçiyor. Birden fazla da noktayı netleyebiliyor. Ben genelde dinamik alan AF'yi kullanıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.