İçeriğe git

Makina satın alma konusunda yardım.

salih kocak

Recommended Posts

bir sitede nikon d3100 18-55 vr lensle birlikte 949liraya satılıyor güvenip almalımıyım fotoofis mağazasından satışa sunulmuş ilk makinem olacak çok tedirginim lütfen yardım edin

. birde d3000 veya 3100 başlangıç için yeterli olurmu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

N11 de dükkanları var sanırım. N11 de dükkan açmak için baya bir belge ile uğraştırıyorlar. D3000 serisine hiç bulaşma.

http://www.n11.com/nikon-d3100-18-55mm-vr-lens-kampanyali-fiyat-P26994890

İnternet yerine gidip dükkandan alayım diyor isen. Vatanda VR lisi 999 TL.

http://www.vatanbilgisayar.com/d3100-kit-18-55-mm-vr-lens-142-mp-30-lcd-slr-dijital-fotograf-makinesi.html?srt=UP

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turan bende satıyorum, haberiniz olsun. Kamera benden alınır.. :)

Web sitesi veya edÜkkan var ise linkini atabilirmisiniz? Bir kenarda dursun. Ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmaz.^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Web sitesi veya edÜkkan var ise linkini atabilirmisiniz? Bir kenarda dursun. Ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmaz.^^

Ne dÜkkanı Turan, ben Avrupa veya amerikadan gelen kutusunda sıfır kamera satıyorum. DÜkkan veya web Üzerinden satarsak, Kazandığımız 100 TL' de zaten vergiye gider, ÜstÜne ÜstlÜk vergi sisteminde para kazansanda kazanmasan da vergi ödemek zorundasın. Ayda satacağın 3-5 kameradan da birşey kazanamazsın ve vergi ödeyerek, batarsın. 2006-2008 arası ticaret denemiştim ve devlet baba hiç para kazandın mı? Diye sormadı. Her ay stopaj, vergi vs. hesaplayarak gönderdi. Ekonomik kriz de vurunca 2008 parasıyla 385.000 TL batırdık. Neyse uzun hikaye. Yani vergiye tabi olarak bu işi yapmak çok çok zor.

Bir şeye ihticanız olunca fiyat alacaksınız..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoofis'in sahibini şahsen tanıyorum. Bana göre çok iyi bir esnaf :) Her konuda güvenebilirsiniz. Gidip görmek istiyorum derseniz diyeceğim de sanırsam Tokat'tasınız. İstanbul'daysanız Sirkeci'de Halil Lütfü Dördüncü İş Merkezi Kat:1 Daire:45 de bulabilirsiniz. Ayrıca kendisi teknik servistir de :) İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir sitede nikon d3100 18-55 vr lensle birlikte 949liraya satılıyor güvenip almalımıyım fotoofis mağazasından satışa sunulmuş ilk makinem olacak çok tedirginim lütfen yardım edin

. birde d3000 veya 3100 başlangıç için yeterli olurmu ?

Her türlü konuda sınırsıza sorabilir, yazabilirsiniz.

Ama bir konu başlığını "Acil Yardım" yazmanız uygun olmamış. Bu başlığı başka forum sitelerinde kullanıyor olabilirsiniz, ama burada bunu hoş görmeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her türlü konuda sınırsıza sorabilir, yazabilirsiniz.

Ama bir konu başlığını "Acil Yardım" yazmanız uygun olmamış. Bu başlığı başka forum sitelerinde kullanıyor olabilirsiniz, ama burada bunu hoş görmeyiz.

Sorun yok, sitemize hoşgeldiniz. Bunu bilmenizi beklemiyoruz sizden, sadece bu acil kelimesi seviyeyi düşüren bir tanım olarak algılanıp site müdavimlerince sevilmemektedir; bunu bilmenizi istedik ve gerekli değişikliği de yaptık.

Her konuda çekinmeden sorunuz. Sorularınıza benzer sorular büyük ihtimalle forum arşivimizde bir yerlede cevaplanmıştır, buralara da bakmayı ihmal etmeyiniz. Yine aynı şekilde forum arşivimizde diğer konularla ilgili yazıları takip ederek olası karşılaşabileceğiniz konularda/sorunlarda ne yapmanız gerekeceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zevkli fotoğraf çekimleri dileriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.