İçeriğe git

2014 - 12 Kır Baykuşu

Recommended Posts

https://vimeo.com/115928512

Trakus ekibi 12 Kır Baykuşu çekimini videosu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Paylaşım için teşekkürler. İçinde forum üyelerinden kimse var mıydı bilmiyorum ama, klipte etkileyici olan baykuş değil de, insanların bu yaptıkları işe olan tutkusuydu. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladımki ;

Bu kuş fotoğrafçılığı bize göre değil :) En azından fotoğraf ekipmanı olmasada araçlar anlamında yetersiz :)

Mutlaka baykuş olması gerekmiyor. :lol: Ben camdan çok iyi karga çekiyorum. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mutlaka baykuş olması gerekmiyor. :lol: Ben camdan çok iyi karga çekiyorum. :D

Aynen öyle. Baykuş bize biraz lüx kaçar. Serçe , karga ve hatta güvercin yeterde artar bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuşçuluk pahalı bir iştir hep derim :) adamların ellerindeki ekipman zaten orta seviye bir araç alır , yanlız abinin otoyolun ortasında elinde koca objektifle beklemesini anlayamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamın bindiği araba ile ekipmanı arasında bir ilişki kuruyorum; araçtan inmeye gerek kalmıyor :) Hem de F2.8 ile!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettigim baska bi sey var.

Bu adamlar maddi manada kendi isinin patronu diyoruz, imkanlari var diyoruz, ekipmanlar, arabalar herseyi anlatiyor.

Benim merak ettigim ise bunlarin hepsi fotografciligi gercek manada biliyor mu? Yoksa o kulvarda da birkac gercek fotografci arasinda cogunluk bol parali ama bu isin teknik ve sanat yonunde yeteneksiz insanlar mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettigim baska bi sey var.

Bu adamlar maddi manada kendi isinin patronu diyoruz, imkanlari var diyoruz, ekipmanlar, arabalar herseyi anlatiyor.

Benim merak ettigim ise bunlarin hepsi fotografciligi gercek manada biliyor mu? Yoksa o kulvarda da birkac gercek fotografci arasinda cogunluk bol parali ama bu isin teknik ve sanat yonunde yeteneksiz insanlar mi?

Bence ikinci seçenek daha baskın gibi bu işi yapan herkesin layıkı ile yaptığını düşünmüyorum büyük kısım ego tatminidir heralde yoksa bir adam porsche cayenne ve range rover vogue ile tarlanın ortasında neden gezer ? diğer kişi gayet mütevazi vitara ile şnorkel'inden de anlaşılacağı üzere bu işi daha ciddiye alarak yaptığını görebiliyoruz. trakus sitesinden bazı örneklere de bakabiliriz

http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=2fsdl5@d

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence ikinci seçenek daha baskın gibi bu işi yapan herkesin layıkı ile yaptığını düşünmüyorum büyük kısım ego tatminidir heralde yoksa bir adam porsche cayenne ve range rover vogue ile tarlanın ortasında neden gezer ? diğer kişi gayet mütevazi vitara ile şnorkel'inden de anlaşılacağı üzere bu işi daha ciddiye alarak yaptığını görebiliyoruz. trakus sitesinden bazı örneklere de bakabiliriz

http://www.trakus.or...e/?fsx=2fsdl5@d

Mesela linkini verdiğin siteden bir kare:

169530.jpg

Bu karenin ekipman limitlerinden kaynaklanan eksiklerini değil de kadraj/kompozisyon yönünden değerlendirmek istersek neler söylerdiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesela linkini verdiğin siteden bir kare:

a>

Bu karenin ekipman limitlerinden kaynaklanan eksiklerini değil de kadraj/kompozisyon yönünden değerlendirmek istersek neler söylerdiniz arkadaşlar?

Kuş fotoğrafları yalın olmalı yada bir haraket ifade etmeli , bu fotoğrafta malesef göremiyoruz karmakarışık ağaç dallarının leke etkisi kuşunkinin sanırım 10 katı falan , ben böyle bir fotoğraf çeksem çekmemde sanırım evde yanlız kendim izlerdim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.