İçeriğe git

Nikon D7000 Netlik sorunu

Mehmet Akif Coştur

Recommended Posts

Makina D7000. Alalı daha bir kaç ay oldu.Özellikleriyle ilgili pek bir bilgim yok. Makinanın çektiği fotoğraf gayet net bir şekilde çıkıyor fakat fotoğrafı çekmeden Önce bulanık gÖsteriyor.Ve hiç bir şekilde odaklama yapmıyor.

Kısacası fotoğrafı çekmeden Önce bulanık gÖsteriyor ve odaklama yapamıyor. Fakat fotoğrafa bilgisayarda baktığımda tam istediğim bir şekilde çıkıyor.

Yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bulanıklık vizörden bakarken mi oluyor? Vizörün dioptri ayarını yaptınız mı?

Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Hocamın dediği gibi Vizörün yanındaki dioptri ayarı var. Vizörden bakarken bu küçük düğmeyi net olana kadar çevirin sorunuz düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ne demekmişşşş makıneyı kullanmadan önce bılmıyosak içindeki kullanma kıtabını ayar kıtabını açıp ıyıce okumak gereklıymış demek... :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ne demekmişşşş makıneyı kullanmadan önce bılmıyosak içindeki kullanma kıtabını ayar kıtabını açıp ıyıce okumak gereklıymış demek... :))

Sana katılıyorum hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sana katılıyorum hocam

Pek uygun olmadı bu arkadaşlar.

Adam bilmiyor ve kitabı da yok, okuyamamış diyelim. Belli ki yeni başlamış acemi bi kullanıcı, edebildiğimiz kadar yardım edelim, ta ki saygıyı koruduğu yere kadar. Acele etmeyelim, bakalım bizim cevaplarımıza onun reaksiyonu ne olacak? Şimdi gelip sorunun nerede olduğunu yazmaya bile çekinebilir sizin bu sözünüzden sonra.

Saygılı ama acemi arkadaşları saygısız/ukala kullaıcılara tercih ederim ben. Bu yüzden, arkadaşları yermiyelim derim. Ama saygıyı haketmeyen olursa neler olduğunu zaten biliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Netten indirebilir abi klavuzu.. :)

Sen de haklisin Gokhan, ama onu da becerememis olabilir, dilini anlamamis olabilir. Sana kizmiyorum ha, yanlis anlama, gulumsuyorum su an:

Belki adam buraya kadar gelip bize sorusunu sorabilmis, daha ileriye gidememis olabilir.

Bak biz bu arkadasa bir kelime ogrettik, bu kelime "dioptri". Belki bu sayede google amcaya bu kelimeyi sordu ve ne oldugunu, ne ise yaradigini ogrendi.

Istanbul ile dogunun raconu farklidir, nabza gore serbet vermek lazim Gokhan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.