İçeriğe git

d7000 3 ile başlayan seriler

A. Demir

Recommended Posts

Selam arkadaşlar, bir arkadaştan ikinci el d7000 buldum. Ancak makinenin seri numarası 3 ile başlamakta, bildiğim kadarı ile 6 ile başlayan serilerde kronik yağlanma ve back focus sorunları hallolmuş. Peki 3 ile başlayan serilerde durum nedir acaba, ona göre almayı düşünüyorum. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgiyi nerede buldunuz. Oysaki herkes 5 ve 6 ile başlayanlarda sorun olduğu söyleniyor. Herkes bir şeyler yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 ilk çıktığı zamanlar vardı.

- Makinenin shutter sayısı kaç? Fotoğraf çekince yağlanma gözüküyor mu? Ona göre bu shutterdan sonra bir daha sorun çıkar çıkmaz denilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey, bu bilgiler forumlardan aldığım bilgiler, az önce karfo yu aradım, adamlar bizim d7000 makinelerimizde öyle bir sorun yok diyorlar, yani buna benzer sorunları olan başka serileri toplattık diyorlar... Ayrıca seri numaralarının gidişatında bir sıra yokmuş, yani 3 ile başlayan güncel 6 ile başlayanlar daha eski diye birşey yok dediler...

Turan bey makine 17000 shutter da... ne yapsam bilemedim, ben kendimi 6 ile başlayan seri konusunda şartlamışken şimdi işler terse döndü, demek ki herkes birşey söylüyor bu konuda...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey, bu bilgiler forumlardan aldığım bilgiler, az önce karfo yu aradım, adamlar bizim d7000 makinelerimizde öyle bir sorun yok diyorlar, yani buna benzer sorunları olan başka serileri toplattık diyorlar... Ayrıca seri numaralarının gidişatında bir sıra yokmuş, yani 3 ile başlayan güncel 6 ile başlayanlar daha eski diye birşey yok dediler...

Turan bey makine 17000 shutter da... ne yapsam bilemedim, ben kendimi 6 ile başlayan seri konusunda şartlamışken şimdi işler terse döndü, demek ki herkes birşey söylüyor bu konuda...

17000 de zaten yağlanma sorunu diye bir şey kalmaz. 1000 çekimde gidiyor o sorun. Bunun dışında sensörde yağ var mı diye çekimler yapın deneyin. Fısıltı gazetesine kulak asarsanız D7000'i bırak hiç bir makineyi alamazsınız.

Hala amd işlemcisi yanıyor intel alın muhabbetleri piyasa da var. Pentium 3 döneminde olan bir olaydı. P4 zamanı yanma olayı kalktı ama sınma sorunu vardı. Başlangıçta Intel'e nal toplatıyordu. Bir süre sonra gerisinde kalıyordu. Phenom x3 ilk nesil çoklu işlemciyle herşeyi geride bıraktı. çok güzel performans veriyor ısınma derdi yok fiyat performans olarak çok iyi. P4 den sonra Phenom x3 e geçtim. Ama hala piyasa da amd ıısınıyor yanıyor dedikoduları var. 6 sene olacak benim işlemci niye ısınıp performanstan düşmüyori yanmıyor. Denilenleri araştırın kontorlünü yapın ona göre alın. 17000 shutterlı bir cihazda yağlanma var mı yok mu rahatlıkla anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17000 de zaten yağlanma sorunu diye bir şey kalmaz. 1000 çekimde gidiyor o sorun. Bunun dışında sensörde yağ var mı diye çekimler yapın deneyin. Fısıltı gazetesine kulak asarsanız D7000'i bırak hiç bir makineyi alamazsınız.

Hala amd işlemcisi yanıyor intel alın muhabbetleri piyasa da var. Pentium 3 döneminde olan bir olaydı. P4 zamanı yanma olayı kalktı ama sınma sorunu vardı. Başlangıçta Intel'e nal toplatıyordu. Bir süre sonra gerisinde kalıyordu. Phenom x3 ilk nesil çoklu işlemciyle herşeyi geride bıraktı. çok güzel performans veriyor ısınma derdi yok fiyat performans olarak çok iyi. P4 den sonra Phenom x3 e geçtim. Ama hala piyasa da amd ıısınıyor yanıyor dedikoduları var. 6 sene olacak benim işlemci niye ısınıp performanstan düşmüyori yanmıyor. Denilenleri araştırın kontorlünü yapın ona göre alın. 17000 shutterlı bir cihazda yağlanma var mı yok mu rahatlıkla anlaşılır.

peki hocam şunu sorayım diyelim ki ben makineyi aldım ve yağlanma veya back focus sorunu çıktı, bunu tamir ettirme şansım var mı, varsa ne kadara mal olur...

bir de geçen gün karfo ile konuşurken, şunu sordum sizin perde sayınız 150.000 de mi bitiyor, hayır dedi oradaki arkadaş bir çok makinemiz için perde ömrü 1,000,000 dur dedi... bu konuda ne söylersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 Shutter ömrü veri tabanı

Vg3yDr.jpg

Kaçta öleceği şans. Benim D90 sorunsuz 390.000 leri devirmişti. Shutter olayı biraz şans işi. Bunun dışında shutter 150 TL gibi bir fiyata değiştiriliyor. Shutterın ömrü nasıl uzatılır bu konuda bir şey diyemem. Ama 1 milyon bence abartılı olur. 150.000 genel söylenir 450.000-500.000 rahat dayanır diye biliyorum. Bilen arkadaşlar var ise paylaşırsa bizim içinde iyi bir bilgi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

peki hocam şunu sorayım diyelim ki ben makineyi aldım ve yağlanma veya back focus sorunu çıktı, bunu tamir ettirme şansım var mı, varsa ne kadara mal olur...

bir de geçen gün karfo ile konuşurken, şunu sordum sizin perde sayınız 150.000 de mi bitiyor, hayır dedi oradaki arkadaş bir çok makinemiz için perde ömrü 1,000,000 dur dedi... bu konuda ne söylersiniz...

Turan' ın da dediği gibi 17.000 çekimli kamerada yağ sıçratma sorunu bitmiş ve eğer sıçratıyorsa hepsi sensörde toplanmış demektir. Sensörde yağ olup olmadığını kontrol edip yoksa alabilirsiniz. Sensörde yağ olduğunu anlamanın en kolay yolu diyaframı f22 ' ye ayarlayın ve temiz bir beyaz kağıt veya detay olmayan gökyüzü fotoğrafı çekin. Sonra Fotoşop programında otomatik kontrast verin. Varsa yağ lekeleri veya toz lekeleri ortaya çıkar. Eğer programınız yoksa çektiğiniz fotoğrafı bana uatumen@hotmail.com adresine gönderin size sonucu bildireyim. Eğer yağ sorunu varsa temizletmek için benim teknik servisim Hayyam pasajında özcan foto tekniği kullanabilirsiniz.

Back focus da ilk üretilen serilerde olduğu söylenen bir sorundu ve artık yok. Perde ömründe mantık şu; 150.000 perde ömrü demek; Kamera yapılan testlerde, en az 150.000 kare fotoğraf çekebiliyorsa testi geçmiş demektir. üretim sırasında kameralarda kullanılan perde mekanizmaları örneğin 1000 kamera üretildikten sonra 1001. kamerada kullanılacak olan perde mekanizması bu teste tabi tutulur ve 150.000 çekimi kırılmadan geçmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.