İçeriğe git

Yeni Nikon D3200 ile herrkese merhabalar...

cihadcoban

Recommended Posts

Herkese merhabalar. Fotoğrafçılık alanında çok yeniyim. Yurt dışından Nikon D3200 DSLR 18-55mm F/3.5-5.6G ED II ve 55-200mm f/4-5.6G ED lens ile beraber alarak bu dünyaya girdim. İlk olarak bir iki sorum olarak SD kart olarak bir öneriniz var mı? Ayrıca 497$ uygun bir fiyat mı? Bunun yanında orjinal seyahat çantası da hediye :) . Bunlara ek olarak almam gereken başlangıç aksesuarı var mı? Tam sarjla tahmini kaç çekim yapılabilir? Makine halihazırda elime geçmedi. Geçince test edeceğim ama merak etmemek elde değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TOSHIBA 16GB MICRO SDHC UHS-1 C10 40MB/sn kullanıyorum oldukça iyi.

Tripod öneririm. Bir de adam akıllı bir çanta Lowepro 170 aw kullanıyorum ben. Dış oldukça etli olduğu için çarpma durumunda daha fazla koruyacaktır makineyi. Tabii korur deyipde dikkasiz davranmıyorum. :D Ayrıca yağmurluğu olduğu için yağmur yağmaya başlayınca extra bir koruma sağlıyor. Yağmurluğu geçirip çeketimin içine alıyorum. Bu tek kayışlı olduğu için dışarda uzun süre kullanımda tek omuza yük bindirdiği için omuzları çok yoruyor. Sırt çantalılar daha avantajlı bu yönden ama çantanın arkasını göremediğin için hırsızlığa da daha açık. Güzel bir kilit ile takarak kullanmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet yazabilirim yazdim da 3 saat acik kalabildigi ve 540 cekim arasinda yogunlasiyor burada sormamin sebebi d3200 kullanicilarindan net ve gercek sartlarda kullanimda ki omru hakkinda bilgi alabilmek. Sanirim fabrika verileri her zaman tam olarak gercek verileri vermez... Yine de oneriniz icin tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet yazabilirim yazdim da 3 saat acik kalabildigi ve 540 cekim arasinda yogunlasiyor burada sormamin sebebi d3200 kullanicilarindan net ve gercek sartlarda kullanimda ki omru hakkinda bilgi alabilmek. Sanirim fabrika verileri her zaman tam olarak gercek verileri vermez... Yine de oneriniz icin tesekkur ederim.

Hoşgeldiniz aramıza. Aynı makineyi bende kullanıyorum. Pil hakkında fikir vermesi açısından kendi deneyimimi paylaşmak istedim. Pili tam olarak doldurmadığım halde düğün çekimine gittim. Arkadaşın düğünün de sürekli flaş kullanarak 350 çekime yakın çekim yaptım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgeldiniz aramıza. Aynı makineyi bende kullanıyorum. Pil hakkında fikir vermesi açısından kendi deneyimimi paylaşmak istedim. Pili tam olarak doldurmadığım halde düğün çekimine gittim. Arkadaşın düğünün de sürekli flaş kullanarak 350 çekime yakın çekim yaptım.

Tesekkur ederim ederim peki fiyat konusunda ne diyorsunuz iki lensle birlikte turkiyeye gore uygun geldi bana. Ama cokta emin olamadım arkadasa kısa sure içinde haber vermem gerektiği için araştırmam da kısa sürdü. Aslında başka bir marka alacaktım ama bu nasip oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

L + RAW + Basic jpg olarak 388 tane 24 mp D7100 de. O şekilde bir set yaklaşık 1.799 - 1900 TL civarlarında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkur ederim ederim peki fiyat konusunda ne diyorsunuz iki lensle birlikte turkiyeye gore uygun geldi bana. Ama cokta emin olamadım arkadasa kısa sure içinde haber vermem gerektiği için araştırmam da kısa sürdü. Aslında başka bir marka alacaktım ama bu nasip oldu :)

Fiyat olarak Türkiye şartlarına göre oldukça iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Dun itibariyle alindi. Oneri icin saolun.

hayırlı olsun gunes arka planda kalacak pozısyon cok oluyor fotografcılıkda cok asırı cekersen o sekılde perdede kalıyor gunes lekesı fotofraflarda koskoca bı halka cıkıyor hem lensı korumak ıcın ıdealdır sık durur plarıze fıltre daha sık duruyor ama uv ıyıdır . ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

UV Filtre Ne işe Yarar ?

UV Filtre, Temelde güneşten gelen Ultraviole dedigimiz, gözle görünmeyen ve UV olarak kısaltılan ışınları engellemeye yarar.

Nedir Avantajları?

Değerli lenslerinizi cüzzi bir ücretle korursunuz.

Tozları lense yapışmaktan korur.

Lenslerinizin çizilmesini ve çok daha fazla hasar görmesini engeller.

UV ışınlarını süzer.

Polarize Filtre Ne işe Yarar ?

Manzara ve Doğa Fotoğrafçılığı ile uğraşıyorsanız çantanızda kesinlikle her çapa uygun bir polarize filtre bulundurmanız gerekmektedir. Polarize filtre konunun renklerini yoğunlaştırığ, doğadaki su veya camgibi yüzeylerden yansıyan ve parlamaya sebep olan ışığın kameraya ulaşmasını önlemekte kullanılmaktadır.

Polarize filtrenin en önemli kullanım alanı manzara çekimlerinde görülür. Mesela bir su kenarında çekim yaparken, gökyüzünden su yüzeyine düşen ve geri yansıyan ışık hem konunun kontrastını, hemde gökyüzünün su üzerinde yansıması suyun derinliğini görebilmemizi azaltır.

Filtreler görsellik adına deilde Amacına göre kullanılmalı daha doğru bilgilendirme ve tavsiye olur beni yanlış anlamayın yinede..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

UV filtreyi pahalı birşey almıyorsanız faydadan çok zarar verir. Dağlara gitmiyorsanız UV filtrenin süzme işlevi işe yaramıyor ki sayısal algılayıcılar UV ışınlarına çok duyarlı değil. Objektifin ön elemanını korumak için güneşlik kullanın.

Pahalı polariza filtreyi her çapa almaya gerek yok aslında. Bir tane 77 ya da 82mmlik alıp çap değiştiren filtre halkası alabilirsiniz. Piyasada 77-67-62-58-52mm arasında dönüştürme sağlayan halkalar mevcut. Ya da daha ucuzunu her filtre çağı için almak da bir yöntem, ben gene de önermem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok pahalı almışınız 300$ lere filan alabilirdiniz :))

şaka bi yana amerikadan almışınız daha ne istiyorsunuz dünyanın en ucuz yeri bu işler için :) yalnız d3200 bir önceki model oldu artık Expeed4 işlemcili yeni d3300 ile devam ediyor seri.

Ama hepsi boş. Fotoğrafa gönül verdiyseniz ekipman muhabbeti de bi yere kadar. Gözlemime göre kişi ne kadar az fotoğraf çekiyorsa o kadar çok ekipman muhabbeti yapıyor, tersi de doğru yani arasında bir ters orantı var.

velhasılı kelam bereketli olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TOSHIBA 16GB MICRO SDHC UHS-1 C10 40MB/sn kullanıyorum oldukça iyi.

Tripod öneririm. Bir de adam akıllı bir çanta Lowepro 170 aw kullanıyorum ben. Dış oldukça etli olduğu için çarpma durumunda daha fazla koruyacaktır makineyi. Tabii korur deyipde dikkasiz davranmıyorum. :D Ayrıca yağmurluğu olduğu için yağmur yağmaya başlayınca extra bir koruma sağlıyor. Yağmurluğu geçirip çeketimin içine alıyorum. Bu tek kayışlı olduğu için dışarda uzun süre kullanımda tek omuza yük bindirdiği için omuzları çok yoruyor. Sırt çantalılar daha avantajlı bu yönden ama çantanın arkasını göremediğin için hırsızlığa da daha açık. Güzel bir kilit ile takarak kullanmak gerekir.

aynı çantayı kullanıyormuşuz hiç memnun değilim ben. kaç defa 105 vr microma ucundaki uv filtrem sıkıştı travmadan dolayı. koruması zayıf ve aşırı konforsuz ergonomik değil omuz çantaları. keşke almasaymışım diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı çantayı kullanıyormuşuz hiç memnun değilim ben. kaç defa 105 vr microma ucundaki uv filtrem sıkıştı travmadan dolayı. koruması zayıf ve aşırı konforsuz ergonomik değil omuz çantaları. keşke almasaymışım diyorum.

Nasıl bir travma? Çantayı mı düşürdün? Bende 190AW var, çok memnunum. 3-4 defa çantayı düşürdüm, içindekilere birşey olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl bir travma? Çantayı mı düşürdün? Bende 190AW var, çok memnunum. 3-4 defa çantayı düşürdüm, içindekilere birşey olmadı.

170AW var diye yazmamış mıydınız? 190 AW kullanmadım. Evet omzumdan 40-50cm den yere düşmüştü. Bir sefer değil bir kaç sefer sıkıştı uv filtre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.