İçeriğe git

tamron-sigma-tokina lensler

Recommended Posts

merhabalar

sitede çok yeniyim sorduğum soruların mutlaka cevabını da alıyorum ama site ile alakalı bir kaç izlenimimi aktarmak isterim. sitede sigma ve tamronla lenslerle alakalı bir kaç sorum oldu veya soru soranların yazdıklarını okudum. sorulan soruların sonucu hep nikona bağlandı iş.yani Genelde Nikon kadar olamazlar veya parası kadar hizmet alabileceğin lensler gibi. Gerçi sitenin ismide nikontürk ama sigma'nın tamron'un hiç mi alınabilecek lensleri yok. biz düşük bütceliler için nasıl bir çözüm bulabiliriz. FF cihazlar için şu nikon lens kadar iyidir yada daha iyidir gibi örnekler var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu aslında hem basit hem karışık. Her markanın kaliteli lensi var. Genelde Nikon önerilmesinin sebebi geçmişte diğer markalarla uyumluluk sorunları yaşanması. Yakın bir fiyata Nikon varsa onu önermek normal.

Ama bu bir "genelleme". Örneğin Sigma 150 ve 180mm makrolar, 50mm f1.4G Art, Tamron 24-70mm f2.8 VC, Tokina 11-16mm f2.8 gibi Nikon'da olmayan ya da olsa bile fiyat/performans olarak öne çıkan modelleri öneriyoruz.

Önerilmeyenler genelde benzerinin Nikon'da yakın bir fiyata alınabileceği modeller. Örneğin Nikon 55-200mm VR varken Sigma 50-200'ü almanın hiçbir mantığı olamaz, ya da Nikon 105mm f2.8VR ile aynı fiyata bir 90 ya da 105mm lensi kesinlikle önermem çünkü Nikon 105mm zaten harika.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar

sitede çok yeniyim sorduğum soruların mutlaka cevabını da alıyorum ama site ile alakalı bir kaç izlenimimi aktarmak isterim. sitede sigma ve tamronla lenslerle alakalı bir kaç sorum oldu veya soru soranların yazdıklarını okudum. sorulan soruların sonucu hep nikona bağlandı iş.yani Genelde Nikon kadar olamazlar veya parası kadar hizmet alabileceğin lensler gibi. Gerçi sitenin ismide nikontürk ama sigma'nın tamron'un hiç mi alınabilecek lensleri yok. biz düşük bütceliler için nasıl bir çözüm bulabiliriz. FF cihazlar için şu nikon lens kadar iyidir yada daha iyidir gibi örnekler var mıdır.

Tahminimce sitedeki diğer konularımızı okuma şansınız olmamış. çünkü buradaki bilgili arkadaşlar şu cümleleri daha önce de dile getirdi:

Mesela bir Tokina 12-24mm bana göre bir Nikon 12-24mm DX lens ile aynı performansı sunar, hatta bazılarına göre daha iyidir.

Mesela bir Sigma'nın art serisinde şu ana kadar kötü olarak tabir edilen bir nokta burada yazılmadı.

Mesela Tokina 11-16mm F2.8'in Nikon'da karşılığı yok, her noktada çok iyi.

Mesela Tokina 100-300mm F4 için bir Nikon çözümü yok, keskinlik olarak mükemmel.

Mesela Tokina 28-70mm F2.6-2.8 Angineux versiyonu kendi kulvarında lider.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu aslında hem basit hem karışık. Her markanın kaliteli lensi var. Genelde Nikon önerilmesinin sebebi geçmişte diğer markalarla uyumluluk sorunları yaşanması. Yakın bir fiyata Nikon varsa onu önermek normal.

Ama bu bir "genelleme". Örneğin Sigma 150 ve 180mm makrolar, 50mm f1.4G Art, Tamron 24-70mm f2.8 VC, Tokina 11-16mm f2.8 gibi Nikon'da olmayan ya da olsa bile fiyat/performans olarak öne çıkan modelleri öneriyoruz.

Önerilmeyenler genelde benzerinin Nikon'da yakın bir fiyata alınabileceği modeller. Örneğin Nikon 55-200mm VR varken Sigma 50-200'ü almanın hiçbir mantığı olamaz, ya da Nikon 105mm f2.8VR ile aynı fiyata bir 90 ya da 105mm lensi kesinlikle önermem çünkü Nikon 105mm zaten harika.

Ertan Bey ,

Nikon 18-200 vr yada 18-200 vr2 hakkında bilginiz varmı?

Tak gez lensi olarak almayı düşünüyorum

Açıkcası yaza doğru alma imkanım olacak gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.