İçeriğe git

Nikon ailesine D5100 ile katıldım..

Alper Koyuncu

Recommended Posts

Herkese merhabalar.Uzun süredir bir DSLR fotoğraf makinesi almaya niyetliydim.

Canon 650d ile Nikon D5100 arasında epey git gel yaşadım ama bugün aldığım Nikon D5100 18-55mm VR Kit ile tercihimi Nikon'dan yana yaptım.Umarım iyi bir seçim olmuştur.Güzel de bir forum bulunca hemen üye oldum:)

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlısı olsun inşaallah. Aramıza hoşgeldiniz. İlk tavsiye benden gelsin o zaman. Kullanma kılavuzunu mutlaka bir kaç sefer okuyun. Hatta yanınızdan hiç ayırmayın. Akıllı telefonunuz var olduğunu düşünerek kullanma kılavuzunun pdf formatını telefonunuzda bulundurmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

650D Türkiye favori bir makine yurtdışında değildir. İlk dokunmatik ekran olmasının nedeniyle çok fazla sorun yaşatıyor. Sorunun çözülmüş halde tekrar piyasaya sürülmüş modeli 700D dir.

http://www.nikonturk.com/konu/1337-kadraj-fotografcilik-egitim-videolari/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

hayırlı olsun alper iyi günlerde kullan. Alper ne zaman fotoğraf turuna çıkalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • Forum Editörü
1 hour ago, uguryapici said:

İyi günler nikontürk ailesi formunuza yeni üye oldum.

5 ve ya 10 dk lık çekim yapmak istesem bunu bulb moduna alıp devamlı basmam mı gerekiyor bunu farklı bir yolu yok mudur bir ayarı kumandan yok.

Uğur bey,

Bir akıllı kablolu uzaktan kumanda temini ile bunu çözersiniz.

Kumandaya pozlama süresini tanımlar ve başlatırsınız, süre sonunda çekimi sonlandırırsınız.

İnternette bolca modelleri var. Türkiye'deki fotoğraf malzemeleri satan sitelerde çokça var.

Kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On ‎24‎.‎01‎.‎2015 at 02:30, Alper Koyuncu yazdı:

Herkese merhabalar.Uzun süredir bir DSLR fotoğraf makinesi almaya niyetliydim.

Canon 650d ile Nikon D5100 arasında epey git gel yaşadım ama bugün aldığım Nikon D5100 18-55mm VR Kit ile tercihimi Nikon'dan yana yaptım.Umarım iyi bir seçim olmuştur.Güzel de bir forum bulunca hemen üye oldum:)

Teşekkürler..

Merhaba kardeşim.. Hoşgeldin

Eğer araştırmalar yaparsan nikonun fotoğraf çekim,  canondan daha güzel olduğunu gözlemlersin..Benimde ilk ve kullandığım makinem D5100

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.