İçeriğe git

Samyang 135mm f/2 ED UMC 1:2.0

Recommended Posts

Samyang-135mm-f2.0-ED-UMC-lens.jpg

Samyang 135mm f/2 ED UMC lensini duyurdu. Manuel focuslu bir lens olacakmış.

Aklımdaki sorular;

Af motoru gövdesinde olan Nikon'lar bu lens ile auto focus yapabilecek mi?

Samyang mı? Benden uzak dursun denilir mi?

Samyang-135mm-f2-ED-UMC-lens-MTF-chart.png

Samyang-135mm-f2-ED-UMC-lens-design.png

http://nikonrumors.com/2015/01/12/samyang-135mm-f2-0-ed-umc-lens-for-nikon-f-mount-announced-priced-at-549.aspx/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samyang'ın ürettiği lenslerde kötü lens bildiğim kadarıyla yok. Performans olarak markalardaki muadillerine yakın sonuçlar veriyorlar. Bu lenslerde otomatik netleme hiç olmadı, olacağını da sanmıyorum. Şu ana kadar lensin iç elektronik aksamında sadece diyafram bilgisini gövdeye veren üniteyi eklediler. Ancak gerek keskinlik, gerekse kontrast ve renk başarımı açısından elle netleme usülü çalışabilen insanlar için oldukça yeterli bir alternatif olarak hala yerini koruyor bu marka. Elle netlemeye vakti bol olan için hesap basit: Bir 85 mm F1.4 AFS için 1500 euro ödemek zorundayız, bunun Samyang karşılığı 250-350 euro arasında. Alacağınız performans ise 10/9, olur netleme imkanı hariç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Samyang 85mm f1.4'ü kullanamadığım için sattım. Optiği harikaydı, gerçekten müthiş ama D800'de elle odaklamak çok zor. Bir de odak halkası çok sertti 85mm'nin. Biraz yumuşak olsa idare etmeye çalışırdım ama ince ayar yapmak imkânsızdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunların içinde diafram halkası ve bıçakların yerleştiği yataklarda kamyoncuların kullandığı '' 10 numara''' dedikleri yağa çok yakın bir yağ var. Mesela Rus enselerinden Helios ile karda çekim yapmaya çalıştığınızda netleme halkası dönmez sertleşir, Yada o kadar çok zor dönerki netlemeye çalışmak işkence haline gelir. aşırı sıcakta ise yağ aşırı incelediğinden gider diafram bıçaklarının üzerine akar. (35-45 C) çok sıcak ve aşırı soğuk (-5, 0, -10 C) bu lensleri kullanmayı kısıtlıyor. Manuel lenslerinde böyle bir handikap ı var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.