İçeriğe git

500MM LENS

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

1 aydır lens arayışındayım, Şöyle ucuz yollu kendime bir ekipman toplamaya çalışıyorum. Aşağıdaki lens hakkında billgisi olan varmı ? 100$ gibi komik bir ücret. Bir tane yorum buldum bu lens hakkında oda ''ütü ile çekmiş gibiyim'' demiş. bulanık çektiğini ima etmiş.

Yorumlarınız içi çok teşekkürler.

5e95083f-b746-406e-8934-58b41586ba6c.jpg

Bower High-Power 500mm f/8.0 Telephoto Lens

HIGH-POWER 500MM TELEPHOTO LENS

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lenslerin etrafında ben de çok dönmüştüm zamanında... :) manuel olması, F/8 gibi bir diyaframa sahip olmasından ve ''İYİ MAL, İYİ PARA'' genellemesinden vazgeçmiştim. Aynalı olanları da var bu tip lenslerin, ama onlar da sıkıntıları var. çok kullanılır gelmedi bana bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısa bir süre önce kuş fotoğrafçılığı için bende çok aradım durdum ama. Düzgün en ucuz yollusu ikinci el 150-600mm ler 1.500 TL gibi bir fiyat var. Daha aşağı fiyata eski seri ikinci el Tokina 300mm, Tokina 400mm ler var ebay da bulabilirsin. Ne kadar güvenilir orası ayrı konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısa bir süre önce kuş fotoğrafçılığı için bende çok aradım durdum ama. Düzgün en ucuz yollusu ikinci el 150-600mm ler 1.500 TL gibi bir fiyat var. Daha aşağı fiyata eski seri ikinci el Tokina 300mm, Tokina 400mm ler var ebay da bulabilirsin. Ne kadar güvenilir orası ayrı konu.

Bu lenslerin etrafında ben de çok dönmüştüm zamanında... :) manuel olması, F/8 gibi bir diyaframa sahip olmasından ve ''İYİ MAL, İYİ PARA'' genellemesinden vazgeçmiştim. Aynalı olanları da var bu tip lenslerin, ama onlar da sıkıntıları var. çok kullanılır gelmedi bana bunlar.

Bunun tek cazip noktası fiyatının 100$ olması ve abd ye giderken (uzun bir süre daha gidemeyeceğim için) hazır çantamda dursun belki lazım olur mantığı aslında.

Ama kullanışlı değil arakadaş tabiri ile ''ütü gibi ise'' hiç almaya gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lenslerle ilgili daha önce forum başlığı açıldı, kullanan birkaç arkadaş tecrübelerini yazdılar. Hatırladığım kadarıyla keskinlik hak getire. Her şey manuel. Hani şöyle biraz oyalanmak/oynamak için 100 doları vermeye değer mi tartışılır. Ama istediğiniz sonuçları almanız oldukça zor. Tıpkı bu aralıktaki yansımalı tekniğe sahip aynalı lensler gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lenslerden görmüştüm. Dış yapısı pimaş atık su borusunu andırıyor. Dürbün niyetine uzaklara bakmak için alınabilir ama fotoğraf için ütüyle çekmeye devam etmek en azından maddi açıdan daha kârlı olacağı kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.