İçeriğe git

Başlangıç için lens önerisi

resul diler

Recommended Posts

Herkese iyi forumlar.

Gövdeye yetecek kadar param var(D7100) ancak kit lensle beraber bütçe mi zorluyor karar vermeden önce fikrinizi almak istedim.

İkinci el 18-105 lens mi alayım yoksa 35mm 1,8 G mi? İkisinin de ikinci el fiyatı aşağı yukarı aynı. Ne tür fotoğraflar çekeceksin derseniz önceliğim manzara birde bokeh fotoğraflar ilgimi çekiyor. 35mm yanılmıyorsam prime lens başlangıç için beni zorlar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verilen seçeneklere göre mecburen 18-105. Bütçe yetmiyorsa 18-55 VR fiyat/performans bakımından en iyisidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Memleket İzmir yazıyor. İzmir'de oturduğunuzu düşünerek Erin Digital'de spot sıfır d7100 - 18-105 VR 2.600 TL satılıyor. Bende oradan aldım. Siz ne kadardan alıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Memleket İzmir yazıyor. İzmir'de oturduğunuzu düşünerek Erin Digital'de spot sıfır d7100 - 18-105 VR 2.600 TL satılıyor. Bende oradan aldım. Siz ne kadardan alıyorsunuz?

Şu an İzmirdeyim muğla da okuyorum spot ürün nasıl oluyor tam olarak? Siz bu fiyattan mı aldınız ? Bende erin den almayı düşünüyorum sadece gövde 2100 2200 civarı
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spot da tedarikçi firmanın garatisi yok. Yurdışından getirtip satıyorlar. 1 yıllık dükkan kendisi garanti veriyor. Erin Digital 18 yıllık bir yer. 1000 TL fiyat farkı var.

Lens konusuna gelirsek Sigma 17-50mm f/2.8 tavsiye ederim. Bende önceki makineden kalan 28-70mm far dar kalıyor kimi yerlerde bende yakın bir zamanda sana önereceğim lense geçecem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:(

Anlamadım ne demek istediğinizi? Açıklayabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlamadım ne demek istediğinizi? Açıklayabilirmisiniz?

18 yıl 20 yıl bence önemli değil, tutarlılık önemli.

Son 5 haftadır bahsi geçen firmayla yaşadıklarımı bir ben bilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spot da tedarikçi firmanın garatisi yok. Yurdışından getirtip satıyorlar. 1 yıllık dükkan kendisi garanti veriyor. Erin Digital 18 yıllık bir yer. 1000 TL fiyat farkı var.

Lens konusuna gelirsek Sigma 17-50mm f/2.8 tavsiye ederim. Bende önceki makineden kalan 28-70mm far dar kalıyor kimi yerlerde bende yakın bir zamanda sana önereceğim lense geçecem.

siz söyledikten sonra biraz daha araştırdım firma hakkında hiç kötü yorum yok gerçekten. Daha da belirginleşti kafamda bakalım hayırlısı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 yıl 20 yıl bence önemli değil, tutarlılık önemli.

Son 5 haftadır bahsi geçen firmayla yaşadıklarımı bir ben bilirim.

Ne sorun yaşadınız bizimle de paylaşırsanız güzel olur. Daha dikkatli davranırız en azından ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne sorun yaşadınız bizimle de paylaşırsanız güzel olur. Daha dikkatli davranırız en azından ?

Ben bu firmadan D610 almaya karar verdim.

-Ocak ilk haftası aradım, fiyat-taksit her konu konuşuldu.

Bu hafta taşınma telaşımız var bir hafta sonra görüşelim.

-Ocak 2. haftası daha yeni taşındık mail order tanımlanmadı. (-ki bu görüşme firma sahibiyle son görüşmem oldu bir daha telefonlara çıkmadı)

-Ocak 3. hafta Mail order yapılmadı "gün içinde size döneriz."

-Bir gün sonra yine "gün içinde döneriz"

-Ocak 4. haftası mail order hala yapılmadı.

tamam tek çekim yapalım dedim.

Firma yetkilisi abi seni de beklettik biz de satmak isteriz ama.. deyip yutkununca ben artık vazgeçtim.

Hayyamdan Refleks fotoyu aradım 2 gün içinde tüm malzeme istediğim şekilde elimde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Refleks Foto gerçekten iyidir. Uğur beye selamlar ,

Recep Bey;

Kabul ediyorum kıl adamım ben.

Uğur Beye dedim ki standart kargo poşetine koymayın. Sağlam sarın dedim.

Burada paketi açamadık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu firmadan D610 almaya karar verdim.

-Ocak ilk haftası aradım, fiyat-taksit her konu konuşuldu.

Bu hafta taşınma telaşımız var bir hafta sonra görüşelim.

-Ocak 2. haftası daha yeni taşındık mail order tanımlanmadı. (-ki bu görüşme firma sahibiyle son görüşmem oldu bir daha telefonlara çıkmadı)

-Ocak 3. hafta Mail order yapılmadı "gün içinde size döneriz."

-Bir gün sonra yine "gün içinde döneriz"

-Ocak 4. haftası mail order hala yapılmadı.

tamam tek çekim yapalım dedim.

Firma yetkilisi abi seni de beklettik biz de satmak isteriz ama.. deyip yutkununca ben artık vazgeçtim.

Hayyamdan Refleks fotoyu aradım 2 gün içinde tüm malzeme istediğim şekilde elimde..

Biraz paragözmüş anladığım kadarıyla. Bilgilendirme için teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.