İçeriğe git

Full Frame Makine Tercihi İle İlgili

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar ;

D7000 kullanıcısıyım. Full Frame bir makine ye geçmek istiyorum. Şuan hem yurt dışından hemde ikinci el ürünleri takip ediyorum.

Siz D610, D700, D750, D800 arasında bir tercih yapmak isteseydiniz hangisini alırdınız?

Makine için bütçe ortalama 4 bin tl.

Portre ağırlıklı çalışılacağını bir not olarak belirtebilirim.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5000 den sonra D800 aldım. Fotoğraf boyutları çok yüksek. özellikle raw çekiyorsanız depolama sorunu çıkartabilir. çözünürlük ve boyut yüksek olduğu için photoshopta işleme yaparken bilgisayar yetersiz kalabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 bin TL ye D800 Body alınabiliyor mu ? yanlış bilmiyorsam eğer d750 ve d800 sadece body fiyatı 6500 TL. civarı ithalatçı garantili olanı. D610 body fiyatı 3500 TL civarı. belirttiğiniz fiyat aralığında D750 ve D800 ü çıkarmanız gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam şu an için D700 alırdım hiç düşünmeden temiz ikinci el. Bu güne kadar D700 ile ilgili hiç kötü bir şey duymadım. Eski (2008) bir model olabilir ama kendilerini çok beğeniyorum. Yada Nikon D3 alın yada D3S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 bin TL ye D800 Body alınabiliyor mu ? yanlış bilmiyorsam eğer d750 ve d800 sadece body fiyatı 6500 TL. civarı ithalatçı garantili olanı. D610 body fiyatı 3500 TL civarı. belirttiğiniz fiyat aralığında D750 ve D800 ü çıkarmanız gerekecek.

d800 sahibinde üzerinde ikinci el 50 binlerde çok var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5000 den sonra D800 aldım. Fotoğraf boyutları çok yüksek. Özellikle raw çekiyorsanız depolama sorunu çıkartabilir. çÖzünürlük ve boyut yüksek olduğu için photoshopta işleme yaparken bilgisayar yetersiz kalabiliyor.

Raw + jpg çekiyorum evet. hafıza kartını da ona gÖre tercih ediyorum sorun yaşamamak adına.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Raw + jpg çekiyorum evet. hafıza kartını da ona gÖre tercih ediyorum sorun yaşamamak adına.

hafıza kartından ziyade bilgisayarda depolaması sorun olabilir. Raw + jpeg de 2 dosya boyutu 90 - 100 mb seviyesine gelebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim haddime değil ancak nacizane tavsiyem öncelikle elinizdeki ekipmanın sınırlarını aşın derim. FF herkesin mutlaka hayalidir. Ama bence öncelikle FF geçerseniz ne olur geçmezseniz ne olur? Buna gerçekten ihtiyacınız var mı? Bunu sorgulayın. D7000 kaliteli bir gövde. Daha kaliteli objektiflere güzel işler yapacaktır. Ha illa geçiş yapacaksanız. D610 başarılı bir gövde. Bunun yaninda D700 çok stabil. Hâlâ bir çok insanin gözdesi. Bunun yaninda FF body leri 24-70, 70-200 gibi üst sınıf G serisi objektiflerle destekleyebilmek çok önemli. Tüm bunları gözden geçirin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.