İçeriğe git

Fotoğraf Meraklısı olmak

Recommended Posts

Biz daha ölmedik :D

Son gördüğümden bu yana 24-70 almışsın hocam güle güle kullan inşallah.

Foruma girdiğim nasıl belli oluyor 2dk da konunun içerğini değiştiriyorum :D

Sevindim

24-70 oldu baya alalı , çok borca battım yoksa seri tamamdı şu vakit :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla daha öncede söylemiştim bence asıl sıkıntı "sanat" ın bir tabiri yok.

Sanat şu kurallar dahilinde yapılan şeydir diye bir sınırı, tanımı yok.

Geçen çok güzel bir örnek vardı keşke gördüğüm şeyi not edip paylaşabilsem.

Bir tarafta mona lisa portresi işte 1500 bilmem kaç yılı sanatı

Diğer tarafta sadece maviye boyanmış bir tablo, sadece sarıya boyanmış bir tablo, sadece kırmızı, yeşil turuncu eflatun vs gibi sadece düm düz renk paletleri.

Sanırsın duvar boyası kataloğu :D

Buda günümüz sanatı.

Şimdi bir kısım mona lisaya sanat derken, bir kısımda bu boya kataloğuna sanat diyor.

Dünyada bu tip insanlar olduğunu da kabullenip ben kendime bakarım diyip geçmek daha iyi.

Uzun zamandır forumdan ve fotoğraftan uzaktım. İşler güçler yoğunluk vs hiç zaman olmadı.

Dostlara selam olsun.

Ooooo kim gelmiş, Gökhan nerelerdesin ya.Hoşgeldin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bize hayırlı olsun diyen yok...

Hayırlı olsun Recep usta :) ve ayrıca kim ne aldıysa hayırlı olsun...

Ben ise dışarı çıktığımda eskisi gibi fotoğraf çekme isteğim yok gibi geliyor bana, soğudum mu ne? çekecek kare göremiyorum artık eskisi gibi. Hep aynı yerlerde gezdiğim ve aynı kişileri gördüğüm için olabilir belki.

Bu normal bir durum mu sizce? Nedenleri sizce ne olabilir, umarım gelip geçicidir :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bir performans düşüklüğü var sende. :) Kısmtse Perşembe - Cuma Mardin - Midyat - Hasankeyf - Malamadi tekrar Mardin çemberinde olacağım. Umarım gittiğimize değer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bir performans düşüklüğü var sende. :) Kısmtse Perşembe - Cuma Mardin - Midyat - Hasankeyf - Malamadi tekrar Mardin çemberinde olacağım. Umarım gittiğimize değer.

Ohh mis gibi iyi geziler, keşke bende gezebilseydim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bize hayırlı olsun diyen yok...

Sanada hayırlı olsun da abi sendeki yenilik ne? D810 zaten vardı sende.

Varsa iyi bişe bizde bilelim :D

Hoşbulduk Cabir teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) Nikon 24-70 'i sattım.. Tamron SP 24-70 f2.8 aldım.

Kağıt üstünde attan inip eşşeğe binmek gibi ama nedense Nikkor 24-70 i kullanıp beğenmeyen insan sayısında bir artış var.

Öyle sanıyorum ki sende Tamron daha keskin, daha hızlı, renkleri daha canlı diyeceksin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D600 'e kadar herşey güzeldi ancak nedendir bilmiyorum D800 ve 810 'da mutlu etmedi beni. Araştırıp işi bilenlere danıştım kimse değiştirme demedi. Yani olumsuz bir yorum yok yada ben raslamadım. Sadece titreşim engelleyici olması bile bence tercih nedeni olabilir. Malzeme kalitesi açısındanda son derecele başarılı diyebilirim. İmaj kalitesi vs gibi yorumlarda bulunmam için biraz daha merdiven çıkmam gerekir ancak bir amatör gözüyle derseniz kesinlikle Nikkordan hiç bir eksiği yok fazlası var diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma idi Tamron du belki bir zamanlar iyi lens yapamıyordu, belki yaptığı 10 lensin 2 tanesi gerçekten para vermeye değer şeylerdi ama şimdi öyle değiller.

İstediler mi gerçekten yapıyorlar. Tamron 24-70 gerçekten iyi lens. Bir çok kişide Nikkor ile kapışabileceğini belirtiyor zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma idi Tamron du belki bir zamanlar iyi lens yapamıyordu, belki yaptığı 10 lensin 2 tanesi gerçekten para vermeye değer şeylerdi ama şimdi öyle değiller.

İstediler mi gerçekten yapıyorlar. Tamron 24-70 gerçekten iyi lens. Bir çok kişide Nikkor ile kapışabileceğini belirtiyor zaten.

Birisi kafa kafaya çarpıştırsa da görsek sonuçları ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birisi kafa kafaya çarpıştırsa da görsek sonuçları ?

Her iki lensede sahip olmadığım için malesef böyle bişey yapamıyacağım.

Ancak benim araştırma ve duyduğum bilgilere dayanaraktan Nikkor 24-70 in sadece camdaki kaplama konusunda Tamron'dan iyi olduğu söyleniyor.

Tabi diğer konularda Tamron 3 boy fark atmış, ağzını burnunu kırmış Nikkor'un denmiyor ama genel olarak Tamron > Nikkor algısı oluşmuş millette.

Şahsen bende bir 24-70 alacak olsam maddi etkenlerinde etkisiyle Nikkor dan ziyade Tamron'a yönelirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ancak benim araştırma ve duyduğum bilgilere dayanaraktan Nikkor 24-70 in sadece camdaki kaplama konusunda Tamron'dan iyi olduğu söyleniyor.

Tabi diğer konularda Tamron 3 boy fark atmış, ağzını burnunu kırmış Nikkor'un denmiyor ama genel olarak Tamron > Nikkor algısı oluşmuş millette.

Şahsen bende bir 24-70 alacak olsam maddi etkenlerinde etkisiyle Nikkor dan ziyade Tamron'a yönelirdim.

Burada kapsamlı bir Nikkor & Tamron 24-70mm f/2.8 kıyaslaması var. Ne denli objektif bir kıyaslama bilemiyorum.

Faydalı bilgiler var içinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keskinlik kontrast vs gibi konularda 3 boy fark atamaz bana göre, belirli zoom aralıklarında birbirlerine karşı keskinlik üstünlükleri var. Tamrondaki VC özelliği artısı tabiki. Nikon 24-70 almaya gitmiştim ama bazı problemler çıkınca teredddüt etmeden Tamron 24-70 vc almıştım. pişman değilim açıkçası her iki lens kafa kafaya yarışır üstelik tamron da fiyat cazibeside var.

Nikon D810 ve Tamron 24-70 VC ile geçen gün çektiğim bir kare. Değerlendirmeyi siz yapın.

iso 800

f/5.6

1/125

@50mm

Linkten daha kalitelisini görebilirsiniz, Foruma başka linkten fotoğraf ekleyemedim nedense... :blink:

https://drscdn.500px...be36640fa150bf1

post-2660-0-67057800-1426672788_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon yanlış yazmışım.

3 boy fark falan yok. Kimsenin böyle bir tabiride yok.

Tamron Nikon dan iyidir deniyor ama öyle abartı bir fark atmış falan da değildir demek istemiştim aynı anda birden fazla şeyle ilgilenince cümleyi eksik yazmışım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aslında istediğim aynı ışık şartlarında aynı gövdede deneyip görmek , o sitelere fazla güvenmiyorum açıkçası , bunlarda nikon örnekleri olsun

16641288339_62caca3f1a_b.jpgRMZ_8810 by Ramiz06, on Flickr

16396539159_a39e69e466_b.jpgRMZ_8291 by Ramiz06, on Flickr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon yanlış yazmışım.

3 boy fark falan yok. Kimsenin böyle bir tabiride yok.

Tamron Nikon dan iyidir deniyor ama öyle abartı bir fark atmış falan da değildir demek istemiştim aynı anda birden fazla şeyle ilgilenince cümleyi eksik yazmışım.

Ben sonradan gördümde yazıyı düzeltmeye üşendim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aslında istediğim aynı ışık şartlarında aynı gövdede deneyip görmek , o sitelere fazla güvenmiyorum açıkçası , bunlarda nikon örnekleri olsun

16641288339_62caca3f1a_b.jpgRMZ_8810 by Ramiz06, on Flickr

16396539159_a39e69e466_b.jpgRMZ_8291 by Ramiz06, on Flickr

çoğu siteler malesef taraflı incelemeler yazıyor, bende pek güvenemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.