İçeriğe git

D7000 Flaş Patlamama Sorunu

vasfi mungan

Recommended Posts

Merhabalar. Yaklaşık bir haftadır makinemin flaşı patlamıyor. Tuşa bastığımda flaş kalkıyor fakat patlamıyor. Ayaları sıfırladım, her yolu denedim fakat düzeltemedim. Garantisi bitmiş durumda olduğu için servisin yüksek ücretlerini ödeyemeyeceğimden kendim kendime yapabileceğim bir şey biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fn tuşyuna basınca patlıyor mu? aralıklı basın makineyi açın bir otuz saniye bekleyin basın pstlsmazsa bir daha. tabi ki fn tuşuna birşey atamamış olmanız gerek fabrika ayatlarında patlaması gerekiyor. belki apül patlamış olabilir. pahalı birşey olacağını tahmin etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flaş ayarlarınızın doğru olduğuna eminsiniz değil mi?

Flaş bozulduysa servisi bilmem ama işinin ehli bir ustanında iş yapabileceğini ve flaş sebebiyle çok absürt bir fiyat çıkacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bugün servis günü vardı şehrimde oraya götürdüm.Arkadaşa durumu anlattım, flashı açıp ampulüne ve aksama baktı sorun yoktu. Muhtemelen sorunun board'ta olduğunu ve servise gönderilmesinin gerektiğini söyledi. Eğer board'la ilgili bir sorun ise 200 tl civarında bi masraf çıkabileceğini belirtti. Ve böyle bi sorunla çok ender rastlanıldığını söyledi. Şanssızlığıma

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fn tuşyuna basınca patlıyor mu? aralıklı basın makineyi açın bir otuz saniye bekleyin basın pstlsmazsa bir daha. tabi ki fn tuşuna birşey atamamış olmanız gerek fabrika ayatlarında patlaması gerekiyor. belki apül patlamış olabilir. pahalı birşey olacağını tahmin etmiyorum.

Hocam fabrika ayarlarında da patlamiyor her yolu denedim. Flash ayarlarını değiştirip de denedim yok olmuyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.