İçeriğe git

govdeler ve kullanim kolayligi

Recommended Posts

Fx mi dx mi derken dx bir makina almaya karar verdim.yalniz forumda gecmis mesajlari karistirirken bir sey dikkatimi cekti.misal d7100 ve 300s modelleri karsilastirilmis ve d300s eskibir makina olmasina karsin govde avantajlarindan bahsedilmis.forumda makineler kisminda da d7100 icin yari prof. Derken d300 icinprof govde denmekte.acaba bu iki govde avantaj ve dezavantaj lari nelerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur. D300 Profesyonel bir gövde D7100 orta segment diye adlandırabiliriz. Ama d7100 prof denecek kadar iyi bir gövde. Ergonomik bakımdan birşey diyemem. Onu arkadaşlar birşey der.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

D300s kullanan biri olarak d7xxx serisi almadığım için hiç pişman olmadım beni üzen tek noktası gece çekimlerinde iso başarı düşük olmasından bu işten para kazanan biri olmadığım için gece çekimlerinde tripotsuz pek uğraşmadığım lazım olmadığı için fazlasıyla bana makinalık yapıyo uzun yıllarda yapar die düşünüyorum.. D300s'in D7xxx serisi ile arasında kullanıcaya hitap konusunda farklar var..

Örneğin 25 enstantaneyle çekilmiş fotoğraf fena sayılmaz şahsi fikrim.. Tabi bu ortama konuya ne çekeceğinizle alakalı..

1/25sn

F1.8

Iso 200

post-4658-142878792099_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuş fotoğrafçılığı yapacak iseniz D300s düşünülebilinir ama öteki türlü D7000 bakmanız daha iyi olur. İzmir de sadece gövde D300s 1300 TL den başlıyor. Daha lensi var. O da Gani Güleç'te. Muhtemel oraya gidince bir şekilde birşeyleri şişirecek. Gani Güleç İzmir de bilinçli kişiler tarafından sevilmeyen bir yer. D7000+18-105mm 1650 TL den başlıyor 1800 gibi fiyatlara kapatabilirsin.

http://snapsort.com/...-vs-Nikon_D7000

https://eksisozluk.c...-gulec--3561045

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.