İçeriğe git

Kibrsa beklerim

Recommended Posts

Degerli arkadaslar, ben uye olurken memleket hanesinde kibris olmadigi icin yazamamistim. Nikon ailesinde iyi dostluklarin devami dilegiyle, Kibrisa bir vesile ile gelen tum arkadaslara herturlu yardimi seve seve yapabilecegimi, herkesin bilmesi dilegiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Degerli arkadaslar, ben uye olurken memleket hanesinde kibris olmadigi icin yazamamistim. Nikon ailesinde iyi dostluklarin devami dilegiyle, Kibrisa bir vesile ile gelen tum arkadaslara herturlu yardimi seve seve yapabilecegimi, herkesin bilmesi dilegiyle.

İlettiğiniz konu düzeltilmiştir. Tekrar profilizden bunu seçebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Askerdeyken Kıbrısı baya gezmek nasip oldu ama hiç sevdiğim bir mekan değil. Lefkoşa = Bağcılar :D

Girne güzel yer gidilir gezilir yiyilir içilir kalınır ama 2 gün 3. gün sıkılır insan oradan da çünkü küçük mekan en nihayetinde.

Sürekli Girne 'ye gitmeme rağmen her seferinde o dağlardan aşağı doğru inip Girne'yi tepeden görünce hoşuma giderdi.

Ancak bence en güzel mekanı Gazimagosa. Modern yaşam ile tarihi iç içe görebileceğiniz bir mekan.

Onun dışında zaten İstanbul Ankara İzmir gibi şehirlerde yaşayıpda Kıbrıs da çok ilgi çekecek yer yok.

Ama yinede bi gelip asker değilde özgür bir insan olarak 3-5 gün tekrar gezmek fotoğraflayarak bir tur atmak istiyorum. Kader kısmet artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Kıbrıs'a 1998 yılında falan gitmiştim. Oradaki hayat, sakinlik, dinginlik, rahatlık çok sevmiştim. Gerçi yirmi sene olmuş kim bilir nasıl değişmiştir. Bir adada yaşamak gibi tuhaf bir hayalim var, bakalım emeklilikte artık. Sürekli Kıbrıs hakkında bir şeylere denk geliyorum. Belki ilgimi çektiği için bana öyle geliyor. özellikle Kıbrısın barış harekatından sonra boşaltılan evleri, terk edilmiş köyleri ilgimi çekiyor. Bir de Kapalı Maraş'a nasıl girilir, gezilir, fotoğraf çekilir kafa yoruyorum. Bakalım şu aralar değil ama önümüzdeki kış fırsatını yakalarsam gidip gezesim var. Kısmet artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Askerlik nedeniyle bende aklımdan atamyıorum kıbrıs'ı. 3 ay oldu geleli şuan yoluna altın serseler gitmem sanırım :) güzelyurt-zümrütköy

Burhan hoşgeldin.

Yine iyiyerdeymişsin güzelyurt da su var, yeşillik var, portakal var...

Birde su dahi olmayan Turkeli de askerlik yapanlar var :D

Kıbrıs'a 1998 yılında falan gitmiştim. Oradaki hayat, sakinlik, dinginlik, rahatlık çok sevmiştim. Gerçi yirmi sene olmuş kim bilir nasıl değişmiştir. Bir adada yaşamak gibi tuhaf bir hayalim var, bakalım emeklilikte artık. Sürekli Kıbrıs hakkında bir şeylere denk geliyorum. Belki ilgimi çektiği için bana öyle geliyor. özellikle Kıbrısın barış harekatından sonra boşaltılan evleri, terk edilmiş köyleri ilgimi çekiyor. Bir de Kapalı Maraş'a nasıl girilir, gezilir, fotoğraf çekilir kafa yoruyorum. Bakalım şu aralar değil ama önümüzdeki kış fırsatını yakalarsam gidip gezesim var. Kısmet artık.

Eğer sistemde bir değişiklik yoksa bir takım yerlere başvurarak kapalı maraşa girmek mümkün.

Ancak araçla dolaşıyorsun yaya olarak seni içeri almıyorlar. Ve en önemlisi fotoğraf çekmek yasak.

Yoksa bizi salsınlar içeri oradan ne fotoğraflar çıkar...

Kıbrıs gezilir görülür ama 3 gün yani hadi olmadı 1 hafta. Hadi para var, imkan var, zaman var 1 ay olsun.

Sıkıntıdan patlarsın. Yada kumarhanelerde geçirirsin günlerini :D

Ayrıca yazın havasındaki nem ve sıcak (bu sıcak en az 5 ay sürüyor) gerçekten çekilecek şey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer sistemde bir değişiklik yoksa bir takım yerlere başvurarak kapalı maraşa girmek mümkün.

Ancak araçla dolaşıyorsun yaya olarak seni içeri almıyorlar. Ve en önemlisi fotoğraf çekmek yasak.

Yoksa bizi salsınlar içeri oradan ne fotoğraflar çıkar...

Kıbrıs gezilir görülür ama 3 gün yani hadi olmadı 1 hafta. Hadi para var, imkan var, zaman var 1 ay olsun.

Sıkıntıdan patlarsın. Yada kumarhanelerde geçirirsin günlerini :D

Gökhan kardeşim, inan bana ben sıkılmam. :D Hatta imkan ve şartlar denk gelirse düşünmeden yerleşirim Kıbrıs'a. Sonuçta sıkılmak beklenti ile alakalı bir durum bu. Beklentin ne kadar düşük olursa o kadar mutlu olursun. Sıcaklıktan fazlaca rahatsız olacağımı sanmıyorum, malum senelerce Afganistan'ın güneyinde, Pakistan sınırında çölde yaşayınca insanım. Nem konusu belki zorlayabilir ama Antalya'da fena nemli bir yerdir, alışır insan. Dersen ki ada çok sakin, ben üniversite bittiüinda İstanbulda yaşanmaz diye Antalya'ya yerleşmiş adamım. Gerçi Antalya'da şimdilerde çok hareketli geliyor, acaba bir imkanını yakalasam da Kaş'a Datça'ya mı yerleşsem diye düşünüyorum. Anlayacağın ben seviyorum Kıbrısı... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan kardeşim, inan bana ben sıkılmam. :D Hatta imkan ve şartlar denk gelirse düşünmeden yerleşirim Kıbrıs'a. Sonuçta sıkılmak beklenti ile alakalı bir durum bu. Beklentin ne kadar düşük olursa o kadar mutlu olursun. Sıcaklıktan fazlaca rahatsız olacağımı sanmıyorum, malum senelerce Afganistan'ın güneyinde, Pakistan sınırında çölde yaşayınca insanım. Nem konusu belki zorlayabilir ama Antalya'da fena nemli bir yerdir, alışır insan. Dersen ki ada çok sakin, ben üniversite bittiüinda İstanbulda yaşanmaz diye Antalya'ya yerleşmiş adamım. Gerçi Antalya'da şimdilerde çok hareketli geliyor, acaba bir imkanını yakalasam da Kaş'a Datça'ya mı yerleşsem diye düşünüyorum. Anlayacağın ben seviyorum Kıbrısı... :D

Tabiki alışkanlık ve beklentiler ile alakalı ama;

Sıcak ve nemi şöyle özetliyeyim. Mesela tişörtünü yıkadın astın saat sabah 09:00. Sıcağın etkisiyle 10-11 gibi o tişört kurur.

Astığın tişörtü yerinden almadıysan o tişörtün rengi mengi atmıştır artık garanti verebileceğim bir durum.

Akşam oldu güneş battı, hala almadın tişörtü unuttun.

Sabah kalkıp ya şu tişörtü alayımda giyineyim dediğinde bir bakmışsın tişört tekrar sırıl sıklam olmuş :D

Bizim bulunduğumuz bölgeye yazın akşam bazen bir sis basardı 3dk içinde görüş 1mt ye düşerdi :D

Sonra bir bakmışsın sis anında gitmiş tabi her taraf sırıl sıklam :D

Sakinlik şöyle.. Şimdi olaki gündüz bir işin var çıktın saat 10 da X bir mekana doğru gidiyorsun yolda araba çarptı.

Akşam 6 ya kadar kimse cesedini bulamaz :D :D

Ya tabiki abartıyorum ama gerçekten garip bir yer.

Hele birde askerlik görevini orda yapıp zorunlu olarak orda tutuluyorsun. Kuzeye doğru dönüyorsun ülkemi göreyim diye karşında kocaman 5 parmak dağları :blink:

çok sinir bozucu oluyor bazen. Ama gezmeye gidelim dersen gelirim yani 3-5 günlüğüne :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Orcun ve Gokhan kardeslerim kac yaslarindasiniz bilmem ama sunu soyleyebilirim, memleketim diye dusunursen tabiki kibris acmaz ve Gokhanin dedigi gibi askerlik suresince hep kuzeye bakarsin. fakat ben Antalyadada bulundum ve sunu rahatlikla soyleyebilirim Antalya Kibrisa oranla daha nemlidir. selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Orcun ve Gokhan kardeslerim kac yaslarindasiniz bilmem ama sunu soyleyebilirim, memleketim diye dusunursen tabiki kibris acmaz ve Gokhanin dedigi gibi askerlik suresince hep kuzeye bakarsin. fakat ben Antalyadada bulundum ve sunu rahatlikla soyleyebilirim Antalya Kibrisa oranla daha nemlidir. selamlar

Özkan Abi bende takılıyorum hanı Kıbrıs hakkında yanlış anlama yani amacım aşağılamak değil. Sadece takılıyoruz. Askerlik gÖrevim boyunca orda bulunduğum için ve çok da kÖtü bir yerde olduğum için çok çilesini çektim Kıbrıs'ın.

Antalya daki nem olayını bilmem ama Rize gibi amazon vari bir ortamda bile Kıbrıs daki gibi bir nem yok. Ben Ömrü hayatımda Öyle bişey gÖrmedim.

Birde 2 sene kadar Önce yazın İstanbul çok kÖtüydü bazı günler işten çıkıp arabaya gidene kadar kan ter içinde kalıyordu insan :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Burhan hoşgeldin.

Yine iyiyerdeymişsin güzelyurt da su var, yeşillik var, portakal var...

Birde su dahi olmayan Turkeli de askerlik yapanlar var :D

Hoşbuldum üstadım kola ile traş olanlardan mısın sende :) evet allaha şükür suyumuz vardı,türkeli bizim tümenin olduğu yerdi.gerçekten sıkıntıydı. Hatırlamak dahi istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşbuldum üstadım kola ile traş olanlardan mısın sende :) evet allaha şükür suyumuz vardı,türkeli bizim tümenin olduğu yerdi.gerçekten sıkıntıydı. Hatırlamak dahi istemiyorum.

1.5LT lik su alıp dolapta saklardık zor durumlarda kullanırdık.

Tabi üzerinden neredeyse 10 yıl geçti ama eğer bir değişim yoksa Türkeli gerçekten zulüm.

Kantinde içme suyunun bittiğini çok bilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.