İçeriğe git

tamron 28-75mm f/2.8 xr di

Recommended Posts

merhabalar, tamron 28-75mm f/2.8 xr di bu lensi kullanan varmıdır. sabit 2,8 olması ve fiyatının uygun olması (750 tl ikinci elde) hoşuma gitti. dx makinalarda 17-50 nin abisi diyorlar. tamronun 24-70 ini alabilecek durumdayım. onu alabileceksen 24-70 al dermisiniz. yorumlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhaba. bugün gittim 28-75i aldım. hemde bayağı uyguna 625 tl'ye. Geldim dükkanda test etmeye başladım. netlemesi gayet iyi hızı güzel bokeh leri güzel. sonra dikkatimi çeken birşey oldu foğraflarda köşelerde kararmalar hissettim ama bu her fotoğrafta değil. belki benden kaynaklı olabilir diye düşündüm ama bugüne kadar birçok lens kullandım hiç böyle görmedim. hele bir fotoğrafta köşede bayağı soba isi gibi duruyordu. ama bazı fotoğraflarda normaldi. sonuç olarak içime sinmedi sinek küçük misali satıcıya gittim iade ettim. sanırım 24-70 i alacağım.onuda tamron alacağım herhalde aynı şeyleri yaşamam diye düşünüyorum. fakat herşey istanbul'da sahibinden de nereye girsem istanbul. sonuç olarak lensi kötülemek istemiyorum belkide hata bende ama bu lensi almak isteyenler bayağı bi denesinler özellikle karanlık köşeleri seçsinler orada bariz belli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsedilen lens FF uyumlu bir lens. Köşe kararması (vignet) şikayeti var mıdır bilmiyorum ama sizin kullandığınız gövde nedir acaba? Çünkü DX gövdede bu sorun hiÇ olmaması lazım.

Burda sıkÇa yapılan bir hatayı hatırlatmak isterim: Parasoley olması gerektiği gibi takılmamışsa bu sorunla karşılaşılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsedilen lens FF uyumlu bir lens. Köşe kararması (vignet) şikayeti var mıdır bilmiyorum ama sizin kullandığınız gövde nedir acaba? Çünkü DX gövdede bu sorun hiÇ olmaması lazım.

Burda sıkÇa yapılan bir hatayı hatırlatmak isterim: Parasoley olması gerektiği gibi takılmamışsa bu sorunla karşılaşılabilir.

Makinam d610. Dediğiniz gibi parasoley takılı iken her fotoğrafta sadece sol alt köşede ufak bir parça olarak yaptı hemen çıkardım. Sonra birkaç çektim Normal . sonra bayağı köşelerde dalgalı is şeklinde siyahlıklar. Sinirlendim tüm fotoları sildim. Dediğim gibi hata bendede olabilir ama bende olsaydı 24-85 kullandım 28-300 kullandım eski makinem de 18-105 kullandım ilk defa karşılaştım. Zaten iade ettim. Tamron 24-70 alırım gibi 2.150 dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok profesyonel olsanız bile, yıllardır bu işle uğraşsanız bile, püf noktasını bilmediğiniz bir konuda hata yapmanız gayet normaldir.

Bu lens, kullananlar tarafından parasına göre iyi kabul edilen bir lens. Sizin bahsettiğiniz hatayı bu lenste hiÇ duymadım. Burada, orjinal olmayan bir parasoley ya da tırnak yapısı aşınmış bir parasoley tam yörüngesinde durmayıp bu hataya sebep olması ihtimal dahilinde. Ama siz zaten 24-70mm VC modelini kafaya koymuşsanız bu sadece bir bahane olmuştur sizin iÇin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.