İçeriğe git

d7100 için sd kart tavsiyesi

A. Demir

Recommended Posts

d7100 için, sd kart almayı düşünüyorum arkadaşlar. Sandisk class 10 özellikli sd kart vardı lakin bunu telefonda kullanmaya başlayacağımdan dolayı yeni bir kart alacağım. Uygun fiyatlı performans ürünü neler alabilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar. http://www.teknosa.com/urunler/135175908/lexar-16gb-400x-professional-uhs-i-class10-sd-hafi ben bunu kullanıyorum gayet memnunum. http://www.hepsiburada.com/lexar-16gb-microsdhc-class-10-45mb-s-hafiza-karti-adaptorlu-lsdmi16gbbeu300a-p-FTHFZLX16GBBEU300A isterseniz bu üründe fotoğraflarınızı telefonunuza aktarmak adına kullanım kolaylığı sağlayabilir. saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sandisk, Lexmar, Toshiba, Samsung, Transcend, PNY bu markaların class 10 seviyesi kartları almanız işinizi görecektir.

Eğer amacınız Sürekli 1080p video çekmek ise ucuza kaçmayın.

Ancak asıl amaç fotoğraf arada video ise class 10 alın işinizi görecektir.

Yalnız şunuda unutmayın piyasada çok fazla çakma ürün var. Teknosa, Hepsiburada gibi bilinen bir yerden alın.

3 lira 5 lira ucuz diye gittigidiyor gibi sitelere yönelmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde yüksek hızlı veri yazan kartları tercih ediniz. Class 10 Sandisc çok tercih ediliyor. Yada kingston

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lexar 16 GB 600x d7000 için almıştım. Gayet hızlı vr bir sorunla karşılaşmadım. Tavsiye ederim. Fiyat biraz tuzlu bazı sitelerde. Ben 80 TL civarı almıştım.

http://www.klasfoto.com.tr/Lexar-16GB-600X-UHS-I-Class-10-SD-Hafiza-Karti,PR-12159.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

d7100 için, sd kart almayı düşünüyorum arkadaşlar. Sandisk class 10 özellikli sd kart vardı lakin bunu telefonda kullanmaya başlayacağımdan dolayı yeni bir kart alacağım. Uygun fiyatlı performans ürünü neler alabilirim...

öncelikle 24 MP bir kameraya 16 GB kart, özellikle RAW + JPEG çekiyorsanız 240 kare civarı fotoğraf çekecek ve size yetmeyecektir. Tavsiyem 32 GB bir kart almanızdır. Nereden alacağınız sorusuna gelince; ZOR bir soru.

Hızlı bir kart almak istiyorsanız ve Milliyetçi olayım param Türkiye'de kalsın diyorsanız; Maalesef çok para harcamak zorundasınız. örneğin aşağıdaki linkteki 95 MB/saniye okuma ve 90 MB/saniye yazma hızlı Toshiba SDHC kartı almak isterseniz 431 TL ödemeniz gerekir. Oysaki Hong-Kong üzerinden 33 dolar civarına, okuma hızı 90 MB/saniye, Yazma hızı 85 MB/saniye olan Transcend kartlardan 5 tane alabilirsiniz.

Toshiba linki;

http://www.hizlial.com/toshiba-32-gb-exceria-type-1-sdhc-uhs-1-class-10-hafiza-karti/10000543

TRANSCEND 32 GB SDHC Okuma 95MB/saniye yazma 85MB/saniye UHS-I U3 ULTIMATE CARD linki

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-SD-HC-SDHC-95MB-SEC-85M-WRITE-32GB-UHS-I-U3-ULTIMATE-32G-32-G-GB-CARD-/301189497671?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item46204b0347

Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben toshiba 16 gb kullanıyorum.

Genelde sadece raw olarak çekiyorum. raw formatında 430 fotoğraf içine sığıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ben toshiba 16 gb kullanıyorum.

Genelde sadece raw olarak çekiyorum. raw formatında 430 fotoğraf içine sığıyor.

Turan

Bende 32 GB kartla RAW (14 bit-kayıpsız) + Normal JPG 480 kare çekiyorum.

Senin ayarlarında bir farklılık var galiba

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turan

Bende 32 GB kartla RAW (14 bit-kayıpsız) + Normal JPG 480 kare çekiyorum.

Senin ayarlarında bir farklılık var galiba

Selamlar

12 bit olabilir belki bir bakayım bir ara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yeni nesil (hızları 100mb a ulaşan) kartlar piyasaya çıktığından beri tüm markalar eski ürünlerini de farklı bir pazarlama yöntemi ile satışa sürmeye başladı.

Misal kartı eskiden 50/10mb/s hızı vaati ile satarken artık 50+10 60mb/s hızı ile satıyor.

Bunu sadece X bir marka değil tüm markalar yapıyor.

Muhtemelen o Transcend in ucuz olma sebebi o 85mb yazma çizme hızı var demiyor. 85mb/s ye kadar hız diyor.

Bunun 70mb i okuma 10mb ı yazmada olabilir sonuçta adam vaat vermiyor yazma hızı olarak. Toplam hızı 85mb e kadar diyor.

Sandisk te de bunu sıklıkla görürsünüz. Kimi ürünlerinde 100mb/sn ye kadar hız yazar kimisinde 50mb yazma 100mb okuma falan yazar.

Direk ucuza yönelmektense göz koyduğunuz ürünü nette bir araştırın dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan teşekkür ederim açıklaman için

aklıma takılan da buydu benim...

D7100 de buffer sorunu nedeni ile 30mb lık bir kart kullanıyorum

5-6 kareden sonra 3 4 saniye bekletiyor

işin içinde kuş olunca hızlı olmam gerekiyor

varsa tavsiyen max 100tl ye kadar 32 lik bir kart

almak isterim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan teşekkür ederim açıklaman için

aklıma takılan da buydu benim...

D7100 de buffer sorunu nedeni ile 30mb lık bir kart kullanıyorum

5-6 kareden sonra 3 4 saniye bekletiyor

işin içinde kuş olunca hızlı olmam gerekiyor

varsa tavsiyen max 100tl ye kadar 32 lik bir kart

almak isterim

Berat merhaba.

Ben kendim şuan aktif olarak SD kart kullanmadığım için elimde hiç adam akıllı SD kart yok.

Ben lexmar kullanıyordum çok memnun olmasamda beni hiç yolda bırakmadı (D7000 ile ancak hiç video çekmezdim).

Nette bir sürü kart testi yapan siteler var. Ancak hepsi yabancı kaynaklı olduğundan orada adı geçen 10 kartın 9 tanesi Türkiye'de bulunmuyor.

Genellikle testlerde adı sanı geçen ve TR de bulunan ve fiyatıylada alınabilir olabilecek Toshiba var mesela.

http://www.hizlial.com/toshiba-32gb-exceria-type-2-class10-uhs-i-sdhc-kart-bellek/10000650

Toshiba bu type2 dediği serilerde okuma ve yazma hızını ayrı ayrı belirtiyor. Bu model 60mb yazma veriyor mesela hadi 60mb vermesinde 40mb versin. Bence halen çok iyi bir rakam (D800,D810 kullanılmayacaksa).

Benim hafıza kartları ile ilgili gözlemim bu.

Artık firmalar 10mb yazma 10mb okuma yazmıyorlar. 20mb a kadar hız diyorlar ki bu 20 18e 2de çıkabilir.

O yüzden üzerinde açık açık 50mb yazma hızı demeyen kart benim evime girmez bu saatten sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende dün bir satıcı ile görüştüm oda aynı şeyi söyledi

kartlart için

90mb yazıyor ama

30 da yazar 60 da...

işin ilginç olanı şu :

kartların üzerinde okuma ve yazma oranını ayrı ayrı yazmamışlar...

sadece 60 90mb diye ibareler var.

kandırmaca işte.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende dün bir satıcı ile görüştüm oda aynı şeyi söyledi

kartlart için

90mb yazıyor ama

30 da yazar 60 da...

işin ilginç olanı şu :

kartların üzerinde okuma ve yazma oranını ayrı ayrı yazmamışlar...

sadece 60 90mb diye ibareler var.

kandırmaca işte.....

İşte bu olay aşağı yukarı 2 sene önce falan hortlayan bir mevzu.

CF kartlarda fark ettim bende.

Ucuz diye Sandisk in 8gb lık CF kartlarından arıyordum 25-30mb yazma hızlı (D700 için ideal) sonra daha ucuza yeni nesil Sandisk leri keşfettim üsttelik 60mb hızla (okuma veya yazma değil ama 60mb hıza kadar).

Sonra bu işte bir bit yeniği var diyip biraz daha araştırdım eski nesil kartların yeni nesillerden daha hızlı "yazma hızı" olduğunu fark ettim.

Bu 1-2 sene içinde de tüm markalarda eski modellerini ambalajını değiştirip okuma yazma hızlarını kaldırıp sadece ...mb a kadar hız diye sürmeye başladılar.

Sadece gerçekten kaliteli, vaatlerini veren ürünlerde hem okuma hem yazma hızı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vakit bulunca biraz araştırdım bu 3 kartın fiyatları yakın birbirine

Sony16 GİGABAYT UHSYİ-I SDHC Hafıza Kartı

Okuma Hızı 94 MB/s Maksimum

Yazma Hızı 45 MB/s Maksimum

Transcend 16GB SDHC Ultimate 600x Class 10 UHS-I

• Max. Read Speed: 90MB/s
  • Write Speed: 45MB/s
  • Lexar32GB SDHC Memory Card Professional Class 10 600x UHS-I
  • Max. Read Speed: 90 MB/s
  • Max. Write Speed: 45 MB/s

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kendi web sitelerinde de kesin şu kadar hız yazar diye bir ibare yazmıyorlar

45mb sn ye kadar yazabilir diyorlar

ayrıca Türkiye de çoğu sitede

yazma hızını özelliklere yazmamışlar

okuma hızı olan 90mb/sn yi 90mb a kadar yazabilir diye kandırıyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.