İçeriğe git

Sahte Nikon Ürünleri Hakkında Uyarı !!

Recommended Posts

Nikon-D4s-vs.-Nikon-D4-550x264.jpg

Nikon D4s / Nikon D4

Nikon-D610-vs-Nikon-D7100-550x214.jpg

Nikon D610 / Nikon D7100

Nikon'un kendi sitesindeki duyuru : https://nikoneurope-...tail/a_id/64210

Nikon'un yurtdışından söylediği habere göre Nikon'un tamir için servislere gelen makinalarında ve piyasadan edindiği bilgilere göre sahtekarlıkla değiştirilmiş ürünler tespit etmişler. Yani Gövde olarak farklı İçi farklı modeller ortaya çıkmıştır.

Yapılan hileleri nikon belirli başlıklarla açıklamış. ve basit yöntemler ile bunları nasıl anlayabileceğimizi söylemişler.

D800E diye alınan makinaların içinde yerleştirimiş D800 modeli. D600 Diye alınan makinanın aslında içinde D7100 olması gibi sahtekarlıklar söyleniyor habere göre.

Bunun gibi Nikon D4S Modeli içinde aynı sorun var. D4S diye aldıgınız model aslında D4 modeli sahtekarlık ile dışından D4S görünüyor sadece.

Başka bir sorun ise MB-D10 ve MD-D11 gibi grip'lerde hileler yapılmış durumda ve bunun yanında orjinal pil diye satılan sahte pilleride duyurusuna eklemiştir.

Aslında bu sahte makina olayını çözmek için sahte olan kısım içi oldugunu için ve yazılım ile ilgili birşey yapamadıkları için makina almadan önce kontrolunu saglamaktır.

Aşağıdaki fotoğraf'daki gibi çektiğiniz bir fotoğraf'da "Genel özellik görünümüne" geldiğiniz zaman yani çekilen fotoğrafın bilgilerine bakmak istedğiniz zaman üstte sizin gercek olan modeliniz yazar ve bununla beraber sizde böyle bir durum olup olmadıgını ögrenebilirsiniz.

Fake-Nikon-D800E-DSLR-cameras.gif

Not: Bu konu ile ilgili başlık resul diler bey açmıştı ancak içerik link olarak verilmişti düzeltme olarak böyle yayınlanmıştır. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kusura bakmasın da böyle bir makineyi alıp kullanacak adam exif'ten modeline bakmayı bilmiyorsa da yapacak birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hacı herşey olur neler duyuyorum hergün vallaha orjınalını yapanlar bu taklıtcı sahtecıler kadar kafa patlatmıyorlar adamlar bunlar ıcın ekıp bıle kuruyor yahu o programın o kısmını bıle degısırler bence ne urunler var sahte sahte geziyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böylece Nikon ürünlerinin neredeyse birbirinin kopyası olduğu da belgelendi :)

Şaka bir yana, bunun gibi işler yapan adamlara işkence edesim var. Hırsızlık ve bunun gibi dolandırıcılık işler en adi mesleklerden biri. İnsanların emek harcayarak kazandığı paraya göz dikmek, mallarını gasp etmek, evlerine girip eşyalarını çalmak çok ağır bir şekilde cezalandırılmalı. Şu anda dünyada bu iş tam tersi işliyor (bazı Arap ülkeleri hariç). örneğin Türkiye'de hırsızsanız çok rahatsınız. 10 defa hırsızlıktan yakalanmış adamlar bile sokakta gezebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Linkteki teksti kopyalayıp yapıştırdım:

"bence binde bir olan bir olayı nıkonturk pazar payı taktığı olarak yayınlamış .inanmayın olası itimali şüpeniz var ise yutdişi güvendiğiniz arkadaşlarınızla ve ebay.,amazon bilinen sitelerden ,olmadı hayamdan spot alınabılır. nıkonturkun bu tip yayınlarını dikkate asla almayın .nıkonturk bu işlerle uğraşacağına fıyatları aşağı çeksin. smiley20.gif"

Benden habersiz ne satıyonuz? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"bence binde bir olan bir olayı nıkonturk pazar payı taktığı olarak yayınlamış .inanmayın olası itimali şüpeniz var ise yutdişi güvendiğiniz arkadaşlarınızla ve ebay.,amazon bilinen sitelerden ,olmadı hayamdan spot alınabılır. nıkonturkun bu tip yayınlarını dikkate asla almayın .nıkonturk bu işlerle uğraşacağına fıyatları aşağı çeksin. a>"

:) gülümsetti hocam. Bilip bilmeden atıp tutmak kolay sanırım oksijenle kafayı buluyorlar artık insanlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ŞOK ŞOK ŞOK!..

Kimsenin yapamadığını NIKONTURK yaptı, gel vatandaş! Ucuza D4s alana 5 kilo bal, 8 kilo ceviz ve az kullanılmış bir adet, evet yanlış duymadınız tam bir adet az kullanılmış kürdan... Daha bitmedi, NIKONTURK kullanıcılarına özel, hiç bir masraftan kaçınmayıp özel pimaş borudan üretilmiş 24-70mm lens çok ucuza. artık lenslerinizin temizliğini korkmadan kirli çoraplarınızla bile yapabileceksiniz. o kadar ucuz. Durun daha bitmedi, lens ve makine alana özel siyah pazar poşedinden yapılma taşıma çantası da bedava...

-/-

Sonuç olarak meyva veren ağaca kötü muamele mi desem, adamlar lens temizleme losyonlarını içiyor mu desem ne desem bilemedim... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazar pazar güldüm yemin ederim :) bu yazan arkadaş nasıl hangi kafa ile yazdı ise tebrik ediyorum :) inşallah makina üretimi için birgün proje yapabiliriz :)

Sorunun ana kaynagını Hüseyin bey açıklamış adam yarım bilgisi ile bizi eleştirmiş. ve dediğiniz gibi bunu facebook sayfamızdada cok yasıyorum. Karıştırma olayını.

Sanırım daha iyi hizmet verdiğimiz için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.netfotograf.com/forum/oneri/forumda-eksik-olan-yerler-63678-1.html

Site yönetimi olarakta sıkıntılı. Konuyu 10 Mart'a açtım yönetimden bir allahın kulu daha bir şey yazmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O forumla alakalıdır Turan. Şimdi atıyorum vbulletin forumunda bahsettiğin ayarları yapmak 1dk sürerken asıl amacı forum olmayan bir sistemde o ayarları yapma seçeneği dahi yoktur. Bunu yapmak ciddi bilgi ve uğraş ister.

Onlar hamamı kurmuşlar yeni tasa yeni mermere ihtiyaçları yok düşüncesi ile devam ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç yıl önce bu site ile büyük bir sorun yaşadım. Kullanıcıların büyük bölümü hayali. O dönemde hakaret ve küfürler bile kontrol edilmiyordu. Elimdeki screenshot'larla konuyu ispat edebildiğim halde şikayetime tek bir cevap bile verilmedi. Hakaret eden kullanıcılar sadece o sitede değil, diğer sitelerdeki isimlerini bile değiştirdiler benim forumdaki yazılarımdan sonra, ama yine de o kişileri bulmak o dönemin TR sinde mümkün olmadı.

Sadece birilerinin satışına hizmet ettiğini düşünüyorum bu sitenin, başka hiçbir bilgi kazanımı yok. Ne yazık ki oldukça bilgili fotoğrafçıların da nedense takip ettiği bir site.

özetle, ciddiye almayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"bence binde bir olan bir olayı nıkonturk pazar payı taktığı olarak yayınlamış .inanmayın olası itimali şüpeniz var ise yutdişi güvendiğiniz arkadaşlarınızla ve ebay.,amazon bilinen sitelerden ,olmadı hayamdan spot alınabılır. nıkonturkun bu tip yayınlarını dikkate asla almayın .nıkonturk bu işlerle uğraşacağına fıyatları aşağı çeksin. a>"

:) bilgi edinmeden fikir edinme örneği ya da bir tür çıkar örneği

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.