İçeriğe git

D7100 için tavsiyeye ihtiyacım var...

Osman ÇAPRAZ

Recommended Posts

Selamlar Herkese, Nikontürk Ailesine yeni katıldım ancak yaklaşık 4 yıldır Dslr kullanıcısıyım ilk makinem Canon EOS 400D idi son iki yılda Nikon D5100 18-55 ve 55-200 VR set kullandım D5100'ü Fotoğrafiumdan almıştım ve şuan mevcut makinemi elden çıkarıp Nikon D7100 18-140 kit ve 50mm 1.4 D almak istiyorum.

Sizlere iki sorum var;

1. Nikon D5100 ikinci el kaça gider piyasası nedir?

2. Nikon D7100 18-40 kit kaça nerden uyguna alabilirim İstanbul için daha önce illaki Karfo Karacasulu ithalatı ve garantisi olsun dedim ancak şuan farklı ithalatçı garantili, güvenilir ve uygun fiyatlı bir makine arıyorum.

Değerli öneri ve fikirlerinizi bekliyorum, saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50mm 1.4 D FX lensi bu lensi FX de göze en yaşın lens olduğu için kullanıyorlar. DX de 35mm f/1.8'i tavsiye ederim.

O kadar büyük çarpanlı yerine 17-55mm f/2.8 alırdım. çoğu kişi bu lens sonrası prime lenslerini satıyor. 4 yıldır kullandığın için o kadar büyük çarpanlı gerek yok bence. Bende para olunca o şekilde yapacam. 24-70mm de Nikon f6 almak istiyorum. Ona takacağım.

D5100 - 18-55mm : 850 TL den gidiyor gibi görünüyor.

Spot D7100 için ümit Alper Tümen'e bir sorun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Selamlar Herkese, Nikontürk Ailesine yeni katıldım ancak yaklaşık 4 yıldır Dslr kullanıcısıyım ilk makinem Canon EOS 400D idi son iki yılda Nikon D5100 18-55 ve 55-200 VR set kullandım D5100'ü Fotoğrafiumdan almıştım ve şuan mevcut makinemi elden Çıkarıp Nikon D7100 18-140 kit ve 50mm 1.4 D almak istiyorum.

Sizlere iki sorum var;

1. Nikon D5100 ikinci el kaÇa gider piyasası nedir?

2. Nikon D7100 18-40 kit kaÇa nerden uyguna alabilirim İstanbul iÇin daha önce illaki Karfo Karacasulu ithalatı ve garantisi olsun dedim ancak şuan farklı ithalatÇı garantili, güvenilir ve uygun fiyatlı bir makine arıyorum.

Değerli öneri ve fikirlerinizi bekliyorum, saygılarımla...

Nikon D5100, 18-55 kit lensle temiz ise 700 TL' ye alabilirim. Nikon D7100 gövde ve 18-140 mm kit lensle SIFIR 2.900 TL, 1 aylık Çok temiz 2.500 TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50mm 1.4 D FX lensi bu lensi FX de göze en yaşın lens olduğu için kullanıyorlar. DX de 35mm f/1.8'i tavsiye ederim.

O kadar büyük çarpanlı yerine 17-55mm f/2.8 alırdım. çoğu kişi bu lens sonrası prime lenslerini satıyor. 4 yıldır kullandığın için o kadar büyük çarpanlı gerek yok bence. Bende para olunca o şekilde yapacam. 24-70mm de Nikon f6 almak istiyorum. Ona takacağım.

D5100 - 18-55mm : 850 TL den gidiyor gibi görünüyor.

Spot D7100 için ümit Alper Tümen'e bir sorun.

Teşekkür ederim tavsiyeniz ve verdiğiniz bilgi için Turan Bey...

Nikon D5100, 18-55 kit lensle temiz ise 700 TL' ye alabilirim. Nikon D7100 gövde ve 18-140 mm kit lensle SIFIR 2.900 TL, 1 aylık Çok temiz 2.500 TL

Ümit Alper Bey teklifiniz için teşekkür ediyorum, tam olarak D7100 için bütçemi ayarladığımda D5100'ü elden çıkaracağım...

Hayyam Pasajında güvenilirliği sizler gibi üstadlardan tescilli esnaflar var mı firma ya da satıcı ismi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikkor 50mm F1.4 AF-D ile Nikkor 35mm F1.8G AF-S arasında ciddi kalite farkı var.

Açı itibari ile DX gövde de 35mm daha iyi görünsede fotoğrafta kalite istiyorsanız 50mm F1.4 AF-D den şaşmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Osman Bey;

Ben kendi makinemi ve bir çok parçayı RefleksFoto Uğur Bey'den alıyorum.

Bugüne kadar onca katma değerimiz oldu sıkıntı yaşamadım.

Teşekkür ederim Dursun Bey Refleks Foto'ya uğrayacağım mutlaka...

Nikkor 50mm F1.4 AF-D ile Nikkor 35mm F1.8G AF-S arasında ciddi kalite farkı var.

Açı itibari ile DX gövde de 35mm daha iyi görünsede fotoğrafta kalite istiyorsanız 50mm F1.4 AF-D den şaşmayın.

Gökhan Bey teşekkür ederim tavsiyeniz için bütçeme göre ve sizlerin önerisiyle ikisinden birini tercih edeceğim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit beyciğim, Nikon D7100 Amerika satış fiyatı 1,297.- USD. TL olarak bugÜnkÜ kurdan fiyat 3500.- TL gibi bir rakam eder. TÜrkiye de nasıl sıfırı 2900._ TL olur anlamadım. Grey market ÜrÜnÜ olsa gene daha pahalı olması lazım diye dÜşÜnÜyorum. ( Bu ara ben de 7100 ile ilgileniyorum da. )

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ümit beyciğim, Nikon D7100 Amerika satış fiyatı 1,297.- USD. TL olarak bugÜnkÜ kurdan fiyat 3500.- TL gibi bir rakam eder. TÜrkiye de nasıl sıfırı 2900._ TL olur anlamadım. Grey market ÜrÜnÜ olsa gene daha pahalı olması lazım diye dÜşÜnÜyorum. ( Bu ara ben de 7100 ile ilgileniyorum da. )

Saygılar..

Rahmetli Erbakan hocanın zamanında dediği "BAS OYUNU REFAHA RAHATLA MİSALİ...:)" Basın (Hazırlayın) parayı 2.900 TL' ye hemen sizindir. Ailenizin kamera satıcısı Ümit hoca her tÜrlÜ sorununuzu çözer...:) Eğer 3.000 TL vermek isterseniz de kabul ederim..:) Üstelik de Grey market ÜrÜnÜ de değil. Hodri meydan...

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rahmetli Erbakan hocanın zamanında dediği "BAS OYUNU REFAHA RAHATLA MİSALİ... :)" Basın (Hazırlayın) parayı 2.900 TL' ye hemen sizindir. Ailenizin kamera satıcısı Ümit hoca her tÜrlÜ sorununuzu çözer... :) Eğer 3.000 TL vermek isterseniz de kabul ederim.. :) Üstelik de Grey market ÜrÜnÜ de değil. Hodri meydan...

Saygılar

Ümit abi merhaba.

Bu para basma olayları sadece Nikon için mi olur? Sony A7 falan desek bir fiyat çıkarmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit bey,

Arkadaşın sorduğu soruyu be de sorayım. A7 II var mıdır varsa fiyatı nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ümit abi merhaba.

Bu para basma olayları sadece Nikon için mi olur? Sony A7 falan desek bir fiyat çıkarmı?

Gökhan, Merhaba;

Sony piyasası benim gibi evli, kel ve göbekli abilerin için çok karışık. Bu nedenle yanlış fiyat vermek istemiyorum. Yani bana kesin model adı vs. verebilirseniz, fiyat bakarım.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan, Merhaba;

Sony piyasası benim gibi evli, kel ve göbekli abilerin için çok karışık. Bu nedenle yanlış fiyat vermek istemiyorum. Yani bana kesin model adı vs. verebilirseniz, fiyat bakarım.

Selamlar

Estağfurullah abi :D

Sony A7, A7R, A7 II için gÜncel fiyat alabilirsen sevinirim.

Ertan Abi görmeden, şimdi Ertan Abi gördÜmÜ A7 yaramaz cihaz alma der :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony A7 yaramaz cihaz.

Ertan Ozturk vekili. Turan BABACAN.

^^

Sony evrensel mount'a geçti. Sanırım artık e-mount Üretecekler zamanla a-mount yok olacak. Sony alırken mount olayını ve geleceğini iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony A7 yaramaz cihaz.

Ertan Ozturk vekili. Turan BABACAN.

^^

Sony evrensel mount'a geçti. Sanırım artık e-mount Üretecekler zamanla a-mount yok olacak. Sony alırken mount olayını ve geleceğini iyice araştırmanızı tavsiye ederim.

Zaten sorun o lens yok.

A7 nin FF olması, mÜthiş taşınabilir olması, son teknoloji olması, imaj kalitesinin kabul görÜr olması sebebiyle A7 hoşuma gitti ancak lens yok.

Zeiss 24-70F4 tam aradığım lens aslında ama fiyatını görÜnce insan bir ÜrkÜyor.

Tamam kıydık paraya aldık ama lensde boş hikaye. O parayı verince, Zeiss alınca insan bişey bekliyor ama 28-80 kit lens bile ondan daha iyi. Hani lens olsa dÜşÜnmÜcem de lens yok, seçenek yok, para yok, fiyatlar çok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de Sony de insanlar şu konuda baya yanılıyor. Sony'nin lenslerini Zeiss yapıyor ama sadece bir kaçını onların üstünde de Zeiss yazıyor. İnsanların aklındaki algı tüm lensleri zeiss yapıyormuş gibi.

g54ZBb.png

Sony evrensel mount olayına çok geç girdi. Pentax hele baya geride özellikle türkiye pazarında dispiratör doğru dürüst makine getirmiyor tanıtım yapmıyor diye dispiratörlüğünü feshetti. 2 sene Türkiye piyasasından uzak kaldı. Nar teknoloji ile anlaştı. O da aynı şekilde bir iki ürün getiriyor. FF makinesi bile daha yeni çıkacak. Dx var, Orta sekment makinesi var FF makinesi yok. Şaka gibi. ^^ Sony ve Pentax pazarda daha ciddi olsa, ikinci el satışları rağbet görse Canon, Nikon'un yurtdışı fiyat farkları bu kadar yüksek olmaz. Spot yerine gider millet garantili ürün alır. Halk'ta kazanır, dispiratörde, vergi sayesinde devlette. Nikon tavsiye ediyorum diye fanı sanmasın kimse fiyat performans hangi üründe ise onu alırım. P4 zamanı amd sorunluydu almıyordum. Phenom ile sorunları halletiler intel yerine amd almaya başladım. Yarı yarı fiyat farkı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de Sony de insanlar şu konuda baya yanılıyor. Sony'nin lenslerini Zeiss yapıyor ama sadece bir kaçını onların üstünde de Zeiss yazıyor. İnsanların aklındaki algı tüm lensleri zeiss yapıyormuş gibi.

[url=

Sony evrensel mount olayına çok geç girdi. Pentax hele baya geride özellikle türkiye pazarında dispiratör doğru dürüst makine getirmiyor tanıtım yapmıyor diye dispiratörlüğünü feshetti. 2 sene Türkiye piyasasından uzak kaldı. Nar teknoloji ile anlaştı. O da aynı şekilde bir iki ürün getiriyor. FF makinesi bile daha yeni çıkacak. Dx var, Orta sekment makinesi var FF makinesi yok. Şaka gibi. ^^ Sony ve Pentax pazarda daha ciddi olsa, ikinci el satışları rağbet görse Canon, Nikon'un yurtdışı fiyat farkları bu kadar yüksek olmaz. Spot yerine gider millet garantili ürün alır. Halk'ta kazanır, dispiratörde, vergi sayesinde devlette. Nikon tavsiye ediyorum diye fanı sanmasın kimse fiyat performans hangi üründe ise onu alırım. P4 zamanı amd sorunluydu almıyordum. Phenom ile sorunları halletiler intel yerine amd almaya başladım. Yarı yarı fiyat farkı.

Valla Turan Sony lensleri Zeiss üretiyor düşüncesine kapılan kimler var? Ben şahsen tanımıyorum.

Ayrıca hatalı ve yanlış bilgileri neden benimle paylaşma gereği hissediyorsun onuda anlamış değilim.

Senin aşağıladığın Pentax markası hemen hemen her sene piyasanın en iyi APSc sensörlü makinelerini üretiyor. Evrensel mount dediğin şey Pentax K mount benim bildiğim M.ö. 380 yılında üretilen bir yapı ve 2015 yılı itibari ile halen onu kullanıyorlar.

Ayrıca Pentax 'ın FF makine üreteceğini söyleyen sadece Pentax severler. Hersene Photokina da tanıtılacak denir, her sene 1 nisan da pentaxforum da yeni Pentax FF şakası yapılır. İşin gerçeği yok öyle bişey. En azından geçen seneye kadar öyle bişey yoktu bu sene ben çok uzak kaldım ne yaptılar bilmiyorum.

Pentax ve Sony nin ve diğerlerinin bizim ülkede bu denli pasif kalmalarının sebebi Canon ve Nikon un bizim ülkemizde çok baskın olmaları.

Pazar küçük, pastadaki dilim sayısı az. Adam burda küçücük pastadan 1 dilim çalmaya uğraşacağına çok daha büyük pastalar peşinde koşuyor.

Distribütörü yok dediğin Pentax Fransa da futbol takımı sponsoru mesela...

Falan filan işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gökhan Merhaba;

Yaş 45 olunca, cevaplar da biraz gecikmeli oluyor. Şu anda Sony A7 2. el temiz 2.000 TL bir kamera var. birde A7 II ve onun da fiyatı uçuk 4.600 TL.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

PentaxK-3 Prestige Edition Gövde yi 3 gün içinde kargoya veririm dediğine göre olmuş herhalde :D

Gökhan, gözün aydın. Pentax K3 II' yi duyurdu.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan Merhaba;

Yaş 45 olunca, cevaplar da biraz gecikmeli oluyor. Şu anda Sony A7 2. el temiz 2.000 TL bir kamera var. birde A7 II ve onun da fiyatı uçuk 4.600 TL.

Selamlar,

A7 2000TL gÜzelmişte şu lens olayı çok canımı sıkıyor.

D700 den çok memnunum, kameramı seviyorum ama bÜyÜk olması zulÜm olmaya başladı. Hiç taşımak istemiyorum, oraya buraya götÜrmek istemiyorum.

Millette aynasızları gördÜkçe insanda acaba bende mi geçsem dÜşÜncesi oluşuyor sÜrekli.

D700 Ü taşıyamadığımdan biraz olaydan koptum açıkcası.

Aynasız alırsam daha çok taşırım, daha çok kullanırım dÜşÜncesi var ama bilmiyorum karar vermek zor.

Yani en nihayetinde D700. ÜstÜ çizilmiyor hemen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla Turan Sony lensleri Zeiss üretiyor düşüncesine kapılan kimler var? Ben şahsen tanımıyorum.

Ayrıca hatalı ve yanlış bilgileri neden benimle paylaşma gereği hissediyorsun onuda anlamış değilim.

Senin aşağıladığın Pentax markası hemen hemen her sene piyasanın en iyi APSc sensörlü makinelerini üretiyor. Evrensel mount dediğin şey Pentax K mount benim bildiğim M.ö. 380 yılında üretilen bir yapı ve 2015 yılı itibari ile halen onu kullanıyorlar.

Ayrıca Pentax 'ın FF makine üreteceğini söyleyen sadece Pentax severler. Hersene Photokina da tanıtılacak denir, her sene 1 nisan da pentaxforum da yeni Pentax FF şakası yapılır. İşin gerçeği yok öyle bişey. En azından geçen seneye kadar öyle bişey yoktu bu sene ben çok uzak kaldım ne yaptılar bilmiyorum.

Pentax ve Sony nin ve diğerlerinin bizim ülkede bu denli pasif kalmalarının sebebi Canon ve Nikon un bizim ülkemizde çok baskın olmaları.

Pazar küçük, pastadaki dilim sayısı az. Adam burda küçücük pastadan 1 dilim çalmaya uğraşacağına çok daha büyük pastalar peşinde koşuyor.

Distribütörü yok dediğin Pentax Fransa da futbol takımı sponsoru mesela...

Falan filan işte.

Bence şu Pentax takıntından bir kurtul. Yada Pentax dışındaki sitelerde bulunma. Bir yerden sonra can sıkıcı olmaya başlıyorsun. Pentax ile ilgili eksik olan bir yanını söyleyince hemen hakaret, aşağılama gibi algılayıp oto savunmaya geçiyorsun. Saçma sapan suçlamalarda bulunuyorsun. Benim dediklerimin aynısı pentaxturk'teki pentax kullanıcılarında dediği ve kabul ettiklikleri eksikler.

Genel bir forum burası sadece seninle paylaşmak istesem sana özelden yazardım.

Canon ve Nikon'un piyasada baskın olması Pentax'ın baya büyük suçları var. 2 yıl boyunca Türkiye pazarında yoklardı. Bu iki yıl önceki ve şimdiki distribütörin vurdum duymazlıkları. Türkiye de bulabileceğin anca 4 model bulunuyor. Pentax K-3,Pentax K-50, Pentax K-S1,Pentax K-S2 gerisi yok. Halkböyleistiyorda en iyi giriş seviyesi Canon 1200D ya da Nikon D3300 makine den çok üst makine Pentax K500 dedi. Bir inceleyim nasıl bir cihazmış ana ürün Türkiye de bu cihaz yok. Aha pardon gene distribütör yüzünden pentax'a hakaret edip küçük düşürdük. Eksik bir yanlarını söyleyince çok kızıyorsun sonuçta.

"Sony ve Pentax pazarda daha ciddi olsa, ikinci el satışları rağbet görse Canon, Nikon'un yurtdışı fiyat farkları bu kadar yüksek olmaz. Spot yerine gider millet garantili ürün alır. Halk'ta kazanır, dispiratörde, vergi sayesinde devlette. Nikon tavsiye ediyorum diye fanı sanmasın kimse fiyat performans hangi üründe ise onu alırım."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence şu Pentax takıntından bir kurtul. Yada Pentax dışındaki sitelerde bulunma. Bir yerden sonra can sıkıcı olmaya başlıyorsun. Pentax ile ilgili eksik olan bir yanını söyleyince hemen hakaret, aşağılama gibi algılayıp oto savunmaya geçiyorsun. Saçma sapan suçlamalarda bulunuyorsun. Benim dediklerimin aynısı pentaxturk'teki pentax kullanıcılarında dediği ve kabul ettiklikleri eksikler.

Genel bir forum burası sadece seninle paylaşmak istesem sana özelden yazardım.

Canon ve Nikon'un piyasada baskın olması Pentax'ın baya büyük suçları var. 2 yıl boyunca Türkiye pazarında yoklardı. Bu iki yıl önceki ve şimdiki distribütörin vurdum duymazlıkları. Türkiye de bulabileceğin anca 4 model bulunuyor. Pentax K-3,Pentax K-50, Pentax K-S1,Pentax K-S2 gerisi yok. Halkböyleistiyorda en iyi giriş seviyesi Canon 1200D ya da Nikon D3300 makine den çok üst makine Pentax K500 dedi. Bir inceleyim nasıl bir cihazmış ana ürün Türkiye de bu cihaz yok. Aha pardon gene distribütör yüzünden pentax'a hakaret edip küçük düşürdük. Eksik bir yanlarını söyleyince çok kızıyorsun sonuçta.

"Sony ve Pentax pazarda daha ciddi olsa, ikinci el satışları rağbet görse Canon, Nikon'un yurtdışı fiyat farkları bu kadar yüksek olmaz. Spot yerine gider millet garantili ürün alır. Halk'ta kazanır, dispiratörde, vergi sayesinde devlette. Nikon tavsiye ediyorum diye fanı sanmasın kimse fiyat performans hangi üründe ise onu alırım."

İyi misin Turan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BENCE ALMIŞKEN AZ DAHA KASIP AF-S 50 MM 1.4 ALMAK DAHA İYİ :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.